Instalace AnyDesk - co je potřeba?

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
Adem
Příspěvky: 132
Registrován: 20 dub 2016, 13:21

Instalace AnyDesk - co je potřeba?

#1 Příspěvek od Adem »

Ahoj!
Po dlouhé době potřebuji připojovat vzdálenou plochu počítačů s LM 21.1 se slabším HW.
Přímo ve správě SW jsou aplikace, které fungují podobně jako VNC v LAN nebo TeamViewer ve WAN, internetu.

Potřebuji se připojovat "meziměstsky", takže volím AnyDesk.
A zde je otázka: Stačí na oba PC s LM21.1 instalovat ze správy SW jen tento balíček a on si doplní vše potřebné,
nebo je potřeba použít návod, který jsem našel tady v odkazu?
https://linuxhint.com/install-anydesk-linux-mint-21/

Máte s tím někdo zkušenost?
Děkuji!
LinuxMint 21.1 MATE 64b, i5-9600KF, RAM 32GB, SSD 240GB, nVidia GTX3050 8GB. - Kodi 20.1 Nexus

Adem
Příspěvky: 132
Registrován: 20 dub 2016, 13:21

Re: Instalace AnyDesk - co je potřeba?

#2 Příspěvek od Adem »

Vyzkoušel jsem podle nalezených tří variant instalace tu jednoduchou, tedy pouze balíček AnyDesk ve správě SW. Potřeboval jsem to pro mini počítače IntelNUC7, tedy CPU Pentium J5040 s interní grafikou. Spojení mezi 2 PC proběhlo,

Na vzdáleném PC se ale začaly spouštět a padat další instance AnyDesk, celkem tři. Opakovaně vyzkoušeno, stejné chování.

TeamViewer nabízený pro Linux Debian/Ubuntu ze stránek výrobce se proti tomu osvědčil. AnyDesk tedy, ani dalšími postupy, dál zkoušet instalovat nebudu.
LinuxMint 21.1 MATE 64b, i5-9600KF, RAM 32GB, SSD 240GB, nVidia GTX3050 8GB. - Kodi 20.1 Nexus

Zamčeno