kurz pre it-čkara

Témata mimo Linux, o dění okolo světa PC a o moderních technologiích

Moderátor: Ventero1

Pravidla fóra
Tato sekce obsahuje témata, která se nemusí týkat distribuce Linux Mint. I zde ale dodržujte pravidla fóra.
Zamčeno
Zpráva
Autor
anana
Příspěvky: 4
Registrován: 23 črc 2013, 09:54

kurz pre it-čkara

#1 Příspěvek od anana »

Ahojte.
Som tu nová a úvodom chcem hned povedať, že do počítačov sa veľmi nerozumiem, takže ak napíšem nejaku koninu, prosím, ospravedlňte mi to. Môj priateľ je však nadšenec do Pc, veľmi ho to všetko okolo programovania a tak baví, preto by som mu chcela kúpiť k narodeninám nejaký dobrý kurz... Na nete som našla tento- http://www.skoleni-ict.cz/podkategorie/Linux-Linux.aspx a chcem sa spýtať vás, odborníkov, na nazor... Boli ste niekto na tomto kurze? Je dobrý? Prosím o recenziu naň. Dakujem

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: kurz pre it-čkara

#2 Příspěvek od KOLEGA »

Nebyl... Hlavně to závisí taky na tom, co váš přítel už umí a co se chce naučit... (Jestli má např. uživ. zkušenost s Linuxem, popř. nějaké základy v programování, Shell, nějaké C, atd... )
Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

segfault
Příspěvky: 494
Registrován: 29 dub 2013, 21:25

Re: kurz pre it-čkara

#3 Příspěvek od segfault »

IT je hodně široký pojem a hodně záleží na zaměření. Kurz správy síťového prostředí asi "nezaujme" někoho, kdo se zajímá o programování v unixu. Nejlepší by asi bylo, aby si přítel vybral.
Fedora 32 MATE 64bit; kernel 5.8.11
CPU: Ryzen 9 3600X (12 core); RAM: 32 GiB

anana
Příspěvky: 4
Registrován: 23 črc 2013, 09:54

Re: kurz pre it-čkara

#4 Příspěvek od anana »

Ľudia, veľmi pekne dakujem za odpovede :) Nakoniec som sa pre istotu priateľa opýtala, síce som pokazila prekvapenie, no aj tak sa veľmi potešil a sám si vybral tento- http://www.skoleni-ict.cz/podkategorie/ ... VMwar.aspx takže sme obaja spokojní :D

anana
Příspěvky: 4
Registrován: 23 črc 2013, 09:54

Re: kurz pre it-čkara

#5 Příspěvek od anana »

...a ešte ked som tu, tak ma napadlo spýtať sa tiež takú koninu, ale odpustite mi :) ...potrebujem zdigitalizovať asi 60 kníh, oplatí sa mi to skôr digitalizovať ručne so skenerom po stránke alebo využiť napr. http://www.super-digitalizacia.sk/digitalizacia/ (som ich našla na nete)...nepoškodia mi tie knižky? je to pre mňa dôležite, no pochybujem o dôveryhodnosti takýchto firiem.... poznáte okrem týchto aj nejakú inu firmu, ktorá digitalizuje?? niečo overené, odskúšané... diky :)

Uživatelský avatar
Allconius
Příspěvky: 820
Registrován: 06 čer 2013, 18:42
Bydliště: Brno

Re: kurz pre it-čkara

#6 Příspěvek od Allconius »

no záleží co je to za knihy, jestli už neexistuje jejich digitální podoba, dále jestli se k nim nevážou nějaký autorský práva a pak jestli se digitalizací myslí obrázek nebo rozpoznání textu (OCR)
LinuxMint 19 MATE (64bit) # MSI Z77A-G43, i3-3220 CPU @ 3.30GHz, NVIDIA GeForce GT 730, KHX1600C9D3P1K2/32G, WD20EFRX, Kernel: 4.15.0-43-generic x86_64

Zamčeno