Linux Mint 15 problémy so serverom

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Mythnick
Příspěvky: 1
Registrován: 31 srp 2013, 11:14

Linux Mint 15 problémy so serverom

#1 Příspěvek od Mythnick »

Zdravím. Mám postavený menší domáci server s Mint 15 Mate a ani za ten svet sa neviem vysporiadať s niektorými problémami. Server je vybavený s Intel Atom D2550, 2X HDD (WD Green + WD Red) .

- neuspava sa mi disk
- hibernacia a zobudenie v danom case
- hibernacia po stlaceni power buton

Prvým problémom je to že sa mi nechce uspať dátový disk (WD red 3 TB) . v aplikácií aj v power managmente mam aktivovanú možnosť spindown hdd ale aj napriek mojim nastaveným 10 minutam sa HDD neuspí. Kontrolujem to príkazom hdparm -C /dev/sdb . Pritom manualne hdparm -Y (alebo) y /dev/sdb ide disk vpohode uspať, síce mi ho niečo občas zobudí

Otázka teda znie..ako zistím čo mi pristupuje na ten druhý dátový disk, respektíve co sposobuje jeho zobudenie po mojom manualnom uspati. a ako vyriesit to uspavanie po neakom case v necinnosti disku..

disk mam mountnuty automaticky:
/dev/disk/by-uuid/----dane uuid---- /mnt/data auto nosuid,nodev,nofail 0 0

aplikacie ktore mi tam bezia su samba, apache, teamspeak server,transsmision, remote desktop (vino), minidlna

Prvych 5 by nemali mat s diskom nic spolocne az na minidlnu ale tu mam tak spravenu ze su vytvorene linky na ten datovy disk a automaticke prehladavanie v minidlne mam vypnute..


Druhý problem je ako nastavit aby sa mi PC v urcitom case hibernoval cca 23:59 a o 7:00 zobudil. Nasiel som neaky skript na rctwake ale ani prd som tomu nepochopil.. dany skript je na tejto stránke .. nechapem tam tomu kde nastavujem o kolkej sa PC hibernuje a o kolkej sa zobudi.. http://askubuntu.com/questions/61708/au ... ific-times

A perlička nakoniec.. Po nastaveni akcie na powerbutton na Hibernate sa mi PC po stlaceni daneho tlacidla uplne vypne teda sa nehibernuje..samozrejme ked dam manualne hibernovat (v ponuke "štart" ) tak všetko ide ako ma.

Jediná vec ako som zasahoval do systemu je nahratie noveho kernelu 3.10.9 z dovodu zleho prebudenia z hibernacie. Teda GUI mi nechcelo korektne nabehnut (extoticka grafika v tom Atome) .. v novom kerneli ide prebudenie z hibernacie a zo sleep bez problemov.. teda GUI nabehne v poriadku...

Za rady a napady vopred dakujem!!!..

Zamčeno