Obnova particie ext4 filesystem [vyřešeno]

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zpráva
Autor
aktivo
Příspěvky: 5
Registrován: 27 lis 2013, 09:24

Re: Obnova particie (ext4)

#11 Příspěvek od aktivo »

ulo píše:Je zřejmě potřeba na disku vytvořit oddílovou tabulku "msdos" (třeba přes GParted volbou "Create Partition table" nebo jiným programem, který znáš).
Do GParted sa nedalo dostat, lebo nenabootovalo.
Ked som este vedel z toho DVD nabootovat, tak som to chcel v GParted vycistit a rozdelit. Spravil som to, ale ked som dal aplikovat zmeny, tak mi vyskocilo 5 chybovych hlaseni, ze sa to nemoze ulozit, lebo nevie updatovat kernel, alebo nieco v tom zmysle. Neslo to rozdelit ani v tom programe co je sucast instalacie - tam to bol riadny chaos. Ani mazat, ani pridat, ani nic. Musel som instalaciu ukoncit a ist cez ine bootovacie CDcka a nastroje. Tam som si to rozdelili na 3 particie: system (ext4), data (ext4) a swap a potom to neslo nabootovat z DVD - kernel panic ... tak som skusil nainstalovat Windows a ten siel bez problemov. Ale ked som nasledne spustil DVD Linux Mint, tak znova kernel panic, ale uz nie block(1,0) ale block(2,0), tak ma napadlo, ze tej NTFS asi rozumie a tomu prazdnemu miestu nie. Tak na tom prazdnom mieste som vytvoril NTFS particiu a potom uz aj Linux Mint nabootoval. :-)))) Ale kebyze nemam ine bootovacie CD/DVD s inymi nastrojmi, tak som v ri*i - stravim dalsich 5 hodin hladanim po internete co sposobilo kernel panic.
Uz to mam nainstalovane tak ako som chcel. Uvidim, ze ake dalsie problemy nastanu. :-)))

Zamčeno