jak se zbavit asijských fontů v LinuxMint

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zpráva
Autor
pavel678
Příspěvky: 30
Registrován: 17 lis 2016, 17:05

jak se zbavit asijských fontů v LinuxMint

#1 Příspěvek od pavel678 »

V Linux Mint 20 mám stejně jako v předchozích verzích spoustu asijských a jiných fontů, které neznají česká písmena s diakritikou a tím jsou pro mě nepotřebná. Poradí mi někdo, jak se jich zbavit? Děkuji

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: jak se zbavit asijských fontů v LinuxMint

#2 Příspěvek od juhele2014 »

Měl by to zvládat Bleachbit.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: jak se zbavit asijských fontů v LinuxMint

#3 Příspěvek od Ventero1 »

Mozna, ze je tam na to slozka - najit a tam je promazat.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

pavel678
Příspěvky: 30
Registrován: 17 lis 2016, 17:05

Re: jak se zbavit asijských fontů v LinuxMint

#4 Příspěvek od pavel678 »

juhele2014 píše: 30 črc 2020, 15:50 Měl by to zvládat Bleachbit.
Děkuji za radu, ale podle informací na fóru tento program fonty neodstraní, ale jenom zakáže a proto se v nabídce písem ve Writeru stále zobrazují.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: jak se zbavit asijských fontů v LinuxMint

#5 Příspěvek od Ventero1 »

/usr/share/fonts/truetype/
/usr/share/fonts/opentype/
A pak ještě doinstalované aplikace mohou mít své složky pro fonty - např. office - použij vyhledávač souborů:
/opt/master-pdf-editor-5/fonts/
/usr/share/freeoffice2018/fonts/
apod.
Mám v Xubu aplikaci Gnome Fonts, ale jen zobrazuje fonty - není zde možná správa - tedy aplikace téměř k ničemu.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

jarek163
Příspěvky: 80
Registrován: 29 lis 2012, 21:12
Bydliště: Rychnov n.Kn
Kontaktovat uživatele:

Re: jak se zbavit asijských fontů v LinuxMint

#6 Příspěvek od jarek163 »

V tomto vlákně https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=279672 se to řešilo, ale pozor také jsou tam varování, že odinstalace fontů může vést k nestabilitě systému...
Zde něco pro inspiraci jak by mohla případná odinstalace vypadat
sudo apt-get -y - purge autoremove fonts-beng fonts-beng-extra fonts-deva fonts-droid fonts-gubbi fonts-gujr fonts-gujr-extra fonts-guru fonts-guru-extra fonts-kacst fonts-kacst- one fonts-kalapi fonts-khmeros-core fonts-knda fonts-lao fonts-lklug-sinhala fonts-lohit-beng-assamese fonts-lohit-beng-bengali fonts-lohit-deva fonts-lohit-gujr fonts-lohit-guru fonts -lohit-knda fonts-lohit-mlym fonts-lohit-orya fonts-lohit-taml fonts-lohit-taml-classic fonts-lohit-telu fonts-nakula fonts-nanum fonts-navilu fonts-noto-unhinted fonts-orya-extra fonts-pagul fonts-sahadeva fonts-samyak-deva fonts-samyak-gujr fonts-samyak-mlym fonts-samyak-taml fonts-sarai fonts-smc fonts-sil-abyssinica fonts-sil-padauk fonts-takao-pgothic fonts-taml fonts-telu fonts-telu-extra fonts-thai-tlwg fonts-tibetan-machine fonts-tlwg-garuda fonts-tlwg-garuda-ttffonts-tlwg-kinnari fonts-tlwg-kinnari-ttf fonts-tlwg-laksaman fonts-tlwg-laksaman-ttf fonts-tlwg-loma fonts-tlwg-loma-ttf fonts-tlwg-mono fonts-tlwg-mono-ttf fonts- tlwg-norasi fonts-tlwg-norasi-ttf fonts-tlwg-purisa fonts-tlwg-purisa-ttf fonts-tlwg-sawasdee fonts-tlwg-sawasdee-ttf fonts-tlwg-typewriter fonts-tlwg-typewriter-ttf fonts-tlwg- typistová písma-tlwg-typist-ttf písma-tlwg-typo písma-tlwg-typo-ttf písma-tlwg-umpush písma-tlwg-umpush-ttf písma-tlwg-waree fonts-tlwg-waree-ttf fonty-wqy-microhei -wqy-zenhei ttf-indic-fonts-core ttf-punjabi-fonts ttf-wqy-microheifonts-tlwg-typewriter fonts-tlwg-typewriter-ttf fonts-tlwg-typist fonts-tlwg-typist-ttf fonts-tlwg-typo fonts-tlwg-typo-ttf fonts-tlwg-umpush fonts-tlwg-umpush-ttf tlwg-waree fonts-tlwg-waree-ttf fonts-wqy-microhei fonts-wqy-zenhei ttf-indic-fonts-core ttf-punjabi-fonts ttf-wqy-microheifonts-tlwg-typewriter fonts-tlwg-typewriter-ttf fonts-tlwg-typist fonts-tlwg-typist-ttf fonts-tlwg-typo fonts-tlwg-typo-ttf fonts-tlwg-umpush fonts-tlwg-umpush-ttf tlwg-waree fonts-tlwg-waree-ttf fonts-wqy-microhei fonts-wqy-zenhei ttf-indic-fonts-core ttf-punjabi-fonts ttf-wqy-microhei


sudo apt-get - purge autoremove fonts-kacst fonts-kacst-one fonts-khmeros-core fonts-lao fonts-lklug-sinhala fonts-nanum fonts-sil-abyssinica fonts-sil-padauk fonts-takao-pgothic fonts-tibetan -machine fonts-tlwg-garuda fonts-tlwg-kinnari fonts-tlwg-loma fonts-tlwg-mono fonts-tlwg-norasi fonts-tlwg-purisa fonts-tlwg-sawasde fonts-tlwg-typewriter fonts-tlwg-typist fonts-tlwg -typo fonts-tlwg-umpush fonts-tlwg-waree ttf-indic-fonts-core ttf-punjabi-fonts ttf-wqy-microhei
zdroj zde https://forums.linuxmint.com/viewtopic. ... 2#p1511388
HP EliteBook 8570w

pavel678
Příspěvky: 30
Registrován: 17 lis 2016, 17:05

Re: jak se zbavit asijských fontů v LinuxMint

#7 Příspěvek od pavel678 »

Přátelé, všem vám děkuji za ochotu pomoci mi. Vaše rady jsem zkoušel aplikovat, ale bohužel mi nepomohly. Ty nežádoucí fonty v nabídce Writeru stále zůstávají.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: jak se zbavit asijských fontů v LinuxMint

#8 Příspěvek od Ventero1 »

Tady jsi koukal?
/usr/lib/libreoffice/share/fonts/
/usr/local/share/fonts/
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

pavel678
Příspěvky: 30
Registrován: 17 lis 2016, 17:05

Re: jak se zbavit asijských fontů v LinuxMint

#9 Příspěvek od pavel678 »

Ještě k Vaší předchozí radě - zkoušel jsem v uvedených adresářích smazat adresáře těch nepotřebných fontů, ale nešlo mi to - stále jsem dostával hlášku, že nelze odstranit adresář nebo soubor chráněný proti zápisu.

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: jak se zbavit asijských fontů v LinuxMint

#10 Příspěvek od sasa.chetan »

treba odstranit jazykovu podporu.
bezpecny sposob:

Kód: Vybrat vše

sudo apt update
sudo apt install localepurge
poodznacovat jazyky co netreba.
z mojej skusenosti nechat eng (eng_UK alebo en_US) a cs alebo sk. po dokonceni a restarte staci dat

Kód: Vybrat vše

sudo apt update
sudo apt full-upgrade
sudo apt autoremove
Snímka obrazovky_2020-08-07_12-29-04.png

Zamčeno