Úložiště Vyřešeno

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
menom
Příspěvky: 2781
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Úložiště

#41 Příspěvek od menom »

.

Bez foto tazko odpovedat

Podla prispevku #33 postupuj a bude to

Ak to dobre prebehne mozes dat nakoniec:

Kód: Vybrat vše

sudo reboot


.
.

Salus
Příspěvky: 240
Registrován: 25 říj 2015, 09:57

Re: Úložiště

#42 Příspěvek od Salus »

Pánové chtěl bych vám moc poděkovat. Podařilo se, jsme zpět.
Jen mám ještě dotaz jestli se to bude opakovat, nebo už mám klid a nebo musím ještě něco udělat aby se to už nestalo.
Zasílám foto jak to probíhalo na root.
Přílohy
IMG_0280.JPEG
IMG_0281.JPEG
IMG_0282.JPEG

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Úložiště

#43 Příspěvek od sasa.chetan »

Ventero1 píše: 06 led 2021, 21:29 Co to je za SW na tu anylýzu?
baobab

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Úložiště

#44 Příspěvek od labeent »

Salus píše: 07 led 2021, 23:39 Pánové chtěl bych vám moc poděkovat. Podařilo se, jsme zpět.
Jen mám ještě dotaz jestli se to bude opakovat, nebo už mám klid a nebo musím ještě něco udělat aby se to už nestalo.
Zasílám foto jak to probíhalo na root.
Salusi.
Když si tady čtu Tvé problémy, tak se občas chytám za hlavu. Ještě, že to dobře dopadlo.
Psal jsem Ti přeci, že se nesmíš odhlásit ani vypnout pc, že se pak už nepřihlásíš.
Pak právě naběhne přihlášení, zadáš heslo a nic ...
viewtopic.php?f=14&t=7331#p40607

Pro ostatní:
To není žádný problém xauthority apod., to je problém se zaplněným jádrem systému /.
To udělá ten Timeshift, když se nastaví tak, jak teď je. Už jsem to kdysi řešil u pár známých. Musí se buď přes flash vymazat ten Timeshift nebo přeinstalnout systém. Ještě, že to tady dobře dopadlo.

Pro Saluse:
Chce to zkontrolovat, zda se Ti zálohy teď ukládají do /Home nebo to zálohování úplně zrušit.
A zkontroluj, zda máš v jádru systému / dost místa. Pokud se to správně smazalo, mělo by tam být dost ...
Obrázek

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Úložiště

#45 Příspěvek od labeent »

Jinak tu kontrolu určitě udělej, podle obrázku, co jsem si teď prohlédl, si nejsem jistý, jestli se Ti povedlo ty zálohy odmazat.
Obrázek

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Úložiště

#46 Příspěvek od labeent »

Pokud se Ti to nepovedlo, tak Ti tady v rychlosti napíšu jeden klikací návod, protože teď nebývám u pc a nemohl bych Ti pak poradit.

1) Otevřeš Terminál
2) Zadáš do něj: sudo nemo
3) Zadáš své heslo a dáš Enter
4) Počkáš až naběhne okno "Průzkumníka" Nemo
5) Klepneš tam vlevo na "Kořen systému"
6) Najdeš klikáním složku "Timeshift"
7) Otevřeš složku
8) Klepneš 1x na jakýkoliv obsah v té složce a zmačkneš najednou klávesy "CTRL" a "A"
9) Zmačkneš klávesu "Delete"
10) Potvrdíš smazání
11) Vysyp i KOŠ

Tím by jsi měl klikací metodou dosáhnout smazání souborů ve složce Timeshift. Pak bys zavřel tento "průzkumník". To je velmi důležité, nepoužívej ho na nic jiného, je totiž spuštěn s administrátorským právem. Pak můžeš zavřít i Terminál.

Pak zkontroluj znovu, zda už máš v jádru systému / dost místa.
Obrázek

alfisko
Příspěvky: 333
Registrován: 28 črc 2018, 08:48

Re: Úložiště

#47 Příspěvek od alfisko »

Epilog : linux je skvely. Pre ludi ktori su zvedavi a chcu vediet co ako funguje. Dnes je to klikacka ako windows ale musis mat nejake znalosti lebo bez nich to nejde. Terminal je dolezita utilita. Ak sa chces vyhnut problemom tak musis poznat zakladne prikazy terminalu. Je na to kopa stranok a hlavne google. Ak terminal vypise nejaku hlasku a neviem co s nou dam to to googlu. Staci dat man rm a potom citat a je jasne ze rm rf adresar nevymaze a subor rf tam nie je. Je dobre pri instalacii nastavit klavesnicu USA a potom po instalacii pridat narodny jazyk. Vyhodu si uvedomis ked sa ti system polozi a ides ho zachranovat cez ctrl+alt+F1. Lebo hladat na sk alebo cz znak | je zaujimave. Vela stastia a odvahy s linuxom.

Salus
Příspěvky: 240
Registrován: 25 říj 2015, 09:57

Re: Úložiště

#48 Příspěvek od Salus »

Děkuji za rady. Co by se stalo, kdybych prostě ten "timeshift" smazal nějak. Stejně ty důležité věci si zálohuji na ex. disk. Nebyl by problém jednou pro vždy vyřešen?

Salus
Příspěvky: 240
Registrován: 25 říj 2015, 09:57

Re: Úložiště

#49 Příspěvek od Salus »

tak jsem vše udělat jak psal "labeent" a klaplo to, akorát ten koš jsem nemohl vymazat. Ukázalo mi tam toto viz. foto.
Přílohy
IMG_0283.JPEG

menom
Příspěvky: 2781
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Úložiště

#50 Příspěvek od menom »

sasa.chetan píše: 08 led 2021, 00:37
Ventero1 píše: 06 led 2021, 21:29 Co to je za SW na tu anylýzu?
baobab

.

Mne to tak isto ukazuje baobab

Co dal Alojz je v ubuntu .....

.
.

Zamčeno