Velká spotřeba paměti [vyřešeno]

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
homeer
Příspěvky: 3
Registrován: 16 kvě 2014, 17:44

Velká spotřeba paměti [vyřešeno]

#1 Příspěvek od homeer »

Zdravím,
chtěl jsem vyzkoušet LMDE v poslední verzi, ale jsem docela překvapen nároky na paměť. Přikládám výpis z terminálu. Prostě po spuštění "žrát" 643 MB je trošku moc, i když přímo u aplikací (po sečtení) mi to dává nějakých cca 253 MB. Čím to může být?

Díky za radu.
Přílohy
snimek.png

segfault
Příspěvky: 494
Registrován: 29 dub 2013, 21:25

Re: Velká spotřeba paměti

#2 Příspěvek od segfault »

Dokud to neswapuje, neřeš to.

Výpočet použité paměti není vůbec jednoduchý z důvodu sdílených knihoven, které jsou v paměti pouze jednou ale započítávají se do velikosti adresního prostoru jednotlivých aplikací.
http://petrkrcmar.blog.root.cz/2012/02/ ... -aplikace/
Fedora 32 MATE 64bit; kernel 5.8.11
CPU: Ryzen 9 3600X (12 core); RAM: 32 GiB

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Velká spotřeba paměti

#3 Příspěvek od Livan »

Kdysi jsem četl o tom, že Linux se snaží zaplnit paměť bloky, které předvídá, že bude potřebovat. Toto chování jsem si ověřil u mandrivy, asi po cca 1 minutě bylo obsazeno v paměti jen cca 500 MB a po další minutě víc jak 1000 MB. V takovém grafickém programu (už si nepamatuju jak se jmenoval) jsem sledoval, jak narústá obsazení paměti s časem. Bylo to celkem poučné. Toto chování je prý v pořádku. Pokud bude potřebná paměť na něco jiného, Linux ji uvolní. Čím více má počítač paměti, tím více se Linux snaží paměť zaplnit.

homeer
Příspěvky: 3
Registrován: 16 kvě 2014, 17:44

Re: Velká spotřeba paměti

#4 Příspěvek od homeer »

Tak obojí je pro mě novinka. V práci mám LXDE a čistý debian. Ale na noťas jsem chtěl něco víc. Proto zkouška LMDE.

homeer
Příspěvky: 3
Registrován: 16 kvě 2014, 17:44

Re: Velká spotřeba paměti

#5 Příspěvek od homeer »

OK tedy, budu to ignorovat. A uvidíme. Díky.

Zamčeno