Prechod od Win 7 k Linuxu Vyřešeno

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zpráva
Autor
mszucs
Příspěvky: 22
Registrován: 10 črc 2023, 12:53

Re: Prechod od Win 7 k Linuxu

#41 Příspěvek od mszucs »

Možno to tam je, ale toto nie je o gestách, ale o zamrznutí touchpadu počas posúvania sa po ploche. Najnovšie mi to robí aj v USB boot verzii a zdá sa mi, že aj v BIOSe a to teda fakt neviem čo sa stalo.

mszucs
Příspěvky: 22
Registrován: 10 črc 2023, 12:53

Re: Prechod od Win 7 k Linuxu

#42 Příspěvek od mszucs »

Nedalo mi to a tak som spravil čistú inštaláciu, že keby náhodou... nepomohlo, takže ja sa týmto s Linuxom lúčim aspoň na istú dobu, než sa notebook vráti zo servisu. Zatiaľ ďakujem páni.

EDIT:
kurzor mi mrzol aj počas počiatočnej inštalácie Windows 10, kým som nezmazal particie. Následne mi prišlo, že prestal kurzor mrznúť a tak som sa pustil do opätovnej inštalácie Linuxu, som teraz v stave ako pred mrznutím. Je možné, že sa uložilo niečo napr. do EFI partície či niekam inam, čo spôsobilo padnutie ovládaču touchpadu a jeho následné mrznutie (nie počítača, len touchpadu) naprieč live session, biosu, novej inštalácie linuxu len so zmazaním pôvodnej inštalácie?
Neviem si to vysvetliť. Tak sa skúšam spýtať Vás, skúsenejších.
Ďakujem. Momentálne nepozorujem žiadne mrznutie. Zvláštne.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2792
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Prechod od Win 7 k Linuxu

#43 Příspěvek od Ventero1 »

Asi kdyz s tim hodne delas a narocnejsi veci, tak to zacne zamrzat. Vypada to tak spis na prehrivani. Jeden cas tohle byla klasika u Aceru, kde se prehrival southbridge.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

menom
Příspěvky: 2781
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Prechod od Win 7 k Linuxu

#44 Příspěvek od menom »

.

Forum ma svoju strukturu, ktora je tematicky rozdelena.
Chcem ta poziadat, aby si v buducnosti na kazdy "problem" zakladal novu temu, jednu a tam uvadzal porobnosti.

Napriklad Wine sa riesi v sekcii Software. Pre Touchpad je to Hardware a tak dalej .....
Aby z tohoto nebol gulas, zmes vsetkeho v jednej teme, to sa neda ani vyhladavat, ked su 3 v 1.

.
Naposledy upravil(a) menom dne 18 črc 2023, 11:30, celkem upraveno 1 x.
.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2792
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Prechod od Win 7 k Linuxu

#45 Příspěvek od Ventero1 »

O to uz jsem jednou zadal.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

menom
Příspěvky: 2781
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Prechod od Win 7 k Linuxu

#46 Příspěvek od menom »

.

Ano, tato poziadavka bola asi ignorovana. Nech sa to pripocita k tvojim dobrym skutkom .....

:D
.

mszucs
Příspěvky: 22
Registrován: 10 črc 2023, 12:53

Re: Prechod od Win 7 k Linuxu

#47 Příspěvek od mszucs »

Pardon páni, bol som zabraný do riešenia, zrejme som si to nevšimol, či som až príliš uletel. Idem to napraviť. :) Počítač sa zas chová normálne. Neviem čo sa stalo.

Pokračujem teda pripojením k Win 7 zdieľaným priečinkom. Tu. viewtopic.php?t=8047

mszucs
Příspěvky: 22
Registrován: 10 črc 2023, 12:53

Re: Prechod od Win 7 k Linuxu

#48 Příspěvek od mszucs »

Musím sem doplniť príčinu mrznutia touchpadu. Nebola to chyba Linuxu. Bola to chyba chybnej inštalácie batérie v Dell Latitude E7470 kde od batérie ide kábel k základnej doske. Pretože v servise dali kábel o cca 2cm kratší, nemohol dosiahnuť konektor keď bol v drážke kadiaľ mal viesť. A tak ho potiahli mimo drážku pričom sa takto touchpad ohýbal čo spôsobuje to mrznutie kedy stráca kontakt. Snáď nie je nevratne poškodený. To len pre informáciu, že i také sa stáva. A nebola to chyba Linuxu.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2792
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Prechod od Win 7 k Linuxu

#49 Příspěvek od Ventero1 »

Tak o tom, jací jsou pakoši v servisech, je už také napsáno dost - podobná úroveň jak dnešní řemeslníci - nekvalitní odfláklá a hloupě provedená práce za neadekvátní peníze.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

mszucs
Příspěvky: 22
Registrován: 10 črc 2023, 12:53

Re: Prechod od Win 7 k Linuxu

#50 Příspěvek od mszucs »

Dobrý deň páni, hlásim sa po dlhšom čase, zatiaľ som si užíval Linux, tešil sa ako prehodím celý "môj svet okolo" na Linux, ale zastavil ma problém s niektorými programami.
Paradoxne sa nejednalo o veľmi špecifické programy pre obsluhu a update dekodérov aj keď ich SW bol písaný len pre Windows, pretože tie cez Wine spoľahlivo fungovali a ja som bol nadšený.
Ale moje nadšenie zhatili produkty od Adobe, tie aj keď sa dali nainštalovať, dali sa spustiť (aj s úpravami ktoré treba) tak bohužiaľ napriek funkčnosti ako vytváranie knižníc, nefungovali kompletne graficky, teda niektoré ikony neboli vôbec vykreslené. A bez toho sa bohužiaľ ďalej nepohnem. Preto aj keď som už nainštaloval niekoľko domácich počítačov na Linux Mint, budem musieť kompletne prejsť na Win 10. Snáď sa teda do budúcnosti Linux vylepší aby bol prijateľný a plne funkčný aj pre mňa ktorý je tak naviazaný na tieto programy.
Zatiaľ som teda sklamaný, avšak dáva mi to nádej, že raz sa Windowsu zbavíme.
Teším sa o pár rokov.
A Vám všetkým ďakujem za pomoc, podporu a trpezlivosť.

Zamčeno