Bootování z USB na Lenovo Flexu 10 [vyřešeno] Vyřešeno

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
Nezi

Re: Bootování z USB na Lenovo Flexu 10

#41 Příspěvek od Nezi »

Ahoj, uz dva dny se neuspesne snazim dostat LM 17 na muj Lenovo Ideapad s205, az jsem se dopracovala k tvemu navodu. Ale zasekla jsem se na prvnim prikazu, kde mam zadat ten vmlinuz. Kdyz zmacknu TAB, tak mi to pouze zkopiruje jiz napsanou radku. Spustila jsem znovu zkusebni LM a nasla si v informacich o systemu, ze verze jadra je 3.13.0-24-generic, ale kdyz to pak doplnim do toho prikazu, tak pise, ze takovy soubor nenasel. :( nevite prosim nekdo, co s tim? co delam spatne? :(

Uživatelský avatar
Cigydd
Příspěvky: 89
Registrován: 06 čer 2014, 17:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Bootování z USB na Lenovo Flexu 10 [vyřešeno]

#42 Příspěvek od Cigydd »

Ahoj, tak jsem si přečetl něco o Tvém notebooku a připrav se, že to bude hodně složité. GRUB2, což je „startovací programm“ pro Linux, má s Tvým notebookem nějaké problémy. A když se dostaneš přes GRUB2, tak se připrav ještě na problémy s wifinou. Dost se toho píše třeba tady: https://forum.root.cz/index.php?topic=2300.0. Jenže to už je příspěvek z roku 2011. Tam doporučují Fedoru 15, ale dneska je už Fedora 25. Nevím, vyzkoušel bych tu Fedoru.
Hlavně – můj návod na Lenovo IdeaPad Flex 10 Ti vůbec nemusí pomoct, je psaný pro jiný notebook, který má úplně jiné mouchy, než ten Tvůj.
Možná by bylo nejlepší, kdyby sis založila novou otázku, třeba Ti pomůže někdo, kdo ví víc, a spíš si Tě všimne, když napíšeš do názvu jméno svého miláčka (myslím toho elektronického) ;-)
Jinak mě dost zaráží, co píšeš, totiž že GRUB po stisknutí tabulátoru jen zopakuje poslední řádku. Nevím, třeba je to normální, ale připadá mi to divné. Očividně není něco v pořádku, možná ani nejsi v GRUBu, ale jenom v nějakém jeho nouzovém režimu či co. Ale takhle na dálku se těžko radí, potřeboval bych ten stroj vidět… Nejsi náhodou z Plzně?
Cigydd Bach
LM 20.1 Ulyssa x86_64/Lenovo IdeaPad 310-15IKB/Intel Core i5-7200U 2,6 GHz/NVIDIA GM108M

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2791
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Bootování z USB na Lenovo Flexu 10 [vyřešeno]

#43 Příspěvek od Ventero1 »

To je nejaka exhumace ci co? :D
Odpoved na prispevek z 9/2014 ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Cigydd
Příspěvky: 89
Registrován: 06 čer 2014, 17:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Bootování z USB na Lenovo Flexu 10 [vyřešeno]

#44 Příspěvek od Cigydd »

Však jsem taky doporučil Nezi, ať si založí novou otázku :-)
Cigydd Bach
LM 20.1 Ulyssa x86_64/Lenovo IdeaPad 310-15IKB/Intel Core i5-7200U 2,6 GHz/NVIDIA GM108M

Zamčeno