Panel, nastavení panelu

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zamčeno
Zpráva
Autor
novel
Příspěvky: 3
Registrován: 12 led 2016, 21:32

Panel, nastavení panelu

#1 Příspěvek od novel »

Zdravím, jsem "nováček" u Mintu, ale ne u Linuxu. Přešel jsem spíše ze zvědavosti z Ubuntu 14.04.
Dost mi zde teď chybí postranní panel. Nenašel jsem nikde na fóru, že by to někdo řešil, ale skutečně lze nastavit pozici panelu pouze nahoru a dolu?
Jde mi o to, že mi na 15" notebooku jaksi chybí místo na výšku na monitoru. Např. při spuštěném web prohlížeči mám různými panely zúženou výšku asi o 5 cm a to je docela dost. Když to vezmu odshora: systémový panel, panel s tlačítky prohlížeče, panel karet prohlížeče, adresní řádek (nebo jak se to jmenuje) a panel záložek. Každý z těchto má tak centimetr na výšku.
Ubuntu s Dashem mělo panel vlevo (monitor je široký dost) a navíc tlačítka (zavřít, minimalizovat..) uměly jaksi prolnout do nabídky okna. Až po najetí myší úplně na horní okraj se ukázala nabídka okna (soubor, upravit, zobrazit...). To bylo parádní.
Ještě jedou tedy otázka. Umí Mint Cinnamon jakkoli přesunout panel na okraj obrazovky do svislé polohy?
Popř. umělo by něco podobného jako Ubuntu co jsem popisoval třeba Mate, Kde, Xfce?
Kromě toho zúžení obrazu jsem s Mintem naprosto spokojený, tak doufám, že to půjde doladit.
Děkuji za odpověď :)

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Panel, nastavení panelu

#2 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Kde začít - každý prohlížeč má tu funkci, že když zmačkneš F11, tak se maximalizuje. Pro noťasy jak dělaný. Co se týká panelu, mám LM 17.3 Mate, a panel můžu umístit kamkoliv, můžeš mít třeba čtyry, já mám dole klasický schovávací a napravo panel se zástupci programů, abych neměl plochu samou ikonu. Taky schovávací. Mimo to - písmena se nechají zvětšovat a změnšovat, jsou tam ještě tlačítka + - pro doladění, to vše ovlivňuje velikost okýnek a nápisů. Jestli máš Firefox, tak je tam nějakej plugin pro optimalizaci vzhledu, musel bys to dohledat. Na závěr - ubunťácká lišta nalevo je hrůza, přes kterou sem se nepřenes :lol: , ale jak vidno, někomu nevadí ... (věc vkusu). To samý, jak šedá default. plocha po instalaci LM, pouze s logem, to když si někdo instaluje v noci, tak mu to vypálí oči, a má po ptákách ... ;)

kamowski

Re: Panel, nastavení panelu

#3 Příspěvek od kamowski »

niečo o paneloch v xfce som písal tutok: http://www.linux-mint-czech.cz/xfce-panelove-variacie/
v mate je to podobné, v cinnamone je toto menej "variabilné", žiaľ, zatiaľ,
tam by som to riešil nejakým dock-om, tie sú dostatočne "ohybné" :)

novel
Příspěvky: 3
Registrován: 12 led 2016, 21:32

Re: Panel, nastavení panelu

#4 Příspěvek od novel »

Děkuji za odpovědi.
Prohlížeč jsem uvedl pro příklad, o F11 vím, ale nevím proč, v Mintu mi jde pouze fn+F11 což je dost krkolomné. Když stisknu jen F11, ukáže se mi ikona něco jako "zákaz stání" a nic se nestane. Stejně tak mi nefunguje multitouch na touchpadu. Třeba posunování dvěma prsty, nebo zoom štípnutím. To mě taky momentálně vytáčí. Nezapíná se mi po spuštění systému numlock. To jsou takový docela základní nedostatky, který mi zatím můj dojem z Mintu kazí a na Ubu fungují automaticky. Ale je to fakt na zvyku.
Třeba jak jsi pal o tom defoult pozadí, zase v Mintu jde oproti Ubuntu jednoduše ztlumit jas. Dvě kliknutí :)
Schovávací panely nemám rád, bohatě by mi stačil jeden vlevo. Na šířku mám místa dost :)
Vypadá to, že zkusím přeinstall na Mate ;-)

kamowski

Re: Panel, nastavení panelu

#5 Příspěvek od kamowski »

nedostatky, ktoré tu popisuješ sú nejaké divné,
- F11 mi fungovalo vždy na NB aj na desktope, mate, xfce, cinnamon, opera, ff
- multitouch, posúvanie ... tak isto, numlock, no problem
mám taký tušák, že to nebola čistá inštalácia mintu ale preinštalovanie, pričom ostali z ubuntu niektoré konfiguráky a tie robia teraz neplechu

novel
Příspěvky: 3
Registrován: 12 led 2016, 21:32

Re: Panel, nastavení panelu

#6 Příspěvek od novel »

Dal jsem při instalaci format disku a dal jsem automatickou instalaci.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Panel, nastavení panelu

#7 Příspěvek od juhele2014 »

Když to zlobí, aktualizuj, popř. zkus jiný jádro http://www.linux-mint-czech.cz/category ... e_systemu/

Zamčeno