KDE Connect v prostředí Mint 19 Cinnamon

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zamčeno
Zpráva
Autor
jiho
Příspěvky: 2
Registrován: 31 kvě 2014, 12:37

KDE Connect v prostředí Mint 19 Cinnamon

#1 Příspěvek od jiho »

Zdravím a mám dotaz. Rád bych plně zprovoznil v Mint 19 Cinnamon KDE Connect. Od té doby, co Mint opustil KDE, tak fungují aplikace pro toto prostředí tak nějak napůl. Cinnamon mi vyhovuje, na kompletní KDE Plasma přecházet nechci, ale rád bych pár aplikací dostal do funkčního stavu, jako v Mint 17 (už v Mint 18 vypadal například Krusader hrozně a v Mint 19 už je zcela nepoužitelný). Přitom zrovna KDE Connect bych měl rád plně funkční, včetně například integrace do správce souborů. Zatím mi fungují jen notifikace Jde to nějak, nebo existuje nějaká plnohodnotná náhrada?
Děkuji předem.
Jiří
LinuxMint 17 Qiana, Cinnamon 2.2.13, 32 bit

EddieSter
Příspěvky: 7
Registrován: 05 čer 2019, 22:18

KDE Connect v prostredi Mint 19 Cinnamon

#2 Příspěvek od EddieSter »

nainstaloval jsem si graficke prostredi Gnome, ale chtel bych zkusit, jak funguje KDE. Je potreba Gnome odinstalovat, nebo je mozne nechat v systemu obe prostredi a prepinat mezi nima?

takyradejianonymne
Příspěvky: 154
Registrován: 30 črc 2018, 13:39

Re: KDE Connect v prostředí Mint 19 Cinnamon

#3 Příspěvek od takyradejianonymne »

Tady jsi v dotazu na použití jednoho programu z rodiny KDE (knihovny Qt) v prostředí, které je napsané s "konkurečními" knihovnami GTK.
Na vyzkoušení komplet KDE5 raději použij Kubuntu protože Mint se nově od toho KDE odstřihl.
Teoreticky si i v tom Mintu a ke Gnome to KDE5 můžeš sám doinstalovat a potom se přepínat, ale nedoporučuju: to KDE5 ještě zasluhuje od správců distribucí učesat a což Mint už neudělá a také ne vše od KDE5 je asi to pravé ořechové, takže správce nabídne programy někdy v něčem jiné. Když si to KDE5 doinstaluješ v Mintu z repozitářů Kubuntu tak se vystavuješ dříve nebo později riziku že se někde a v něčem kousnou závislosti.
Nebo máš poslední Mint ještě se zaintegrovaným KDE a je to verze 18.3, ale mám pochybnosti jak je to KDE tam aktuální a v jakém stavu. Když to správce teď zařízl zcela :?

Zamčeno