monitor (Vyřešeno)

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: monitor

#91 Příspěvek od labeent »

Zkus to podle toho, co jsem psal naposledy. Já jsem dneska už nějaký hotový, tak se kdyžtak ozvu hned ráno po 6:00
Obrázek

Salus
Příspěvky: 240
Registrován: 25 říj 2015, 09:57

Re: monitor

#92 Příspěvek od Salus »

Samozřejmě, a omlouvám se, že tě stále otravuji. Já, se pokusím s tím nějak poprat.

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: monitor

#93 Příspěvek od labeent »

Salus píše: 23 lis 2020, 22:21 Samozřejmě, a omlouvám se, že tě stále otravuji. Já, se pokusím s tím nějak poprat.
V pohodě, rád pomůžu ...
Obrázek

Salus
Příspěvky: 240
Registrován: 25 říj 2015, 09:57

Re: monitor

#94 Příspěvek od Salus »

Udělal jsem to a nic, to samé jako předtím. Skočí to hned do win. Zkusil jsem to i přes Linux a to samé. Nevím asi jsme negramotný. Napadla mě ještě jedna věc. Když jsme instaloval tento starý Linux 18.1, tak jsem ve win vypálil CD s instalací Linux 18.1 a vložil to CD a zapnul PC a co si pamatuji, tak se hned otevřela instalace. Co kdybych to zkusil zase. Akorát si již nepamatuji jak jsem to vypaloval, to se musí stáhnout nějaký vypalovací program. Tuším. Co ty na to. Za zkoušku nic nedáme, než se tady trápit a stále tě otravovat.

Salus
Příspěvky: 240
Registrován: 25 říj 2015, 09:57

Re: monitor

#95 Příspěvek od Salus »

Ještě mě napadla jedna hříšná myšlenka. Co když z flešky vše smažu. Stáhnu si tam všechny zálohy a zároveň tam stáhnu Linux 20, ta fleška má 64 GB, tak by to mělo stačilo a pak to zkusím nainstalovat natvrdo i přes ty win. které stejně nepoužívám, akorát nevím jak dostat ty Vetoy z flešky. Možná tak, že když kliknu na ikonu flešky, tak nedávat otevřít, ale formátovat. Asi blbost co?

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: monitor

#96 Příspěvek od labeent »

Ahoj v novém dni pokusů.

Problém je v něčem úplně jiném, což pořád nechceš pochopit.
Laicky řečeno, nejede Ti auto, protože máš prázdnou nádrž a ty se přesto pořád snažíš zajet do myčky nechat si ho krásně umejt a nablýskat, místo abys natankoval.

Neustále chceš upravovat instalačku (Flashku), ale přitom si nejsi vůbec jistý, jestli se Ti podařilo spustit tu flashku nebo tedy systém z ní.
Vyvolal jsi to bootovací menu?
Viděl jsi v něm tu flashku?
Nebo tam bootovací menu nemáš? Tak jsi skočil do toho BIOSu? Nastavil jsi bootování z toho flash disku a dal restart?
O této naprosto zásadní věci vůbec nic nepíšeš a přitom je to základ toho nejdůležitějšího, co je zapotřebí vyřešit.

A navíc jak ti říkám, respektive píšu, pokud bys pustil systém z flashky a nebyla dobře udělaná, tak by se musela objevit nějaká ta hláška viz. ten obrázek nedávno v příspěvku. Ty nic takového nepopisuješ, takže podle mě prostě nebootuješ z flashky.

Jediná rozumná možnost by byla pokusit se o to vypálení. Ale už jsem ti tu párkrát psal. Na CD se to VYPÁLIT NEDÁ. Je to moc velké. MUSÍŠ použít DVD. Takže jde o to, jestli máš DVD vypalovačku (DVD-RW), snad ano.
Naposledy upravil(a) labeent dne 24 lis 2020, 07:15, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: monitor

#97 Příspěvek od labeent »

Salus píše: 24 lis 2020, 00:07 Ještě mě napadla jedna hříšná myšlenka. Co když z flešky vše smažu. Stáhnu si tam všechny zálohy a zároveň tam stáhnu Linux 20, ta fleška má 64 GB, tak by to mělo stačilo a pak to zkusím nainstalovat natvrdo i přes ty win. které stejně nepoužívám, akorát nevím jak dostat ty Vetoy z flešky. Možná tak, že když kliknu na ikonu flešky, tak nedávat otevřít, ale formátovat. Asi blbost co?
Ale Ty to nenainstaluješ natvrdo ani jinak, dokud prostě nerozchodíš instalačku.
Je opravdu nutné řídit se těmi radami. Dokud nevyřešíš bootování (odkud se má systém spustit) z flashky, tak se dál nehneš.
Proto jsem ti sem dal ten odkaz na instalaci https://www.linux-mint-czech.cz/2018/06 ... x-mint-02/, kde máš spoustu variant a popis k jednotlivým verzím. MUSÍŠ to prostě dotáhnout k tomu nabootování z flashky pomocí alespoň jedné z těch variant.

Ještě bych se zeptal: "Co máš za počítač? Je to desktop (nejedná se o notebook), který je od nějaké známé firmy (Dell, HP, Asus, Lenovo) nebo je to nějaká stavba na zakázku? Pokud je to stavba, víš jaká tam je základní deska?
Obrázek

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1395
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: monitor

#98 Příspěvek od alojz »

...velmi zaujimavé čitanie...aj pribeh...taky stephen kingovsky...zas som mal neprekonatelné nutkanie to dokecnút... :twisted: :twisted: :twisted:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: monitor

#99 Příspěvek od labeent »

alojz píše: 24 lis 2020, 07:18 ...velmi zaujimavé čitanie...aj pribeh...taky stephen kingovsky...zas som mal neprekonatelné nutkanie to dokecnút... :twisted: :twisted: :twisted:
No, může se stát, že už nebudu vědět, jak dál. Tak třeba budu potřebovat nějaký jiný pohled. Ale zatím si myslím, že jde hlavně o to, že prostě nebootuje z té flashky. Bohužel.
Možná to DVD bude potom jediná poslední šance.
Obrázek

Salus
Příspěvky: 240
Registrován: 25 říj 2015, 09:57

Re: monitor

#100 Příspěvek od Salus »

asi dělám něco špatně. Budu to zkoušet. Jinak mám notebook - Dell - Latitude E6530, 19.5v - 3.34A / 4.62A. Designed by dell.

Zamčeno