Tiskárna multifunkce HP DeskJet GT 5820

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
Baxoid
Příspěvky: 7
Registrován: 24 led 2016, 18:51

Tiskárna multifunkce HP DeskJet GT 5820

#1 Příspěvek od Baxoid »

Zdravím, musel jsem založit nové vlákno, protože jsem nenašel nic v hledání.
Používám Mint 18.1 Cinnamon 64 bit
Dříve jsem používal doma multifunkce od Canonu (parádní tisk fotek a inkoust nezasychá). Už mám druhou u které po 3 letech se objevuje záhadná chyba znemožňující tisk. Momentálně mám Canon MG 5550 - ve woknech mi to nedovolí tisk (prý je zaneprázdněná - i po přeinstalaci), tiskne z Mintu, ale barvy jsou takové zvláštní (našel jsem způsob jak zkalibrovat tiskárnu, ale pro náročnost jsem nezkoušel). Problém je také s Canonem - scanování nefunguje na Linuxu.
Proto jsem se rozhodl o změnu značky (snad nebude horší).
HP DeskJet GT 5820, jde o tankovací systém a v testech tisku si vedla lépe než Epson.

Prosím o zkušenosti (barevný tisk fotek, scanování), případně o doporučení jakou tiskárnu zvolit. Co se týče fotek, tak jsem náročnější hobby-uživatel.

Děkuji

kamowski

Re: Tiskárna multifunkce HP DeskJet GT 5820

#2 Příspěvek od kamowski »

redhawk píše: 07 lis 2017, 07:26 ... pokial sa pouzivaju ovladace z https://www.canon-europe.com/support/ nie je dovod aby to neslo (v minte staci doinstalovat xsane)
canon pixma mx340, staršia ale funguje tlač aj skenovanie a bez xsane, stačí simple-scan, príspevky o tom mám tu na fóre aj na webe

Baxoid
Příspěvky: 7
Registrován: 24 led 2016, 18:51

Re: Tiskárna multifunkce HP DeskJet GT 5820

#3 Příspěvek od Baxoid »

Tak jsem to vyřešil - zprovoznil jsem scanner přes Simply scan, jen s barvami ještě nejsem spokojený, ale to také ještě dořeším.

Všem děkuji.

Zamčeno