Tiskárny HP LJ P1102 a Brother HL DN2250DN

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
MiroslavKolombo
Příspěvky: 29
Registrován: 30 pro 2013, 14:47
Bydliště: Liberec, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Tiskárny HP LJ P1102 a Brother HL DN2250DN

#1 Příspěvek od MiroslavKolombo »

V pátek se mi nepodařilo rozběhat HP LJ P1102 s MINT16, ať jsem dělal co jsem dělal, tak netiskla, ani lokálně, po USB kabelu. To se sice našla, ale tisk skončil ve frontě a dál už nic :-(
Povedlo se Vám ji někomu rozběhat ? Ideální stav by byl nasdílené z Win7, po síti.

Má někdo zkušenost s Brother HL DN2250DN ??
Ta má tísk přímo ze sítě, jen nevím, jestli je to plnohodnotná tiskárna. Ale Brother drivery na netu má, tak by snad běhat mohla.
Miroslav Kolombo
Liberec, CZ

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Tiskárny HP LJ P1102 a Brother HL DN2250DN

#2 Příspěvek od ulo »

1. dělá to i přes CUPS? Čili přes lokální stránku v prohlížeči zkusit nainstalovat a vytisknout zkušební stránku (v prohlížeči zadat adresu: http://localhost:631 ). Předpokladem samozřejmě je, že volíš při instalaci správné ovladače :-)

2. dále mě napadá, jestli máš nainstalován podpůrný balíček hplip?

3. a poslední věc, jak vypadá ten řádek s URI zařízení? (např. u síťové tiskárny přes printserver může vypadat: lpd://10.0.0.10/lpt2)
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

MiroslavKolombo
Příspěvky: 29
Registrován: 30 pro 2013, 14:47
Bydliště: Liberec, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Tiskárny HP LJ P1102 a Brother HL DN2250DN

#3 Příspěvek od MiroslavKolombo »

Základní problém je v tom, že ta tiskárna je v Pardubicích a já v Liberci :-(

A je tam jen jedna a blbě se to řešilo při provozu :-(

Hplip jsem zkoušel, ale na první pokus jsem nepochodil. Navíc je ta tiskárna na jiném PC.
A tam jde vybrat USB, jetdirect a wireless :-(

Asi tam dám toho Brothera, má síťový vstup a ty se instalují raz dva. A drivery mají na webu, tak doufám, že fungují.
Miroslav Kolombo
Liberec, CZ

Kagkouro
Příspěvky: 53
Registrován: 23 lis 2012, 11:37
Bydliště: Zdice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tiskárny HP LJ P1102 a Brother HL DN2250DN

#4 Příspěvek od Kagkouro »

Na to HP,sice jiná,ale mělo by to být pro všechny.
Přes Alt a F2,zadat gksu hp-setup a projít instalací,vše potvrdit a mělo by to šlapat.
LMDE- stabilita na prvním místě!

sarik
Příspěvky: 12
Registrován: 31 kvě 2014, 14:33

Re: Tiskárny HP LJ P1102 a Brother HL DN2250DN

#5 Příspěvek od sarik »

Podle popisu chybí hp-plugin.
Nekdy se stane asi vlivem vzdušné vlhkosti, že plugin tam nenarveš přes hp-setup, hp-plugin, ale budeš muset nainstalit GUI hplip s názvem HP Toolbox v Menu a ve Správci SW je to hplip-gui a tam přidat tiskárnu přes to, plugin naklikat taky a případně restartovat někdy potřeba. Navíc ještě přes to někdy musíš naklikat povolení tiskárny v Printer Control.

Zamčeno