Zobrazení na dvou monitorech - různé rozlišení ?

Prohlížení, úprava a tvorba multimediálních souborů (hudba, video, obrázky, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rossi
Příspěvky: 8
Registrován: 02 lis 2012, 09:42

Zobrazení na dvou monitorech - různé rozlišení ?

#1 Příspěvek od Rossi »

Zdravím zdejší komunitu, velmi dlouho jsem tu nebyl a jsem neskonale rád, že tu stále jste.

A nyní k mému problému:

Asi špatně hledám, ale za boha už delší dobu nemohu přijít na to, jak na dvou zobrazovacích zařízeních nastavit "dvojí" různé rozlišení (tedy pokud to vůbec jde).Jedu na čistém OpenElec 5.0.0 (Kodi), grafika je GeForce 210.Na TV je vše OK, rozlišení 1920x1080/60Hz/HDMi, ale na malém 7" dotykovém LCD s rozlišením 1024x768/60Hz/VGA je obraz naklonován a vyříznut, ať dělám co dělám nijak jej neupravím na celou plochu.Oba dva výstupy HDMi/VGA jdou z GK. Zkoušel jsem i Win/Kodi, zde to fungovalo, ale nemám nervy na systém v systému pro sledování filmů, samostatný OpenElec/Kodi jede proti Win/Kodi verzi neskutečně hladce, rychle, bezproblémově a já se k němu hodně rychle vrátil.Zkoušel jsem i různé hrátky s příkazem xrandr (přes SSH), ale ani to nezabralo (možná bylo něco špatně, žádný linux guru nejsem). Další etapa testování probíhala s pluginem LCDproc, leč ten se nějak nechytá vůbec - nebo možná opět chyba v použití. Pokud by někdo z Vás někde narazil na řešení , budu neskonale vděčen.

Napadlo mne zda by toto neřešil Mint plus doinstalované Kodi s tím, že by nějaká vhodná Linuxová aplikace korektně zajistila výstup na obě zobrazovací zařízení (snad nebude Mint tak těžkopádný jako v případě kombinace s W7), proto i dotaz zde ve Vašem fóru.

No a v případě, že se tu ptám na nějaké neřešitelné či naopak triviální věci - dopředu se omlouvám za mou naivitu a hloupost

Děkuji za případný kopanec správným směrem .....
- = Jestli neumíš udělat chybu, neumíš nic = -

segfault
Příspěvky: 494
Registrován: 29 dub 2013, 21:25

Re: Zobrazení na dvou monitorech - různé rozlišení ?

#2 Příspěvek od segfault »

Stačí odškrnout "Stejný obrázek na všech monitorech".
Přílohy
Snímek obrazovky-Předvolby monitoru.png
Fedora 32 MATE 64bit; kernel 5.8.11
CPU: Ryzen 9 3600X (12 core); RAM: 32 GiB

Uživatelský avatar
Rossi
Příspěvky: 8
Registrován: 02 lis 2012, 09:42

Re: Zobrazení na dvou monitorech - různé rozlišení ?

#3 Příspěvek od Rossi »

Ok, tak tedy zkusím Mint. Ještě otázka, je možný chod Kodi pouze na hlavním monitoru/plocha 1 (HDMi/TV) a na 7" LCD/plocha 2 (VGA/LCD) byl třeba widget s časem (hodiny)?
- = Jestli neumíš udělat chybu, neumíš nic = -

Zamčeno