po aktualizácii pomalý internet (mint 13 mate / antik )

WiFi, drátové sítě atd.
Zamčeno
Zpráva
Autor
math29
Příspěvky: 89
Registrován: 03 úno 2013, 01:31

po aktualizácii pomalý internet (mint 13 mate / antik )

#1 Příspěvek od math29 »

po jednej z aktualizácii mi spomalilo pripojenie na internet. ide o všetky prehliadače a všetky stránky. najviac sa to prejavuje pri videách z youtube ktoré sú prakticky nepozerateľné. žiadny z návodov pre ubuntu sa mi nepodalilo rozbehať. väčšinou to dopadlo takto:

sudo gedit /etc /sysctl.conf
sudo: gedit: command not found

ako sa to dá zrýchliť?

P.S. ešte aj toto písanie ide pomaly

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: po aktualizácii pomalý internet (mint 13 mate / antik )

#2 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Pravděpodobně máš na mysli nikoliv připojení, ale načítání web. stránek. Pro zajímavost, co ukazuje měřák na dsl.cz? Předpokládám, že ti rychlost neubral provajdr a že nejsi na wifině, aby ti někdo blokoval kanál. Ve windousu bych ti poradil utilitu SmartSniff, ale tady v linuxu nevím ... Že bys měl připojení (najednou) přes proxinu, to taky není ono, že jo.

math29
Příspěvky: 89
Registrován: 03 úno 2013, 01:31

Re: po aktualizácii pomalý internet (mint 13 mate / antik )

#3 Příspěvek od math29 »

pripojenie cez kábel a ano ide o pomalé načítavanie stránok v linuxe mint cez google chrome aj chromium. opera ide trochu rýchlejšie a FF nepoužívam.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: po aktualizácii pomalý internet (mint 13 mate / antik )

#4 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Nenapadá mě nějaký rozumný důvod, proč by měl mít PC (v dnešní době) nějaký problém s internetem - i ve veřejné kavárně, kde je hafo připojení, jsem na těchto číslech: ping 11ms, dolu 1.46Mb, nahoru 0.56Mb. S noťasem HP Probook 650. Testováno v googlu chrom,verze 38.0.2125.66 beta (64-bit). Systém je aktualizovaný, jádro 3.16.3, je ale pravdou, že "hrubou silou" zvládnu i nepříjemný fleš, i HD video a další nástrahy, co web. stránky nabízejí. Operu mám verzi 12.16 a v Nastavení - pokročilé volby - Prohlížení je možnost upravit rychlost načítání stránek. Mám nastaveno Vykreslovat hned. Test rychlosti připojení jsem prubnul zde http://www.speedtest.net/ , zkus sem dát nějaká čísla, jakou máš rychlost (pro ilustraci) a jaké je vytížení CPU. Tady na printskrýnu Obrázek je vidět, jakou čočku dostává noťas :), když přehrává tohle http://www.youtube.com/watch?v=WIKqgE4BwAY :shock: :mrgreen:

Zamčeno