Nepřipojení k internetu - musí se zadávat ručně.

WiFi, drátové sítě atd.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 504
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Nepřipojení k internetu - musí se zadávat ručně.

#1 Příspěvek od stani »

Už jsem to naznačil tady, ale mám s tím problém u všech zkoušených distribucí: dělá to jak LAN tak i WIFI: po zapnutí PC je připojení k netu vypnuté. Abych ho zapnul, musím vždy kliknout na Drátové připojení nebo u wifi na příslušný bod připojení. U LAN jsem zkusil změnit kabel a jinou zdířku v routru, ale nepomáhá to.
K síťovce je hw info v příloze. Edit: aha, tak to hlásí "Omlouváme se, ale bylo dosaženo maximální velikosti příloh." - ačkoli ta příloha má pouhých 8 kB. Takže ke stažení zde.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Nepřipojení k internetu - musí se zadávat ručně.

#2 Příspěvek od Ventero1 »

A neni ve spravci siti nejake zatrzitko pro pripojit automaticky ? I kdyz to byva defaultne zvolene ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 504
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepřipojení k internetu - musí se zadávat ručně.

#3 Příspěvek od stani »

Hmm, nemůžu přidávat přílohy... :(
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: Nepřipojení k internetu - musí se zadávat ručně.

#4 Příspěvek od West »

Chcelo by to log. Tam by malo byť vidieť čo a kde zlyhalo. Samozrejme zistiť prečo to zlyhalo už nemusí byť také jednoduché.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Nepřipojení k internetu - musí se zadávat ručně.

#5 Příspěvek od juhele2014 »

připojení k netu vypnuté. To je pravda, ale např. já to mám takto schválně. Připojím se, až když potřebuju. V ikoně wifi je položka Upravit připojení a v záložce Obecné je fajfka Automaticky připojit do této sítě pokud je k dispozici. Ovšem předpokládám, že o tomto víš. Ale jak to popisuješ, nebude to problém linuxu, viz tvoje hláška mám s tím problém u všech zkoušených distribucí, ale bude to v nastavení parametrů sítě a obecně v nastavení routru, pokud ho používáš.

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 504
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepřipojení k internetu - musí se zadávat ručně.

#6 Příspěvek od stani »

Dělá to jak po LAN tak i po WIFI.
Tady jsou screnshoty nastavení LAN.
WIFI nepoužívám, používám právě tu LAN.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Nepřipojení k internetu - musí se zadávat ručně.

#7 Příspěvek od Ventero1 »

Kdyz uz tady docasne nefunguje vkladani obrazku - sakra co stim zase delaj - tak to hazej aspon na postimage apod., nez jako soubory ke stazeni z cloudu.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: Nepřipojení k internetu - musí se zadávat ručně.

#8 Příspěvek od West »

V konfigurácii LAN adaptéra nastav "Link negotiation = auto". Malo by to fungovať potom normálne ak tam nieje ešte niekde iná bota.

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 504
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepřipojení k internetu - musí se zadávat ručně.

#9 Příspěvek od stani »

West píše: 27 úno 2020, 11:30 V konfigurácii LAN adaptéra nastav "Link negotiation = auto". Malo by to fungovať potom normálne ak tam nieje ešte niekde iná bota.
Tak to bohužel nepomohlo... Nastavil jsem to, uložil, restart PC, spuštění Firefoxu a opět žádné přípojení.. Musím opět dát připojení ručně - kliknutím na "Drátové připojení 1" - ale potom už připojení je, když např. restartuji Firefox, tak připojen na net je.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: Nepřipojení k internetu - musí se zadávat ručně.

#10 Příspěvek od West »

Keď si to uložil a reštartoval, ostal tam nastavený parameter "auto"?
Po reštarte nespúšťaj Firefox, ale otestuj pripojenie pingom na IP adresu routra.
Keď nebude fungovať ping, bude niekde vážnejšia chyba. Ak ping ale fungovať bude, tak je možné, že ti nefuguje preklad domény na IP adresu cez DNS. Otestuj bez spustenia Firefoxu po reštarte pomocou "ping google.com". Ak to nebude fungovať, tak vyskúšaj nastaviť IP adresáciu LAN adaptéra fixne, včítane masky, brány a DNS serverov.

Zamčeno