WiFi nejde po instalaci NVIDIA

WiFi, drátové sítě atd.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Beleval
Příspěvky: 4
Registrován: 06 lis 2020, 13:52

WiFi nejde po instalaci NVIDIA

#1 Příspěvek od Beleval »

Zdravím všechny,

Mám notebook MSI PS42 Modern s dedikovanou NVIDIA grafikou a zkouším na ni rozjet Mint. Všechno jede bez problémů až na WiFi. Ta jede dobře (5GHz pásmo) do chvíle než nainstalují NVIDIA ovladače. Potom zůstává připojena, ale rychlost je buď 0 nebo jen v řádech kb ať už na net, nebo v lokální síti. Nejde načíst ani síťové disk ani internetové stránky. Paradoxně kdyz jsem se dostal na měření rychlosti připojení na webu, tak to pak hlásilo desítky MB. Po vypnutí proprietárních ovladačů NVIDIA je WiFi zase Ok.

Zkoušel jsem různé verze Intel ovladačů až po ty nejnovější, měnit parametry jejich dle návodu na netu, power management na WiFi je vypnutý, IPv6 taky. Nic nepomohlo.

Nenapadá vás čím to může být? Přece jen bych si rád i zahrál a používal net bez nutnosti přeinstalovávat ovladače. Jinak ta samá situace i na aktuálním Ubuntu.

Předem díky moc

Beleval
Příspěvky: 4
Registrován: 06 lis 2020, 13:52

Re: WiFi nejde po instalaci NVIDIA

#2 Příspěvek od Beleval »

Díky za tip. Zkusím v pondělí. Právě zkoušel jsem několik 2 verze Ubuntu, teď Mint. Ještě mě napadlo zkusím jinou verzi jádra a pak Pop OS, ale až v pondělí. Přez víkend jsem na placeném připojení datovým limitem.

Beleval
Příspěvky: 4
Registrován: 06 lis 2020, 13:52

Re: WiFi nejde po instalaci NVIDIA

#3 Příspěvek od Beleval »

Tak výměna jádra za novější nepomohla a Pop OS to samé. Škoda. Tak počkám na nový HW než zkusím opět Linux. Jediné co jsem našel na internetu je že pomohlo se vrátit ke starému jádru, co z nechci. Škoda. Dřív jsem byl na Linuxu a pak jsem ho musel kvůli pracovním věcem opustit. Teď mi už všechny programy co používám na něm běží nebo mají použitelnou alternativu, hry jedou a zrovna můj NTB se rozhodne mít nekompatibilní HW....

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: WiFi nejde po instalaci NVIDIA

#4 Příspěvek od Ventero1 »

Jaky je duvod nevracet se ke starsimu jadru?
A co zkusit pohledat alternativni ovladace k wifi?
Jeste bych to zkusil nahlasit jako bug jadra - proc by mely kolidovat ovladace grafiky s ovladacem wifi - ze?
A pro jiatotu i nahlasit bug na nvidia ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

menom
Příspěvky: 2750
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: WiFi nejde po instalaci NVIDIA

#5 Příspěvek od menom »

.

Moze skusit namiesto 5GHz nastavit v routri 2,4GHz a tomu zodpovedajuci naky kanal.

Vyskusat ine sifrovanie ....

.
.

West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: WiFi nejde po instalaci NVIDIA

#6 Příspěvek od West »

=> čím to může být?
Tipol by som, že to bude interferenciou od grafiky, podobne ako je to s USB3.
Pravdepodobne bude tá grafika špatne odtienená a vyžaruje natoľko, že to ruší wifi na 5 GHz.
Možno by pomohlo pohrať sa s taktom grafického jadra ak je taká možnosť.

Beleval
Příspěvky: 4
Registrován: 06 lis 2020, 13:52

Re: WiFi nejde po instalaci NVIDIA

#7 Příspěvek od Beleval »

Právě jsem zkoušel a hledal už týden a potřebuju zase s NTB chvíli fungovat. Jestli něco dohledam tak zkusím cca za 14 dní znovu, ale teď chvíli musí být počítač funkční.

2,4 GHz WiFi jede, tam sice rychlost taky padá, ale stále na použitelné hodnoty pro běžnou práci. Ale pak čekat než dotáhne data nechci, nehledě na to že pak jsem na WiFi které míchají mají obě pásma a tam se stále připojuje na 5 GHz. Tohle jako řešení nemůžu vzít, když se připojí i jinde než doma.

Co se interference týče, tak tam si nejsem jistý. Ve win10 to běží ok a prý i na distribucích které nejsou na Ubuntu založené. Navíc kdyz se mi nějakou náhodou načetlo na netu měření rychlosti tak to namerilo správnou rychlost mého připojení a ve stejnou chvíli se nenacetl jiný web, updaty, dokonce ani lokální NAS. Různé ovladače a jejich verze jsem u WiFi zkoušel. Bez úspěchu, max se stalo nestabilní i připojení.

Jediné co lidi označili jako vyřešené bylo že buď šly s jádrem tuším o 2 roky zpět, nebo naopak odebrali ovladače NVIDIA na trvalo.

Jako chyby už to hlásili jiní tak uvidíme. Jestli se někde objeví jine řešení co vypadá slibně to zkusím jak bude volná chvíle, případně sem napíšu postup. Aspoň jsem díky těmto peripetiím vyzkoušel Pop OS, vypadá slibně hlavně to ovládání oken, jen ten pád instalace se zvolenou češtinou mě kapku odrazoval.

Zamčeno