Půjde do Cinnamonu 17.3 nějak dostat téma Y Dark z 18/18.1?

Problémy spojené s tématy, ikonami a wallpapery, nebo jejich vlastní tvorba
Zpráva
Autor
SuperUser

Re: Půjde do Cinnamonu 17.3 nějak dostat téma Y Dark z 18/18

#11 Příspěvek od SuperUser » 07 led 2017, 22:11

redhawk píše:v /usr/share/themes by uz mal byt adresar s temou a v nastaveniach vzhladu uz by mala byt tema k dispozicii
ja tak mam doplnene submarine (green, blue) a BlackMate
temy.png
Jo, v /usr/share je adresář /themes a v něj jsou všechna ta témata, ktrérá vidím v nastavení -> motiv. Přidal jsem tam ty 3 další motivy Mint-Y-Dark ... z toho zipu, ale v nastavení -> motiv prostě nejsou vidět.

redhawk
Guru Mintu
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od redhawk » 08 led 2017, 00:28

SuperUser píše:
redhawk píše:v /usr/share/themes by uz mal byt adresar s temou a v nastaveniach vzhladu uz by mala byt tema k dispozicii
ja tak mam doplnene submarine (green, blue) a BlackMate
temy.png
Jo, v /usr/share je adresář /themes a v něj jsou všechna ta témata, ktrérá vidím v nastavení -> motiv. Přidal jsem tam ty 3 další motivy Mint-Y-Dark ... z toho zipu, ale v nastavení -> motiv prostě nejsou vidět.
je to bezny postup. chyba nie je v systeme.
:mrgreen:
Pravděpodobně kecám.

SuperUser

#13 Příspěvek od SuperUser » 08 led 2017, 00:59

Tuším, kde je chyba, ale neumím jí odstranit. Ty 3 adresáře, které jsem tam nakopíroval na sobě mají křížky, viz. snímek obrazovky.
Přílohy
themes.png

redhawk
Guru Mintu
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od redhawk » 08 led 2017, 01:16

SuperUser píše:Tuším, kde je chyba, ale neumím jí odstranit. Ty 3 adresáře, které jsem tam nakopíroval na sobě mají křížky, viz. snímek obrazovky.
aha.
Otvorit ako admin a nastavit vlastnosti takto:
vlastnosti.png
Pravděpodobně kecám.

SuperUser

#15 Příspěvek od SuperUser » 08 led 2017, 01:51

To je ono, díky.
Není to chyba systému. Chyba je většinou mezi židlí a klávesnicí :mrgreen:
Měj se dobře ...

redhawk
Guru Mintu
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od redhawk » 08 led 2017, 01:54

SuperUser píše:To je ono, díky.
Není to chyba systému. Chyba je většinou mezi židlí a klávesnicí :mrgreen:
Měj se dobře ...
:D ;)
Pravděpodobně kecám.

SuperUser

#17 Příspěvek od SuperUser » 09 led 2017, 09:29

Už asi půl hodiny si pročítám tohle vlákno a snažím se pochopit, kde jsem udělal chybu. Ale nemůžu na to přijít. Byl zde komentář, který už tu není, kde bylo napsané, že jsem snad zkombinoval vaše dva návody do jednoho. Koukám tady na ty vaše rady, ale fakt nechápu, kde jsem udělal chybu, že na těch 3 adresářích s novými tématy byly ty křízky. Mohl by mi to prosím vás někdo vysvětlit? Rád bych tomu rozuměl.

Díky :?

kamowski
Velkovezír Mintu
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od kamowski » 09 led 2017, 11:43

SuperUser píše: kde jsem udělal chybu, že na těch 3 adresářích s novými tématy byly ty křízky....
to fakt netuším, ako sa ti toto podarilo, do root adresára nakopírovať s krížikom, snáď to niekto vysvetlí :)
Stáhnul jsem zip, rozbalil ho a obsah /mint-y-theme-master/usr/share/themes jsem zkopíroval jako root do /home/user/.local/share/themes a nic. ...
áno, tak ako som písal v tom vymazanom príspevku, pomiešal si naše dva postupy
do home/user, teda do svojho domovského adresára nepotrebuješ root(sudo) práva,
---
tu trochu odbočím
v minte áno ale nie v každej distribúcii je to tak, že ak si jediný používateľ, zároveň si aj root, v niektorých musíš mať dve heslá, jedno ako root a jedno ako používateľ
---
ty si do svojho domovského adresára ako root pridal tie témy ale čítať ich, teda použiť môže tým pádom iba root, nie používateľ (aj keď si to teraz akože ty - dvojjediný :D)
ja som ti v mojom postupe nepísal nič o root ale redhawk áno, pretože on ťa navigoval do /usr/... a tam si bez root práv ani neškrtneš
a ty si toto pomiešal: root práva + kopírovanie do vlastného domovského adresára
---
takže si tie adresáre vymaž, v /home/ ... aj v /usr/... (tu použi root práva) a jednoducho ctrl+c a ctrl+v to nakopíruj ešte raz do /home/user/.local/share/themes alebo do /home/user/.themes/ (alebo hoci aj ťahaj+pusť)
alebo ako root do /usr/share/themes - v tomto prípade si to rozbaľ, ako root otvor oba adresáre, aj zdrojový aj cieľový, a kopíruj
to musí fungovať

SuperUser

#19 Příspěvek od SuperUser » 09 led 2017, 12:01

kamowski píše:
SuperUser píše: kde jsem udělal chybu, že na těch 3 adresářích s novými tématy byly ty křízky....
to fakt netuším, ako sa ti toto podarilo, do root adresára nakopírovať s krížikom, snáď to niekto vysvetlí :)
Stáhnul jsem zip, rozbalil ho a obsah /mint-y-theme-master/usr/share/themes jsem zkopíroval jako root do /home/user/.local/share/themes a nic. ...
áno, tak ako som písal v tom vymazanom príspevku, pomiešal si naše dva postupy
do home/user, teda do svojho domovského adresára nepotrebuješ root(sudo) práva,
---
tu trochu odbočím
v minte áno ale nie v každej distribúcii je to tak, že ak si jediný používateľ, zároveň si aj root, v niektorých musíš mať dve heslá, jedno ako root a jedno ako používateľ
---
ty si do svojho domovského adresára ako root pridal tie témy ale čítať ich, teda použiť môže tým pádom iba root, nie používateľ (aj keď si to teraz akože ty - dvojjediný :D)
ja som ti v mojom postupe nepísal nič o root ale redhawk áno, pretože on ťa navigoval do /usr/... a tam si bez root práv ani neškrtneš
a ty si toto pomiešal: root práva + kopírovanie do vlastného domovského adresára
---
takže si tie adresáre vymaž, v /home/ ... aj v /usr/... (tu použi root práva) a jednoducho ctrl+c a ctrl+v to nakopíruj ešte raz do /home/user/.local/share/themes alebo do /home/user/.themes/ (alebo hoci aj ťahaj+pusť)
alebo ako root do /usr/share/themes - v tomto prípade si to rozbaľ, ako root otvor oba adresáre, aj zdrojový aj cieľový, a kopíruj
to musí fungovať
Moc ti děkuji za vysvětlení.
Měj se dobře

kamowski
Velkovezír Mintu
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od kamowski » 09 led 2017, 15:08

ešte jednu poznámku:
každý "normálne" inštalovaný sw má konfiguračné súbory v systémovom adresári "/"
(niečo na dlhé zimné večery)
v /home/user/ sa do rôznych adresárov zapisujú konfigurovačné súbory pre konkrétneho užívateľa
niekedy pri prvom spustení toho sw, niekedy pri prvej úprave a niekedy treba konfikurák vytvoriť ručne :) (ak chceš zmenu oproti preddefinovaným vlastnostiam)
takže, ak si dal tú tému do /usr/..., je dostupná pre všetkých užívateľov a ak do /home/user/..., tak je len pre toho konkrétneho užívateľa
---
ono to možno na prvýkrát vyzerá zložito ale časom zistíš, že to je pekne logicky usporiadané a všetko ostatné bude vyzerať neusporiadane, chaotické :D

Odpovědět