Nelze otevřít USB, disk - "Nelze otevřít složku pro..."

Problémy s otevíráním, kopírováním a dalšími operacemi s obecnými soubory, včetně zálohování
Zamčeno
Zpráva
Autor
Barbar
Příspěvky: 5
Registrován: 27 pro 2014, 21:45

Nelze otevřít USB, disk - "Nelze otevřít složku pro..."

#1 Příspěvek od Barbar »

Ahoj, mám problém s připojením - otvíráním připojených zařízení.
Když připojím USB disk, tak se ozve zvuk oznamující připojení zařízení, na ploše se objeví nová ikona, ale zároveň s tím i okno s hláškou:

"Nelze otevřít složku pro (název zařízení)"
"Žádná aplikace není zaregistrována k obsluze tohoto souboru"

Obrázek

Když zkusím otevřít složku pomocí ikony, která byla vytvořena na ploše, tak dostanu hlášku:

"Neznámý typ souboru"
"Soubor "xyz..." nemá žádný známý program, se kterým by byl asociovaný.
Pokud věříte zdroji a máte potřebná oprávnění, můžete ho označit, jako spustitelný a spustit.
Také můžete použít dialog "Otevřít s" a vybrat program, se kterým bude asociován."

Obrázek

Zkoušel jsem pomocí tohoto dialogu asociovat některou z aplikací (správce souborů, výzva automatického spuštění), ale bez výsledku. Podobně se chová systém, když se ve správci souborů pokusím otevřít diskový oddíl.
Pokud USB připojím v terminálu pomocí příkazu mount, tak na něj bez problémů, jako uživatel, mohu zapisovat.

Používám LM 16 - Cinnamon, 32-bit.

Můžete prosím někdo poradit, jak opravit?

Uživatelský avatar
Allconius
Příspěvky: 820
Registrován: 06 čer 2013, 18:42
Bydliště: Brno

Re: Nelze otevřít USB, disk - "Nelze otevřít složku pro..."

#2 Příspěvek od Allconius »

Ahoj, a nechceš zkusit upgrade na LM17? viz.: http://www.linux-mint-czech.cz/jak-upgr ... -17-qiana/
LinuxMint 19 MATE (64bit) # MSI Z77A-G43, i3-3220 CPU @ 3.30GHz, NVIDIA GeForce GT 730, KHX1600C9D3P1K2/32G, WD20EFRX, Kernel: 4.15.0-43-generic x86_64

Barbar
Příspěvky: 5
Registrován: 27 pro 2014, 21:45

Re: Nelze otevřít USB, disk - "Nelze otevřít složku pro..."

#3 Příspěvek od Barbar »

Ahoj,
díky za tip, možná vyzkouším.
Už předevčírem jsem na další dva oddíly nainstaloval LM17, ale tak nějak bych to raději "opravil a jel dál" na odladěným a jinak funkčním systému

Zamčeno