Google fotky a synchronizacia

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
bambulko
Příspěvky: 190
Registrován: 11 čer 2013, 14:38

Re: Google fotky a synchronizacia

#11 Příspěvek od bambulko »

Nie z tramtárie ale picasaweb
Linux Mint 17.3 64-bit, KDE

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Google fotky a synchronizacia

#12 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Máš pravdu, přešaltoval sem do KDE a nejde to. Gthumb není součástí LM 17.3 rosa KDE, takže sem ho instaloval. Pokusný album na picase mám vytvořený, max. jde jednotlivý snímek přes Actions stahnout. Celý album ne, jestli se nemá program jaksi nastavit trochu víc do hloubky.

kamowski

Re: Google fotky a synchronizacia

#13 Příspěvek od kamowski »

teraz mám LM17.2 xfce, gThumb 3.2.7
Súbor - Import from - Picasa web album
autorizácia
vybral som si jeden z albumov
na ploche vytvoril priečinok a tam to bez problémov stiahol
vytvoril som si aj adresár ~/Stiahnuté/Google a tiež som sem stiahol, čo som chcel
tak isto som adresár z ~/Obrázky exportoval na picasa web, po exporte mi to aj hneď otvorilo na g účte
takže, "milí diváci, chyba je vo vašom prijímači"
neviem poradiť, netuším, kde máte chybu, píšem to sem len aby bolo zrejmé, že gthumb ten import aj export robí,
pri importe treba počkať, kým sa načítajú náhľady, inak gthumb môže padnúť ale bez akejkoľvek chybovej hlášky
---
bambulko píše:dal som to do ~/Downloads/Google:

Could not perform the operation
The specified location is not supported
ak si to zadal presne takto, teda že za Google máš dvojbodku, tak tá hláška je opodstatnená,
názov adresára s dvojbodkou ti žiaden normálny OS nezoberie, ale to ty predsa vieš, to je asi iba preklep

bambulko
Příspěvky: 190
Registrován: 11 čer 2013, 14:38

Re: Google fotky a synchronizacia

#14 Příspěvek od bambulko »

Dvojbodka nie je preklep, ale je to interpukčné znamienko a nie súčasť cesty ;-)
Ja viem ze je chyba v mojom prijímači, ale neviem kde :? Mam nainštalované aj picasaweb a ten mi nechce prihlásiť na web :-(
Linux Mint 17.3 64-bit, KDE

bambulko
Příspěvky: 190
Registrován: 11 čer 2013, 14:38

Re: Google fotky a synchronizacia

#15 Příspěvek od bambulko »

skusil som instalovat picasa priamo z repo, teraz cez playonlinux... nejde. proste padne mi to na zobrazeni okna na prihlasenie :(
gThumg mi nejde tiez. zjavne mate doinstalovane nieco do wine, co sposobi, ze vam to ide :-/
Linux Mint 17.3 64-bit, KDE

kamowski

Re: Google fotky a synchronizacia

#16 Příspěvek od kamowski »

bambulko píše:gThumg mi nejde tiez. zjavne mate doinstalovane nieco do wine, co sposobi, ze vam to ide :-/
no s týmto nemá wine nič spoločné
bambulko píše:....a ten mi nechce prihlásiť na web :-(
no niekde tu je asi tvoj problém, s pripojením na google picasa,
na inú službu sa pripojiť vieš? (FB?)

Zamčeno