Úprava menu startu programu

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ragiowan
Příspěvky: 81
Registrován: 23 zář 2017, 18:16
Bydliště: u Kladna
Kontaktovat uživatele:

Úprava menu startu programu

#1 Příspěvek od Ragiowan »

Zdravím,
na základě mě poskytnutých rad v "Hromadné stahování pomocí youtube-dl(viewtopic.php?f=25&t=3559)" jsem si sestavil příkaz do terminálu.

Kód: Vybrat vše

cd /home/josef/Videa/YouTube/ && youtube-dl -f 22 -ci --batch-file=stahni_z_YT.txt
Byl jsem s ním velmi spokojený. Ale časem mě omrzelo neustále kopírovat příkaz z textového souboru do terminálu. Tak jsem si přečetl nějaké články o skriptování. A vytvořil jsem si svůj první script.sh.

Kód: Vybrat vše

#!/bin/bash
cd /home/josef/Videa/YouTube/ && youtube-dl -f 22 -ci --batch-file=stahni_z_YT.txt

Jenže to mi nestačilo. Tak to dopadá když je člověk líny. A vymyslel jsem si že to dám do Xfce menu. Tedy do Whisker Menu. Sice se mi povedlo funkční spouštěč, ale s malým nedostatkem. Skript se správně spustí a provede stažení videí, ale po skončení stahování se terminál sám zavře. Což je pro mě nežádoucí. Občas se stane, že se některé video nestáhne. Tak chci vědět které, přímo v terminálu.

Obrázek

Prosím o radu jaký parametr zadat do příkazu, aby se terminál nezavíral. Nebo snad se má zadat něco do pole "Akce"?
A ještě bych měl prosbu na odkaz na nějaké stránky kde jsou popsané takové parametry. Hledal jsem na netu, ale očividně špatně.
Předem děkuji, budu vděčný za jakoukoliv radu.
Naposledy upravil(a) Ragiowan dne 16 dub 2019, 14:31, celkem upraveno 1 x.
Dell Latitude D610, CPU:1.6 GHz, RAM:1280MB, HDD:40GB, VGA: Intel 915GM, LinuxMint 17.3, Xfce
TOSHIBA Satellite L450-16N, CPU:dual-core 2,2 GHz, RAM:3 GB, HDD 500 GB, VGA:Intel integrovaná, MX Linux 18.2_x64, Xfce

Uživatelský avatar
Ragiowan
Příspěvky: 81
Registrován: 23 zář 2017, 18:16
Bydliště: u Kladna
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava menu startu programu

#2 Příspěvek od Ragiowan »

Zdravím,
omlouvám se, že jsem neuvedl terminál který používám. Je to xfce4-terminal.
Děkuji za radu. Příkaz

Kód: Vybrat vše

bash -c ~/z_YouTube_22.sh;bash
mi pomohl. Funguje to jak jsem chtěl. Po stažení videí se už terminál neukončuje.
No ještě bych potřeboval znát nějaké weby, kde bych mohl se něco o tom přiučit.
Ještě jednou děkuji za radu a rychlou odpověď.
Dell Latitude D610, CPU:1.6 GHz, RAM:1280MB, HDD:40GB, VGA: Intel 915GM, LinuxMint 17.3, Xfce
TOSHIBA Satellite L450-16N, CPU:dual-core 2,2 GHz, RAM:3 GB, HDD 500 GB, VGA:Intel integrovaná, MX Linux 18.2_x64, Xfce

kamowski

Re: Úprava menu startu programu

#3 Příspěvek od kamowski »

Ragiowan píše: 16 dub 2019, 09:50 ...Byl s ním velmi spokojený. Ale časem mě omrzelo neustále kopírovat příkaz z textového souboru do terminalu. Tak jsem si přečetl nějaké články o skriptování. A vytvořil jsem si svůj první script.sh. ...
hm, i tak še da
ja by som to ale urobil takto:
cat >> .bashrc
alias TAHAJ="cd /home/josef/Videa/YouTube/ && youtube-dl -f 22 -ci --batch-file=stahni_z_YT.txt
ctrl+C, restart terminálu

Uživatelský avatar
Ragiowan
Příspěvky: 81
Registrován: 23 zář 2017, 18:16
Bydliště: u Kladna
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava menu startu programu

#4 Příspěvek od Ragiowan »

Zdravím,
děkuji za zdroje, pokusím se to přeložit. Google překladač napomůže ;) . Co půjde tak si vytisknu a zakousnu se do toho. Jak vidím je to velmi výživné. Linux dokumentační projekt (asi 1 nebo 2) jsem se pokoušel přečíst. Moc to nešlo. Spíš nešlo. Téměř ničemu jsem nerozuměl. Dnes je to asi kapku lepší. Za ty léta jsem kdeco přečetl a možná i pochytil. Snad se od té doby na mě něco přilepilo :lol: .
Dell Latitude D610, CPU:1.6 GHz, RAM:1280MB, HDD:40GB, VGA: Intel 915GM, LinuxMint 17.3, Xfce
TOSHIBA Satellite L450-16N, CPU:dual-core 2,2 GHz, RAM:3 GB, HDD 500 GB, VGA:Intel integrovaná, MX Linux 18.2_x64, Xfce

Zamčeno