Chromium zamrzává

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
kamil_v
Příspěvky: 3
Registrován: 04 čer 2020, 13:13

Chromium zamrzává

#1 Příspěvek od kamil_v »

Ahoj,
jako prohlížeč používám Chromium, verze 81.0.4044.138 (Oficiální sestavení) Built on Ubuntu , running on LinuxMint 19.2 (64bitový)

Vše funguje jak má. Jen jednou za čas, třeba tak 1x za den, se Chromium zasekne. Poznám to tak, že se kurzor myši začne zastavovat. V lepším případě s ní těžkopádně dojedu na křížek pro zavření prohlížeče, kliknu asi tak 20x a jeden z nich vyvolá zavření prohlížeče. Pak zapnu Chromium znovu, ono mi nabídne obnovení tabů a můžu pokračovat.
V horším případě se zahaltuje celý OS a nemohu ani zavřít prohlížeč. Přestane reagovat i ledka NumLock na klávesnici. Nezbývá pak, než restartovat PC tvrdě.

Problém mi nastal někde u verze 75 tuším, od té doby jsem čekal, že to vyřeší nějaká aktualizace, ale děje se to stále. Zkoušel jsem vypnout v nastavení Chrome HW akceleraci, ale nepomohlo.

Nevím, v kterém logu případně hledat. Netušíte někdo?
Děkuji.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Chromium zamrzává

#2 Příspěvek od juhele2014 »

Asi je málo RAM, jakmile je líná myš, je zle. Pust si společně chromium a Správce úloh a koukni na obsazení paměti. Pokud nemáš, vytvoř swap. Aby bylo kam odkládat data. Kolik záložek máš aktivních (otevřených), když to blbne? Kolik máš RAM?

kamil_v
Příspěvky: 3
Registrován: 04 čer 2020, 13:13

Re: Chromium zamrzává

#3 Příspěvek od kamil_v »

Záložek mám třeba tak 40.
RAM je 8 GB.

Screen ze Sledování systému:
https://pasteboard.co/JbyFBFv.png

Zvětšil jsem SWAP na 10G, uvidím jak se to bude chovat.
Zatím díky moc!

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Chromium zamrzává

#4 Příspěvek od labeent »

Těch 40 záložek najednou otevřených je moc.
Také používám práci se záložkami, ale to už to pak zahapruje i na 12GB kompu.
Musí se to rozumně otevírat po částech.
Ještě můžeš čistě jako test to zkusit otevřít ve Firefoxu nebo Palemoonu, abys to ověřil.
Obrázek

kamil_v
Příspěvky: 3
Registrován: 04 čer 2020, 13:13

Re: Chromium zamrzává

#5 Příspěvek od kamil_v »

Zvýšil jsem swap na 10 GB. Redukoval jsem záložky, momentálně jsem se bohužel nedostal pod 30. Stav je už týden stabilizovaný. Když jsem se více zaměřil na záložky (děkuji za tip!), zjistil jsem, že to asi dělala jedna z těch zavřených. Ve "Správci úloh - Chromium" jsem sledoval, kolik si která "cucla" z RAM. Každá +- desítky MB. A po nějakém čase jedna začala narůstat, když měla 5 GB, tak jsem ji killnul.

Teď už to šlape jedna radost.
A když jsem tu dostal takový dobrý tip, ještě bych možná poprosil o jeden.
Hodně často se mi v Chromium stane, že se stránka nenačte napoprvé. Vlevo dole ve status baru je "Hledání hostitele". Vrátí se prohlížečem vygenerovaná chyba, že web není dostupný. S popisem: "DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN".
Když dám F5, stránka se normálně načte.
DNS používám od Google (8.8.8.8 a 8.8.4.4).

Dá se s tím žít, ale občas to prudí, stále mačkat F5...
Nevěděl by někdo?

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2791
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Chromium zamrzává

#6 Příspěvek od Ventero1 »

Tak stává se mi to též celkem často v Chrome na mobilu, a výjimečně s se mi to stává i ve FF v Linuxu. Dosud jsem měl tendenci to přičítat spíše poskytovateli připojení, ale třeba se něco dozvíme ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

roman.kupec
Příspěvky: 38
Registrován: 25 říj 2015, 19:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Chromium zamrzává....aj Firefox

#7 Příspěvek od roman.kupec »

Ahojte,
mne sa deje niečo podobné. Preinštaloval som linux(začiatkom roka). Mám verziu Cinnamon 19.3. Ak otvorím prehliadač Firefox (iný prehliadač ani nemám nainštalovaný), mám otvorené možno 4 záložky a jedna z tých záložiek je Deezer, kde počúvam hudbu online. Každý deň po nejakom čase prehrávania notebook zamrzne a nepomôže nič len tvrdý reset. Toto robí posledné týždne. Tiež som čakal, že nejaká z aktualizácií to vyrieši, ale nič. Toto sa začalo diať až po tomto preinštalovaní, dovtedy som nemal taký problém.
Vie k tomuto niekto poradiť? Ďakujem.

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Chromium zamrzává....aj Firefox

#8 Příspěvek od sasa.chetan »

roman.kupec píše: 05 črc 2020, 09:38 Ahojte,
mne sa deje niečo podobné. Preinštaloval som linux(začiatkom roka). Mám verziu Cinnamon 19.3. Ak otvorím prehliadač Firefox (iný prehliadač ani nemám nainštalovaný), mám otvorené možno 4 záložky a jedna z tých záložiek je Deezer, kde počúvam hudbu online. Každý deň po nejakom čase prehrávania notebook zamrzne a nepomôže nič len tvrdý reset. Toto robí posledné týždne. Tiež som čakal, že nejaká z aktualizácií to vyrieši, ale nič. Toto sa začalo diať až po tomto preinštalovaní, dovtedy som nemal taký problém.
Vie k tomuto niekto poradiť? Ďakujem.
hmm hej.
niekde je problem. bud v HW alebo v SW

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Test na SW.

#9 Příspěvek od akojak »

Otestuj viac Firefoxov a napr. Waterfox (tiež Firefox).
Stiahni si napr. Firefox obyčajný, Firefox ESR, ďalšie Firefoxy, Waterfox current a pod. a otestuj ako fungujú.

https://www.mozilla.org/en-US/firefox/a ... esktop-esr

https://www.waterfox.net/download/

Môžeš ich dať do vopred pomenovaných zložiek a rozbalíš - sú to archívy.
Firefox spustíš otvorením súboru firefox, alebo skopírovaním cesty do príkazu v menu – nová položka,
Waterfox spustíš v termináli – hodíš súbor waterfox do terminálu a enter, alebo skopírovaním cesty do príkazu v menu – nová položka.

mirossssss
Příspěvky: 1
Registrován: 14 črc 2020, 07:38

Re: Chromium zamrzává

#10 Příspěvek od mirossssss »

Pouzivaj Google Chrome to funguje v minte 20 v poho

Zamčeno