Neustálé využívání disku

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
nanuqcz
Příspěvky: 26
Registrován: 16 srp 2015, 14:04

Neustálé využívání disku

#1 Příspěvek od nanuqcz »

Dobrý den,
všiml jsem si, že můj NB v jednom kuse vyuźívá disk, dokonce i když má volnou RAM a je v klidu - nehýbu myší, neťukám na klávesnici, prostě nic se s PC neděje a nic se po něm nechce.

Po spuštění programu iotop vidím, že za to může proces "runsv": http://i7.5cm.ru/i/1RTr.png.
Už ale nevím, odkud tento proces pochází, jestli je součástí nějakého balíčku, který jsem neuváženě do systému nainstaloval, apod.
Jak se můžu tyto informace dozvědět?

Děkuji za rady.
Linux Mint 17.2 MATE 64bit | HP ProBook 4330s

Uživatelský avatar
nanuqcz
Příspěvky: 26
Registrován: 16 srp 2015, 14:04

Re: Neustálé využívání disku

#2 Příspěvek od nanuqcz »

Jj web, vyvíjím weby, tak mám spuštěný apache s PHP, i databázi mám spuštěnou.

Ale proč potřebuje runsv v jednom kuse něco zapisovat na disk? Dokonce i když zrovna žádné požadavky na Apache ani na databázi neposílám?

Lze ten runsv nějak konfigurovat / optimalizovat?

Nebo může být naopak problém v PostgreSQL, že "něco zbytečně zpracovává" i když to po ní nikdo nechce? Na druhou stranu, htop mi ukazuje proces s názvem "postgres", který ale využívá 0.0 % CPU, takže tady asi problém nebude.

Mates732
Příspěvky: 51
Registrován: 14 črc 2016, 19:46

Re: Neustálé využívání disku

#3 Příspěvek od Mates732 »

Přeinstaluj systém popřípadě stáhni Ubuntu tweak a tam se podívej co se tedy děje. :mrgreen:
ntb - 2xAMD e1, 6GB ram DDR3 1600 MHz, radeon graphics, linux mint 17.3 mate 64bit- hp 255 g4
mobil- cores 4x1,5GHz, 2GB ram, graphics Adreno, android 5.1.1
Arduino nano
sudo apt-get upgrade
cd home

Zamčeno