"Blikanie"/miznutie okien

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zpráva
Autor
bambulko68
Příspěvky: 105
Registrován: 27 zář 2017, 11:44

Re: "Blikanie"/miznutie okien

#31 Příspěvek od bambulko68 »

🤣🤣🤣🤣
Linux Mint Cinnamon 19 64-bit

takyradejianonymne
Příspěvky: 154
Registrován: 30 črc 2018, 13:39

Re: "Blikanie"/miznutie okien

#32 Příspěvek od takyradejianonymne »

To je ta alchymie :D Proto já už dlouho a dobře vím (teď už i ty) že s téma plus další vlastní pentlení kolem se laborovat nevyplácí. Už jsem také musel několikrát dělat proto i novou instalaci.
Nejlépe použít téma a to další co tam má v nabídce jako standard správce distribuce, tj. jeho vlastní téma a může jich být i na zkoušku více. Nikoli co se ti třeba více líbí. U téma od správce je předpoklad, že téma průběžně on upravuje dle vývoje okolí no a je v tom právě dost stále zmatek: uživatelské programy jsou buď GTKx nebo Qt a navíc mají své vlastní vylomeniny a to musí téma schroustat.

Mě ale spíše zajímá a případně napiš až si to více odzkoušíš:
jestli ti vyhovoval z Xfce ten Thunar nebo jsi tam doinstaloval a nastavil toho správce z Cinnamonu? A jestli byly u instalace z Cinnamonu problémy tedy jestli jsi musel bádat a doinstalovat další závislosti. Ono někdy se také tluče, když máš nastavený jednoklik a ten správce z jiného desktopu si to hlídá po svém.
Já když potom přešel zvědavě na jiné distribuce, třeba první bylo Manjaro (balíčky .arch), tak jsem byl překvapený jak snadněji a lépe v nich byly řešeny závislosti než někdy v Mintu a tím asi i v Ubuntu. S čím jsem se musel mordovat v Mintu (doinstalovávat závislosti a teď babo raď jaké) tak jinde pohoda a už napoprvé jsem nainstaloval vše a jelo to. Ale jsme na fóru k Mintu a tak už mlčím, píšu to jen proto že někdy je potřebné změnit nejen desktop ale i zkusit jinou distribuci, žel je to tak a platí to obecně.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: "Blikanie"/miznutie okien

#33 Příspěvek od Ventero1 »

Tak nejsi tu jediny, kdo nema jako hlavni distro Mint. I kdyz dva taci vyznamni clenove uz opustili nas. To neni na prekazku. Hlavne u dister, ktere maji stejny ci hodne podobny zaklad se da spousta veci prenest ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

bambulko68
Příspěvky: 105
Registrován: 27 zář 2017, 11:44

Re: "Blikanie"/miznutie okien

#34 Příspěvek od bambulko68 »

obavam sa, ze linux zacina byt v horsom stave ako W :'(
este rano mi fungovali multimedialne klavesy a uz zase nejdu :'(. nezasahoval som do nicoho :(

EDIT: ...obcas nenabehne panel....
Naposledy upravil(a) bambulko68 dne 17 úno 2019, 18:02, celkem upraveno 1 x.
Linux Mint Cinnamon 19 64-bit

bambulko68
Příspěvky: 105
Registrován: 27 zář 2017, 11:44

Re: "Blikanie"/miznutie okien

#35 Příspěvek od bambulko68 »

:-D typicke W.... vytiahnut klavesnicu z 1 USB a zastrcit do 2 USB.... a ide :-D
Linux Mint Cinnamon 19 64-bit

bambulko68
Příspěvky: 105
Registrován: 27 zář 2017, 11:44

Re: "Blikanie"/miznutie okien

#36 Příspěvek od bambulko68 »

pozriem to jadro. teraz je tam 4.15.0.45 alebo tak nejak (mam to doma)
Linux Mint Cinnamon 19 64-bit

takyradejianonymne
Příspěvky: 154
Registrován: 30 črc 2018, 13:39

Re: "Blikanie"/miznutie okien

#37 Příspěvek od takyradejianonymne »

cha, chááá tak alespoň že to nebliká že? :lol:
To blikání tobě bylo lze pozorovat na obou zařízeních. Takže viník Cinnamon. Tu multimediální klávesnici a problémy s ní máš předpokládám na tom jednom? Záhodno by bylo vědět, jestli ty samé problémy bys pozoroval i u druhého zařízení. Protože to nemusí být jen právě stav závislostí/nějaké chyby versus jádro versus ovladače, no a tedy vyměnit nejen desktop (to jsi už udělal) ale také změnit distribuci.

Charakter toho co popisuješ s klávesnicí také může být v hardware. Právě třeba jako že jeden vstup USB jednou jde jednou ne a ten druhý další se jeví spolehlivější. Podobně se mohou jevit problémky s připojováním disků a podobně dál.
*** Může to znamenat že máš v hardware něco tzv. načatého a obvykle, tím častým důvodem, je pokáza z náhlého přepětí v síti tedy napájení. Nastoupí to plíživě. Co s tím a kde co dělat tak hledat s lucernou: od chyceného jednoho modulu paměti (z vícero) až po nějaký řadič a tak dál a může být poškozených věcí více najednou a šíří se to.

Pokud bych ale byl optimista :roll: a cíloval na "něco" nekalého v současné distribuci tak na odzkoušení té jiné bych zvolil něco jiného než jsou forky od Ubuntu. Ale zkusil bych nejdříve jako první (když máš Mint) tak poslední verzi podobného Xubuntu a protože ta už od Mintu může být vzdálená a také tím doladěná směr vpřed.
Potom bych odzkoušel to Manjaro s Xfce. Viz příspěvek výše.

bambulko68
Příspěvky: 105
Registrován: 27 zář 2017, 11:44

Re: "Blikanie"/miznutie okien

#38 Příspěvek od bambulko68 »

uz mam stiahnute. mozno skusim ;)
Linux Mint Cinnamon 19 64-bit

bambulko68
Příspěvky: 105
Registrován: 27 zář 2017, 11:44

Re: "Blikanie"/miznutie okien

#39 Příspěvek od bambulko68 »

tak po instalacii xfce 19.1, xubuntu, lubuntu som nakoniec skoncil pri mint 18.3 cinnamon. jamenej chyb, vyhovuje mi najviac :-/
Linux Mint Cinnamon 19 64-bit

Zamčeno