Bez důvodu černá obrazovka po spuštění

Problémy s ostatními distribucemi Linuxu než je Linux Mint
Zpráva
Autor
takyradejianonymne
Poradce Mintu
Příspěvky: 154
Registrován: 30 črc 2018, 13:39

Re: Bez důvodu černá obrazovka po spuštění

#11 Příspěvek od takyradejianonymne »

ROSA Linux: opensource ale dělaný na (zatím a dle mne) profesionální úrovni pokud to lze zde takto použít. Tím nemyslím (jen) omalovánky a jako je omezená optika mnohých prvotně okouzlených jindy a jinde a která často dostane brzy žel na frak.
Okouzlením u mne bylo kdysi také Manjaro, balíčkovací systém arch a kam jsem přesedlal právě z Mintu: no a bylo sláva po dosavadních mintích problémech v závislostech a právě ve vztahu také právě ke KDE a byl jsem navýsost spokojený i s velmi dobrým přístupem k tamním návodům a informacím a třeba z wiki (i pro Arch), no jenže velmi brzy přišlo zjištění že (tehdy) správci nezvládali a žel aktualizace systému a aniž by mně to neházelo chybové hlášky.
Ano, i tyto problémy z hlášek jsem obvykle záhy a s nadšením nalezl jak je řešit ... jenže ... i přes možné toto nadšení tak potom a už s chladnější hlavou tudy asi také nelze přece jít ... a právě proto že to není profesionální a ať jsou důvody takového selhávání a kopanců a klopýtání na straně toho správce distribuce jakékoli a pro možnou jeho omluvu.

Potom napsat (někde jinde a za čerstva jsem to myslím zahlédl právě od tebe cha chááá) a ve smyslu že (dle tebe?) raději ať prý šmíruje USA než Číňan, tedy dovozeno také raději ať právě tebe raději šmíruje USA než Putin, že, tak to si myslím že je mimo mísu. A to hodně. Když už a tady právě v Česku ehm tak zase já směle a důvodně napíšu naopak to, že ať mě raději šmíruje právě Putin než ten prý náš kámoš Trump. Ale to je už tady mimo téma. Pokud má ta ruská firma certifikát ruského ministerstva obrany tak je alespoň nějak větší naděje, že v systému nejsou zadní vrátka pro toho Trumpa nebo pro Číňany :lol: Obávám se, že ta vrátka si tam stejně dotyčný brzy sám doinstaluje a třeba právě nějakým webovým prohlížečem s doplňky :shock:
Tak právě také proto jsem minule napsal ve smyslu že já nikomu nic doporučovat nechci a nebudu a každý sám je přece svého štěstí strůjcem. Konec konců i ta ovce a odkojená prý veřejnoprávní TV může být nebo ona už i je spokojená. Tudíž přeji úspěchy v dalším konání a také i tu potřebnou kapku štěstí :)

takyradejianonymne
Poradce Mintu
Příspěvky: 154
Registrován: 30 črc 2018, 13:39

Re: Bez důvodu černá obrazovka po spuštění

#12 Příspěvek od takyradejianonymne »

Ke druhému odstavci: to je tedy síla číst, veřejně zblblující sdělovací prostředky musí nyní hurááá (nikoli urááááááá) jásat a jaký si udělaly další zářez, to pokud to je myšleno vážně a nikoli jako vtip, tak naivně černobílý pohled já vůbec nezávidím a hodnotím ho pro okolí i jako dost v možných následcích nebezpečný, jak už jsem napsal minule přeji ti proto do budoucna hodně štěstí 8-)
Jo a možný vtip zase ode mne: možná že ta černá obrazofka a kvůli které je založeno toto téma není tak zcela bez důvodu, jak píšeš :lol:

takyradejianonymne
Poradce Mintu
Příspěvky: 154
Registrován: 30 črc 2018, 13:39

Re: Bez důvodu černá obrazovka po spuštění

#13 Příspěvek od takyradejianonymne »

redhawk: ono když vadí cokoli že je prý ruské a když to má na sobě napsané (no a to co oči nevidí tak srdce neželí, že?) tak něco jako pokus o podobného dvojníkovi k právě ROSA Linux a tedy jako také následovník Mandrake/Mandriva je ... "neruská" Mageia. Platí pro šuple s distribucemi nikoli a la Ubuntu s Debianem.

Teď nedávno byla hláška že je už konečně Meagiea 7 beta 3 a tu jsem před několika minutami z USB klíčenky právě naládoval. Žel předchozí verze beta 2 a i když vyzývali k testování tak tu se mně nepodařilo ani natáhnout a s laborováním.
Teď se to jeví od jen(!) prvního pohledu jako docela slušné. Ze zvědavosti jsem loni prohlížel dosavadní Mageia 6 a to opravdu a s porovnáním k ROSA Linux tak raději ne.
Jenže. To co se kolem Mageia lze dočíst tak existence této distribuce je "zatížena" týmž problémem a jako další hromada dister, tedy je postavena především jen na nadšení a ty existenční prašule chybí, takže i přes jistě dobré cíle ten vývoj zadrhává a zadrhává. Takže asi z deště pod okap a když zčerná obrazovka, že? A to jedno z opravdu mála dister, které má zase sebou profíky protože se částí oni chtějí také tím živit a nemohou si dovolit ostudu nebo velké zdržovačky, tak to holt má tu smůlu tím že je ruské a hodnoceno podivným pohledem z dost nezajímavého veřejného záchodku (odněkud z Evropy) na periferii mocné toť Asie :lol: :roll:

takyradejianonymne
Poradce Mintu
Příspěvky: 154
Registrován: 30 črc 2018, 13:39

Re: Bez důvodu černá obrazovka po spuštění

#14 Příspěvek od takyradejianonymne »

Už zjevné asi provokatérce Abby: v tom Rusku mají stejnou svobodu používat linuxové distribuce tedy mají z podstaty stejnou nabídku jejich výběru jako tuná v Česku a proto ty zde zjevně a žel už lžeš, žel musím to tu takto napsat a upozornit tím na tvoji hloupou propagandu. Důvod proč tak ty konáš mně je neznámý a ani mne nezajímá, jen tu uvádím věci na pravou míru.
Proč také jinak a pochopitelně tím pádem v konkurenci ROSA Linux chce být lepší než OpenSUSE a aby to bylo nějak zájmem a hodnocením uživatelů měřitelné, že?
I když si myslím o distrowatch své (beru údaje jen orientačně) tak zde uvedené hodnocení (šálivou popularitu stranou) je pro ROSA Linux 9/10 a pro OpenSUSE 8,82/10 a s čímž tak nějak a subjektivně já také souhlasím co se týče pořadí: naposledy včera jsem povyšoval OpenSUSE Leap 15.0 na 15.1 a opět jsem si ověřil a zobecněně a za poslední roky co já srovnávám, že v celkovém výsledku je to OpenSUSE proti ROSA Linux a pro "běžného" i když zvídavého uživatele místy klopýtavější - a ono jde právě i o to klopýtání a nemusí jít hned a pokaždé o fatální věc jako s tou černou obrazovkou.

Závěrem: téma jsi zde založila k prý (teď už musím zdůraznit to prý) černé obrazovce na prý jedné distribuci a která ale končí a že chceš další distro s dobrým KDE, tedy zpytuj především své svědomí včetně výběrů i těch předchozích distribucí a od kterých jsi ty odešla a proč, takže krom toho štěstí ti navíc přeji i alespoň nějaké prozření a tím pádem snad i poučení :D

juhele2014
Guru Mintu
Příspěvky: 2742
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Bez důvodu černá obrazovka po spuštění

#15 Příspěvek od juhele2014 »

Eplovce nemá šanci prozřít, to je proti přírodě ... :D Abby se pěkně rozjela, to jí chválím, příspěvků není nikdy dost. Akorát by se mohla trochu doučit dějepis, bo to co napsala, je podivné: USA nejsou hrozbou pro svět, to jsou totalitní společnosti jako je právě Rusko, Čína, Severní Korea, Írán, Irák, Turecko a podobně. Takže jsem fakt ráda, že USA je v roli světové policie, protože díky nim máme svobodu. Hezký. Všichni sluníčkáři musej tleskat. I tomu buzerantovi Jandovi určitě ukápne slza. I já sem z toho celej naměko, fakt ... :lol: No nic, du to rozdejchat ...

ps : https://1url.cz/4c2m

takyradejianonymne
Poradce Mintu
Příspěvky: 154
Registrován: 30 črc 2018, 13:39

Re: Bez důvodu černá obrazovka po spuštění

#16 Příspěvek od takyradejianonymne »

Dal jsem si tu zvědavou práci a podíval se na to co zde píšeš Abby dlouhodobě i jinde: je to zdá se plné obehraných tvých klišé a jako by to psal proto nějaký až i automat včetně tvého opakovaného zdůrazňování proč se ptáš na tvé prý problémy právě tady a když máš přece jinou distribuci než Mint, protože není to pravda že jiná fóra jsou prý mrtvá, asi by to chtělo krom těch českých se totiž podívat i na ty většinově anglické a tam potom často postačí i šikovně použít vyhledávač a bez ptaní, že, navíc s tím spojené zdokonalení v cizím jazyce přináší i širší rozhledy obecně a to by mělo tobě pomoci také. Toto není žádná invektiva ale dobře míněná rada.

Také lze dohledat že zkušenosti s OpenSUSE už přece máš a poměrně velké, avšak s variantou Tumbleweed tj. rolující distro a kde na stránkách OpenSUSE a pravda pamatuji se že právě v angličtině bylo možno číst varování ve smyslu, že nejsou schopni zajistit funkčnost systému po aktualizacích a pokud používáš nesvobodné ovladače grafiky. Že tedy Tumbleweed by měl používat pouze zkušený uživatel a který si proto poradí s také onou někdy černou obrazovkou po tom příštím startu.
Tak teď jde i o to, zda-li není rolující distribucí i ten Antergos že? ... a jsme opět u toho co jsem tobě důvodně doporučil a nikoli jak opět lžeš že prý já provokoval, ono je potřebné se totiž zavčas chtít poučit z minula a především u sebe sama.

S tou černou obrazovkou po startu jsem se já setkával i tady v distribuci Mint, a to když jsem pokusně a spolu s ostatními dříve zkoušel nová právě vydaná jádra systému a ta se rozjela s použitým (v mém případě) ovladačem NVIDIA. Proto bývá doporučováno před změnou jádra přenastavit se na svobodný ovladač grafiky.
To že jsi ty prý 4% sem opravdu nepatří, nikdo se tebe přece na to ani zde neptal, zde je téma o Linuxu a tvé vystupování zde už hraničí s podivnou hysterií. Tvoje svoboda končí tam kde začíná svoboda druhého a tvé okřikování a pokřikování do té svobody už nepatří :oops:

Uživatelský avatar
Ventero1
Guru Mintu
Příspěvky: 1974
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Bez důvodu černá obrazovka po spuštění

#17 Příspěvek od Ventero1 »

Abby:
Mas pravdu, ze by se nikdo do Tebe nemel navazet a ze by bylo zahodno vynechat politiku ve vlakne venovanem startu operacniho systemu. Jenze si to vlastne svym oportunistickym vyjadrenim zacala.

Tva pasaz o povolenem registr. partnerstvi stejnopohlavnich jedincu dava najevo, ze zrovna toto je pro tebe dulezite a urcite je dobre, ze tato moznost je - at zije kdo chce s kym chce - ale pripomina mi to obhajubu nekoho, kdo nekomu daroval stokorunu, kdyz mu pred tim ukradl tisicovku.

Mas hezkou predstavu o svobode, bohuzel je velice iluzorni a z tve argumentace vnimam maly prehled o skutecnych souvislostech predchoziho i soucasneho deni v dotcenem dramatu stejne jako jistou obluzenost propagandou a naivitu nekoho kdo nevnima, ze dohromady tu nyni mame vice zakazu, prikazu a omezeni, nez v osmdesatych letech. A to je vlastne faktor, kterym muzeme pomerovat totalitu. Je v tomto svetle nabiledni, ze dnes ji tu mame vlastne vetsi a sirsi ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno