grub

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
celim
Příspěvky: 9
Registrován: 01 pro 2013, 11:11

grub

#1 Příspěvek od celim »

Tak jsem mel problemy s instalaci a nakonec jsem se rozhodl vse nove nainstalovat. W8.1 slo bez problemu, ale kdyz jsem nainstaloval novy Mint16, tak se mi nenainstaloval zavadec(mint mam na sda5 -logickem disku a napsal jsem, aby se to zavadelo z sda) a stale mi rovnou nabihaji W8.1 . Kde jsem udelal chybu? Zkousel jsem to podle wiki opravit, ale skoncil jsem na hlasce:
chroot: failed to run command '/bin/bash': No such directory
Jsem bfu takze nevim o co jde. Poradite mi prosim nekdo? Jinak mival jsem drive Mint 13 a behal bey problemu.

menom
Příspěvky: 2781
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: grub

#2 Příspěvek od menom »

Secure boot (UEFI) mas v BIOSe vypnuty ?
V akom poradi sa instalovali systemy, Mint ma ake pracovne prostredie (cinnamon, mate ) ?
Mohol by si spustit instalacku ako LiveCD system a do terminalu zadat prikazy:

Kód: Vybrat vše

sudo fdisk -l

Kód: Vybrat vše

sudo parted -l
A kopírovat sem co vypise terminal, aby sme videli ake mas disky (partitions).
.

celim
Příspěvky: 9
Registrován: 01 pro 2013, 11:11

Re: grub

#3 Příspěvek od celim »

No nejsem nyní u svého PC a budu asi až pozítří . Jestli je secure bootUEFI zapnutý, nebo ne, tak to si nepamatuji, \homei. Ale starší Mint13 mi běhal i GRUB. I když byl takový ošklivý negrafický. Disk mám rozdělený na primární odd. W8.1, rozšířený odd. pro linux(logický \,swap,\home), no a nakonec primární ntfs pro data. Teď si uvjedomuji, že dříve jsem měl tři primární a ten prostřední rozdělený na logické pro Mint. Budu to muset předělat. Nicméně nyní je ten root na sda5 a při instalaci jsem zadal, aby byl zavaděč na sda.

celim
Příspěvky: 9
Registrován: 01 pro 2013, 11:11

Re: grub

#4 Příspěvek od celim »

jo a mám KDE

Zamčeno