Myš Logitech G9x

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
marko250
Příspěvky: 15
Registrován: 21 říj 2013, 22:22
Bydliště: Darkovičky_neasi

Myš Logitech G9x

#1 Příspěvek od marko250 »

Zdravím,po instalaci LM 16-Cinnamon/64bit mě na myši nejde ztlumit sensitivita v systému na menší než je a nejede boční tlačítko na kolečku (pohyb vlevo) a tlačítka sensitivity.Ve hře je kupodivu sensitivita ovlivnitelná gameskou v pohodě na vyhovující úroveň(quake3).V kreslení CAD je to dost velký problém.Po bádání jsem pochopil jen to,že mám ve widlích nastavit v myši profil a uložit do ní a pak se to dá nějak nacpat do linuxu s tím,že tlačítka sensitivity po namáčknutí střídají právě tyto přednastavené profily.Tohle je ale k ničemu,protože sensitivita daná systémem je ve widlích a v LM odlišná.Potřeboval bych to ovlivňovat v reálném čase.Navíc jsem nedokázal zprovoznit ani ty profily tak mám v xorg.conf teď základní nastavení dané LM.Ví někdo jak na tuhle myš?(Ideálně co přesně napsat do xorg.conf).

Kód: Vybrat vše

Section "ServerLayout"
Identifier "Layout0"
Screen 0 "Screen0" 0 0
InputDevice "Keyboard0" "CoreKeyboard"
InputDevice "Mouse0" "CorePointer"
Option "Xinerama" "0"
EndSection

Section "Files"
EndSection

Section "InputDevice"

# generated from default
Identifier "Mouse0"
Driver "mouse"
Option "Protocol" "auto"
Option "Device" "/dev/psaux"
Option "Emulate3Buttons" "no"
Option "ZAxisMapping" "4 5"
EndSection

Section "InputDevice"

# generated from default
Identifier "Keyboard0"
Driver "kbd"
EndSection
LM 17.1 Petra Cinnamon - Asusu Saberthot,i7,SSD,DDR III,GF GTX760

marko250
Příspěvky: 15
Registrován: 21 říj 2013, 22:22
Bydliště: Darkovičky_neasi

Re: Myš Logitech G9x

#2 Příspěvek od marko250 »

Tak pro majitele téhle myšky,ty profily si prostě musíte vytvořit ve windows pod aplikací Logitechu.Následně zůstanou uložené v myši a při zavedení linuxu(unixu) je sensitivita funkční mačkáním tlačítek DPI myši(dle nastavení z windows).Také tlačítka ostatní fungují dle předloh z windows.Jen ten poměr sensitivity z widlí je jiný než v LM s nejmenším nastavením v systému,myš je dost rychlá.
LM 17.1 Petra Cinnamon - Asusu Saberthot,i7,SSD,DDR III,GF GTX760

admin

Re: Myš Logitech G9x

#3 Příspěvek od admin »

Nepomohla by instalace novějšího kernelu?

Zamčeno