tiskárna CANON BJC 4200 netiskne

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
Luban
Příspěvky: 79
Registrován: 25 lis 2013, 09:27

Re: tiskárna CANON BJC 4200 netiskne

#11 Příspěvek od Luban »

V Mintu 15 mi tiskárna pracuje dokonce i s oboustranným tiskem.
Chtěl jsem na jaře přejít na LTS Mint 17 a vypadá to na zhoršení (což je škoda :( ).

admin

Re: tiskárna CANON BJC 4200 netiskne

#12 Příspěvek od admin »

Nechápu, zhoršení čeho? Vlastního Mintu určitě ne, a to že výrobce nedodává ke svému výrobku ovladač je obávám se jeho problém......

Luban
Příspěvky: 79
Registrován: 25 lis 2013, 09:27

Re: tiskárna CANON BJC 4200 netiskne

#13 Příspěvek od Luban »

Jsem prostá uživatel a asi tomu moc dobře nerozumím.
Mám skener Canon, který není v linuxu podporován a který jsem nikdy nerozběhal.
Prohledal jsem na netu, kde co a pokud není podporovaný v SANE není šance.
S tím jsem se smířil. Mám tiskárnu Canon, která v Mintu 15 šlape ke spokojenosti. V 16 však prý nikoli?
Měl jsem za to, že když už jednou něco v linuxu fachčí, bude to i nadále. Ale jak jsem psal výše, asi bych potřeboval "polopatistické" vysvětlení. Díky.

kamowski

Re: tiskárna CANON BJC 4200 netiskne

#14 Příspěvek od kamowski »

Luban píše: Mám tiskárnu Canon, která v Mintu 15 šlape ke spokojenosti. V 16 však prý nikoli?
ty píšeš ako politik, veľa slov ale nič sme sa nedozvedeli :D
skús nám popísať
- aký canon ti na LM15 šlape,
- ako si nainštaloval ovládač na LM15, kde si ho získal (postup môže niekomu pomôcť)
- ako si zistil, že na LM16 "prý" nefunguje, to si niekde čítal alebo skúšal?
nikto nezaručí, že sa nájde riešenie ale ak už napíšeš do fóra, daj aspoň minimálne údaje potrebné k hľadaniu riešenia



----
policajt zastaví vodiča
pán vodič, viete akého priestupku ste sa dopustil?
nie
nedali ste znamenie o zmene smeru jazdy
a načo? ja viem, kam chcem ísť

Luban
Příspěvky: 79
Registrován: 25 lis 2013, 09:27

Re: tiskárna CANON BJC 4200 netiskne

#15 Příspěvek od Luban »

Přečti si prosím celé vlákno od začátku. Vytrhnout můj poslední příspěvek z kontextu je opravdu zmatené.
Maky psal, že mu tiskárna nejede v LM 16 a ve 14 ano. Já psal, že v LM 15 je to ok a chci na jaře přejít na LM 17,
ale problémy s tiskárnou v LM 16 mě zaskočili.
Jinak vzhledem k tomu, že jsem odpovídal do tohoto vlákna (s označením modelu v jeho hlavičce) mi přišlo zbytečné neustále opisovat model tiskárny.

kamowski

Re: tiskárna CANON BJC 4200 netiskne

#16 Příspěvek od kamowski »

žiaľ, je úplne bežné, že pod jedným vláknom sa riešia aj nesúvisiace problémy, že si možno jeden z tých, čo rešpektuje názov vlákna je fajn
vlákno sledujem ale z tvojej vety "V Mintu 15 mi tiskárna pracuje dokonce i s oboustranným tiskem." som si nebol celkom istý, preto som sa opýtal takto
nemyslel som, že ťa to tak pobúri, stačilo napísať, že je to stále o tej istej tlačiarni

Luban
Příspěvky: 79
Registrován: 25 lis 2013, 09:27

Re: tiskárna CANON BJC 4200 netiskne

#17 Příspěvek od Luban »

Omlouvám se za reakci. Popravdě jsem drobet rozhozen tím problémem s tiskárnou (jinou teď rozhodně kupovat nebudeme),

Zamčeno