Modemem Huawei 173 [vyřešeno reinstalem LM 13] Vyřešeno

WiFi, drátové sítě atd.
Zamčeno
Zpráva
Autor
kocourmour
Příspěvky: 4
Registrován: 04 črc 2013, 11:23

Modemem Huawei 173 [vyřešeno reinstalem LM 13]

#1 Příspěvek od kocourmour »

Prosím o radu: po přeinstalování Linux Mintu na vyšší verzi mi přestalo jít připojení přes USB modem Huawei 173, T-Mobile.
Tento problém se tu řešil, ale nepochopil jsem jestli i vyřešil. Každopádně, já jsem z toho moudrý nebyl. Zakládám téma, ale pokud je lepší ho přesunout pod staré vlákno, prosím.

Mám to na dvou strojích, na manageru to vidí T-mobile CZ UMTS, hlásí že žádá síťovou adresu, LEDka na modemu bliká, ale připojení se nevytvoří. Modem na Ubuntu 12.10 šel bez problému. Po povýšení na Ubuntu 13.04 přestal jít. Ověřeno na dvou strojích, takže T-mobile je v tom nevinně.

Chybová hláška po použití nástroje test systému:

Kód: Vybrat vše

(1) Creating object for path '/org/freedesktop/NetworkManager/ActiveConnection/13' failed in libnm-glib.
Nyní mi jde především o můj Dell Latitude D410, tady jsem před pár dny nainstaloval Linux Mint 15, ovšem problém přetrvává. Opět, manager dokonce ukazuje sílu signálu T-Mobile, ale není možné se připojit. Připojení přes T-Mobile používám jen když jsem pracovně mimo domov (a to jsem často), ale bez něho by mi modem i smuvní tarif byl na dvě věci.

Pokud jste se s tím někdo setkal nebo chápete o co tu jde, prosím o pomoc. Upozorňuju že potřebuju hodně polopaticky, jsem pouhý uživatel. Zkoušel jsem najít jak doinstalovat ovladače, ale těm návodům moc nerozumím. Díky.

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: Problém s modemem Huawei 173

#2 Příspěvek od KOLEGA »

Jinak chci upozornit, že toto je fórum týkající se Linux Mint... Doufám, že tomu dotaz odpovídá ;)
Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

kocourmour
Příspěvky: 4
Registrován: 04 črc 2013, 11:23

Re: Problém s modemem Huawei 173

#3 Příspěvek od kocourmour »

Ano, jde o Dell Latitude D410, se sytémem Linux Mint 15. Mám ho nainstalovaný pár dní, jsem velmi spokojený, všechno běží. Až na ten modem. :?

lopre
Příspěvky: 4
Registrován: 17 čer 2013, 08:09

Re: Problém s modemem Huawei 173

#4 Příspěvek od lopre »

problém vyřešen vrátil jsem se k LM 13, zde vše funguje
ve vyšších verzích jsem problém nevyřešil, stále se opakuje to samé, zařízení nalezeno připojeno nastaveno, síť se připojí, ale hned odpojí a tak se to opakuje

lopre
Příspěvky: 4
Registrován: 17 čer 2013, 08:09

Re: Problém s modemem Huawei 173

#5 Příspěvek od lopre »

je s podivem, že tento problém nebyl stále vyřešen a i v LM 16 připojení nefunguje, škoda

admin

Re: Problém s modemem Huawei 173

#6 Příspěvek od admin »

Osobně bych vyzkoušel downgradovat kernel na ten, ve kterém to funguje.

Zamčeno