Neúplná slovenčina

Diskuze o ostatních prac. prostředích (MATE, Xfce, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
MilosSramek
Příspěvky: 13
Registrován: 08 úno 2014, 11:42
Kontaktovat uživatele:

Neúplná slovenčina

#1 Příspěvek od MilosSramek »

Zdravím,

na niektorých miestach v GUI sa mi objavujú reťazce v angličtine. V Ubuntu pritom tieto reťazce preložené sú a nechce sa mi teda veriť, že by to v Minte bolo inak. Asi teda niečo nemám nainštalované. Viete poradiť?

Konkrétne:
Menu > Monitors
Kontextové menu súboru: Open with..., Open as administrator ...
Pre priečinok: Vlastnosti > práva: File access, Folder access
a ďalšie

Nainštalované mám:
language-pack-gnome-sk
language-pack-gnome-sk-base
language-pack-sk
language-pack-sk-base

Nechýba mi nejaký súbor s lokalizáciou pre Mint alebo Caja?

vďaka vopred,
Miloš

MilosSramek
Příspěvky: 13
Registrován: 08 úno 2014, 11:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Neúplná slovenčina

#2 Příspěvek od MilosSramek »

Aha, zabudol som uviesť, že ide o Mint Mate Petra.

admin

Re: Neúplná slovenčina

#3 Příspěvek od admin »

Nevím, jak je na tom překladatelský tým pro slovenštinu (bohužel s ním nejsme ve spojení), ale co se týká češtiny, tak překlad také není kompletní... bohužel nejsou lidi...

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: Neúplná slovenčina

#4 Příspěvek od KOLEGA »

Zdravím ... Mint má v překladech dva problémy ... Na první ukázal Satapouch, přesně, nedostatek lidí a leč bohužel i nedostatečná kvalifikovanost (tady mířím hlavně sebekriticky na sebe) .. a 2) věc, že vývojáři mají bordel v tom, jak v mintu tahat aktualizace ... Některé bereme (jak již bylo řečeno z Ubuntu, další z upstreamu jsou z Gnome projektů a v neposlední řadě máme i vlastní)... MATE má překlady hodně málo projeté a tak s tím bude problém ... Btw. na tom "bordelu" (hlavně překlady Cinnamon) už vychází nástroj, který bude komplexně celé to spravovat ...
Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

MilosSramek
Příspěvky: 13
Registrován: 08 úno 2014, 11:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Neúplná slovenčina

#5 Příspěvek od MilosSramek »

Doinštaloval som si češtinu, nič sa však nezmenilo. Takže asi naozaj to nebude prekladom ale niekde inde. Dá sa už stiahnuť beta verzie 17?

> Btw. na tom "bordelu" (hlavně překlady Cinnamon) už vychází nástroj, který bude komplexně celé to spravovat ...
Je šanca, že to bude v ďalšej verzii OK?
--
Miloš

admin

Re: Neúplná slovenčina

#6 Příspěvek od admin »

U Mintu žádná beta verze není. Vyjde pouze RC verze (očekávám do poloviny května) a koncem května potom už ostrá verze. Problém je je a pouze s překladem... Šance samozřejmě je, záleží na píli překladatelů, samo se to neudělá. Jinak tento topic nepatří pod Cinnamon, jelikož se jedná o Mate, a proto jej přesouvám.

Zamčeno