Naběhne plocha bez ikon [vyřešeno]

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
admin

Re: Naběhne plocha bez ikon

#21 Příspěvek od admin »

No a jakou máš grafiku?

Stepijana
Příspěvky: 20
Registrován: 05 čer 2013, 08:17

Re: Naběhne plocha bez ikon

#22 Příspěvek od Stepijana »

satapouch píše:No a jakou máš grafiku?
ATI VGA compatible controller

admin

Re: Naběhne plocha bez ikon

#23 Příspěvek od admin »

A to je jako co? Já chci znát přesný model. Najdeš to v Menu > Nastavení systému > Systémové informace.

Stepijana
Příspěvky: 20
Registrován: 05 čer 2013, 08:17

Re: Naběhne plocha bez ikon

#24 Příspěvek od Stepijana »

satapouch píše:A to je jako co? Já chci znát přesný model. Najdeš to v Menu > Nastavení systému > Systémové informace.
to je grafika kterou mi vyhodil terminál po zadání hwinfo storage
Ale pokud chceš informace z menu tak tedy: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI RS880 [Radeon HD 4250] (prog-if 00 [VGA controller])

Stepijana
Příspěvky: 20
Registrován: 05 čer 2013, 08:17

Re: Naběhne plocha bez ikon

#25 Příspěvek od Stepijana »

Stepijana píše:
satapouch píše:A to je jako co? Já chci znát přesný model. Najdeš to v Menu > Nastavení systému > Systémové informace.
to je grafika kterou mi vyhodil terminál po zadání hwinfo storage
Ale pokud chceš informace z menu tak tedy: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI RS880 [Radeon HD 4250] (prog-if 00 [VGA controller])
Už mě to štve. Dnes se mi poprvé stalo, že mi to naběhlo nejenom bez ikon, ale i bez spodní lišty, takže jsem musel pomocí startx napravovat, což se povedlo. Ale tohle stadium už je dost nepříjemné...
Napadlo mě... Co takhle čistou plochu bez jakékoliv tapety s výchozím nastavením? Nepomůže to?

admin

Re: Naběhne plocha bez ikon

#26 Příspěvek od admin »

To není řešení, zkus nainstalovat proprietární ovladač.... Najdeš ho v Menu > Nastavení systému > Ovladače zařízení. Jako druhý by se Ti měl objevit fglrx proprietární ovladač pro Tvou GK. Klikni na něj a dej Uplatnit změny. Po restartu by to již mělo jet s tímto ovladačem, tak dej vědět.

Stepijana
Příspěvky: 20
Registrován: 05 čer 2013, 08:17

Re: Naběhne plocha bez ikon

#27 Příspěvek od Stepijana »

satapouch píše:To není řešení, zkus nainstalovat proprietární ovladač.... Najdeš ho v Menu > Nastavení systému > Ovladače zařízení. Jako druhý by se Ti měl objevit fglrx proprietární ovladač pro Tvou GK. Klikni na něj a dej Uplatnit změny. Po restartu by to již mělo jet s tímto ovladačem, tak dej vědět.
Když přes Menu-Nastavení systému se mi objeví správce ovladačů, vidím na něm pouze prázdnou plochu s hláškou "nejsou používány žádné nesvobodné ovladače" a tlačítko "Uplatnit změny" je neaktivní :?

admin

Re: Naběhne plocha bez ikon

#28 Příspěvek od admin »

To se divím tedy..... Jinak malinko víc snahy bych od Tebe očekával..... Tak si na naší wiki najdi instalaci ovladačů pro GK ATI a ten správný si nainstaluj. Není to zase až tak složité...

Stepijana
Příspěvky: 20
Registrován: 05 čer 2013, 08:17

Re: Naběhne plocha bez ikon

#29 Příspěvek od Stepijana »

Víc snahy? Chápu, že tě asi už nebaví řešit tohle téma a zdržuji tě. Tak to ale řekni a nevyčítej mi prosím nedostatek snahy. Na začátku byl dotaz na problém, že se nenačítá plocha. Protože nejsem profík, tak jsem se obrátil na forum, což mám pocit že je normální. Věř, že kdybych si rady věděl, neobtěžuji ani tebe, ani nikoho jiného. Omlouvám se, že jsem tě okradl o čas.

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Naběhne plocha bez ikon

#30 Příspěvek od ulo »

Zkus podle Wiki nainstalovat fglrx-legacy, ale pozor, jsou tam omezení, jak je tam napsáno.
http://wiki.linux-mint-czech.cz/doku.ph ... cu_ati-amd
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

Zamčeno