HP LaserJet Pro MFP M28-M31 Vyřešeno

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: HP LaserJet Pro MFP M28-M31

#11 Příspěvek od Ventero1 »

menom píše: 05 bře 2023, 13:29 .

Tu sa o tom nieco pise v casti Zlepšenie tlače a skenovania citujem:
https://www.linux-mint-czech.cz/2022/08 ... x-mint-21/

Linux Mint 21 používa IPP známy tiež ako Tlač a skenovanie bez ovládačov. Je to štandardný protokol, ktorý komunikuje s tlačiarňami a skenermi bez použitia ovládačov. Mnohé tlačiarne a skenery sú automaticky detegované a nie sú potrebné ovládače.

V prípade, ak sa ukáže že vaša tlačiareň alebo skener nefunguje správne, môžete protokol IPP vypnúť, odstránením balíkov ipp-usb a airscan z operačného systému. Potom nainštalujte ovládače od výrobcu zariadenia.

Poznámka: balík HPLIP 3.21.12 je súčasťou vašej inštalácie

Dobre mrknut sem https://linuxmint-user-guide.readthedoc ... nters.html

.
Pak by nemělo být třeba instalovat ten stažený - ta tiskárna je přidána do balíku od verze 3.18.4 - opravil jsem i v předchozím příspěvku.
Ale nemám zkušenost s tím, jak se přidává HP, když už je balík předinstalovaný. Ale v Xubuntu jsem vždy instaloval via apt v terminále.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

menom
Příspěvky: 2750
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: HP LaserJet Pro MFP M28-M31

#12 Příspěvek od menom »

.

Clovek je tvor zvedavy, aj zvidavi, priznam sa, ze patrim k tym, co ked maju novu "hracku" tak najprv pomackam vsetky knofliky a a vyskusam vsetky moznosti. A vestsinou to funguje.

Ked to nefunguje, tak rozmyslam kde som spravil chybu.

Ako poslednu moznost zvolim, ze zacnem studovat manual.
No a v tomto pripade manual = info od tvorcu distribucie = https://linuxmint-user-guide.readthedoc ... nters.html

Chapem tazatela, preco postupuje ako postupuje, aj tak je nakoniec najlepsia volba si precitat manual, (navod od tvorcu v tomto pripade distra).

.
.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: HP LaserJet Pro MFP M28-M31

#13 Příspěvek od Ventero1 »

Tak je to pak takové dobrodružnější - no :)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Frantarocker
Příspěvky: 51
Registrován: 18 zář 2019, 15:57
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: HP LaserJet Pro MFP M28-M31

#14 Příspěvek od Frantarocker »

Kupec píše: 07 bře 2023, 15:59 Ahoj.mám stejnou tiskárnu.Linux Mint 21.1 Cinnamon. Stačilo nainstalovat hplip-gui a přímo v tom programu naistalovat ovladače na scanner .Možná trochu dýl trvá než naběhne nabídka nainstalování ovladačů v programu.
Pak ještě třeba pomuže: sudo apt purge ipp-usb.
Třeba ti to pomůže
Ahoj tak jsem to zkusil a nejde to. Jakou verzi hplip run si instaloval? teď postupně všechny vyzkouším. Když jsem linux mint 19.3. xfce tak hned šlo.
Fandarocker 🎸

Zamčeno