Wifi adaptér Vyřešeno

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
Miloslav
Příspěvky: 63
Registrován: 04 čer 2016, 17:30

Re: Wifi adaptér

#21 Příspěvek od Miloslav »

Díky. Asi se na to vybodnu. Holt to budu mít pomalejší. Jen mě to trochu štve že ten Linux taky má nějaké chibicky. Snad další verze bude lepší. Díky moc.
Ještě jednou ti děkuji.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2791
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Wifi adaptér

#22 Příspěvek od Ventero1 »

Heslo - kdyz zadavas, tak to nejde videt (zadne zastupne hvezdicky, nic) ale propisuje se a pak enter.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Miloslav
Příspěvky: 63
Registrován: 04 čer 2016, 17:30

Re: Wifi adaptér

#23 Příspěvek od Miloslav »

Ahoj já už jsem to vzdal. Budu používat ten pomalejší. Nevíš jaky USB WIFI 6 Muže fungovat. At nemusím vhazovat peníze z okna???

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1395
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Wifi adaptér

#24 Příspěvek od alojz »

...ja som kupil v alze/pardon/ asus...je tam aj napisané,ze je kompatibilny s linuxom...a funguje,bez hokuspokus... :idea: :roll: :lol:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

menom
Příspěvky: 2781
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Wifi adaptér

#25 Příspěvek od menom »

Miloslav píše:Jen mě to trochu štve že ten Linux taky má nějaké chybicky. Snad další verze bude lepší.

Za tento stav urcite nemoze "Linux" ale vyrobca zariadenia.
Dokonca sa pise k tomuto, ze podporuju jadro len do 5.9
.
DWA-X1850_REVA_RELEASE_NOTES_v1.15.0.1-0_LINUX.png

Ci sa dostane ovladac do dalsich linuxovych jadier, zase zavisi od vyrobcu, ci uvolni ovladac pod nejakou licenciou, ktora to umožnuje.
Uzivatelov linuxu, co maju tento hardver je malo, nepredpokladam masove rozsirenie ....

.
.

West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: Wifi adaptér

#26 Příspěvek od West »

-> Nevíš jaky USB WIFI 6 Muže fungovat. At nemusím vhazovat peníze z okna???

Máš k tomu aj wifi 6 router? Ak nie, tak si veľmi nepomôžeš. Na 5 GHz to zrejme nepoužívaš a na veľké rýchlosti treba silný signál a nielen silný, ale aj kvalitný bez rušenia. Wifi6 umožňuje na 2.4 GHz dosiahnuť o niečo vyššie rýchlosti ako wifi 4 (802.11n) aj v prípade slabého signálu, ale nie o moc ak je signál rušený.

Radšej by som doporučil kúpiť kvalitnejší USB wifi adaptér s externými anténami. Osvedčený a na Linuxe fungujúci dlhú dobu je Asus N-14 ak ho ešte niekde zoženieš. Dá sa napolohovať do najlepšieho miesta pre čo najlepší signál. Prípadne ešte predlžiť pomocou USB predlžovačky. Ovládač pre tento adaptér je v jadre, netreba ho nikde zháňať, kompilovať, inštalovať. Jednocho sa pripojí a ide.
https://www.datart.sk/wi-fi-adapter-asu ... m0000.html

Tiež pozor na to, že wifi 6 USB adaptér potrebuje USB 3.x pripojenie (myslené ako prípojný USB konektor na PC), inak nedosahuje tie najvyššie rýchlosti.

Miloslav
Příspěvky: 63
Registrován: 04 čer 2016, 17:30

Re: Wifi adaptér

#27 Příspěvek od Miloslav »

Kdybych neměl kvalitní WiFi router je na WiFi 6 tak nebudu kupovat flesku na WiFi 6 :twisted: . Nemám žádnou Pc vykopavku. Jen my nepodporuje procesoru normu na Windows 11. Kupovat novéj nebudu když funguje proto sem nainstaloval Linux.
Je vůbec někde seznam USB zařízení co komunikuje z Linuxem.?
Podle mě by to bylo fajn aby si lidi nekupovali zajíce v pytli.
Vím že to asi takoví seznam není ale pomohlo by to.
Zatím mi vše funguje i tiskárna. Mobil jsem ještě ne skoušel.

West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: Wifi adaptér

#28 Příspěvek od West »

Čo by nebol, je všetko, len aktualizácia pokulháva. Nemá kto robiť testera (zadarmo).
https://linux-hardware.org/?d=Linux_Mint

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2791
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Wifi adaptér

#29 Příspěvek od Ventero1 »

Nějaký seznam jednak je a dá se hledat i po zkušenostech . je to celkem banální zadat do vyhledavače 2 dotazy. Kouzlo zase:
1. https://duckduckgo.com/?t=ffab&q=linux+ ... ble&ia=web
nebo takhle
2. https://duckduckgo.com/?q=linux+comapti ... fab&ia=web
3. Pohledat přímo název vyhlédnutého adaptéru (před nákupem) a svého OS s verzí, jak už jsem jednou předváděl - s trochou práce se dopídíš, jestli ho vzít nebo radši ne ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Miloslav
Příspěvky: 63
Registrován: 04 čer 2016, 17:30

Re: Wifi adaptér

#30 Příspěvek od Miloslav »

Díky za radu. Ahoj

Zamčeno