Vymazání disku s W10 přes Lubuntu a gparted

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 511
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymazání disku s W10 přes Lubuntu a gparted

#21 Příspěvek od stani »

Díky, takovýchto odkazů už jsem mezitím prošel mraky. Ale konkrétní RST driver na nich skoro není. Všichni odkazují na tu stránku Intelu, kde je ten jediný-nejnovější. Našel jsem sice další čtyři RST, ale opět ani jeden nefunguje.
Mám instalovat Tiny na 3 PC, rozhodl jsem se začít s tím nejmenším - a zrovna kvůli tomu disku je ta nejhorší instalace. Rád bych to dodělal, když to tady mám rozdělané na stole a pak pokračoval s těmi zbývajícími dvěma PC. Ale zrovna teď jsem se dal do psaní návodu na mém blogu.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 511
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymazání disku s W10 přes Lubuntu a gparted

#22 Příspěvek od stani »

Takže Lubuntu v pohodě nainstalován - Lubuntu prostě disk vidí. Opět jsem byl nadšen jednoduchou a přehlednou instalací - to je to co na Lubuntu miluji. :P V BIOSu je opět disk vidět.
Poté jsem zkusil znovu instalačku Windows, ale opět žádný disk nevidí. Dostal jsem radu na DISM, ale to také nefunguje... Potřebuji sehnat ten RST driver pro Z8350. Jinak by na tom mini pc musel zůstat Lubuntu.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2791
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Vymazání disku s W10 přes Lubuntu a gparted

#23 Příspěvek od Ventero1 »

DISM je prd platny dokud nemas ten driver ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2791
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Vymazání disku s W10 přes Lubuntu a gparted

#24 Příspěvek od Ventero1 »

Tak jsem cetl tvuj blog o tom W-Tiny a zminujes se, za pouzivas Driver Booster, ktery si sam najde a stahne ovladace.
Tak to pouzij i na ten pidi pazmek - najed tam WPE (Treba od Hirensboot) - ty ten disk neuvidi - ale spustis tam nejakou takovou apku a ta najde a instaluje driver. Pak uz jen udelas zalohu driveru - pokud to ten Booster neumi, tak pomoci jine aplikace - treba Double Driver. No a pak uz by jsi si tim mel poradit a dokoncit instalaci Tiny ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 511
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymazání disku s W10 přes Lubuntu a gparted

#25 Příspěvek od stani »

Driver Booster jsem samozřejmě zkoušel, nic to nenašlo. Udělal jsem Tiny11 Windows USB To Go, připojil k tomu sticku, použil Driver Booster, zkusil různé app pro nalezení, formátování disku, pokus přes ten Windows USB To Go instalovat Tiny11, ale nic... Prostě ten eMMC není detekovatelný...
Napsal jsem i výrobci AZW o ovladače, ale ani neodpověděli.
Vzdal jsem to, už mi to za tu námahu nestojí.

Jinak příští měsíc vyjde nová (zatím nejlepší) edice Tiny11.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Zamčeno