osciloskop přes sériový port

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
soundeng
Příspěvky: 93
Registrován: 03 říj 2018, 07:55

osciloskop přes sériový port

#1 Příspěvek od soundeng »

Mám starší Bitscope Bs220, který mi bezvadně fungoval pod WinXP. Teď bych ho rád rozchodil na linux Mint. Vyzkoušel jsem ho před připojením k linuxu na Windows a hardware běží v pořádku. Připojuje se COM rozhraním RS232, nepoužívám USB adaptér, ale propojuji přímu s COM konektorem zezadu PC. Nedaří se mi to rozchodit. Pomohl by mi někdo?

SW instalován z bitscope-dso_2.8.FE22H_amd64.deb
http://my.bitscope.com/download/?p=download

Linux Mint 21.1 (Vera), Xfce 4.16

Zkoušel jsem podle https://www.bitscope.com/software/driver/?p=2#detection i jiných zdrojů:
Přidat uživatele do skupiny dialout,
přidat uživatele do skupiny tty,
změnit práva k přístupu k portu: $ sudo chmod a+rw /dev/ttyS0,
a další nějaká nastavení, která si už nepamatuju a bez výsledku. Jednou jedinkrát se software osciloskopu ozval a ukázal průběh signálu, ale jen na několik vteřin.
Když nastartuju cutecom a chci se připojit, nejde to, když změním práva zmíněným $ sudo chmod a+rw /dev/ttyS0, jde to jen na několik sekund a pak zase ne, a tak pořád dokola.
Když $ cat /dev/ttyS0
cat: /dev/ttyS0: Operace zamítnuta
když pak: $ sudo chmod a+rw /dev/ttyS0,
přístroj pošle na port:
BC000220
tedy žije a komunikuje.
Když pak nastartuju software DSO, označení přístroje se mění, třeba na BC00220!!! nebo BC02200!!!!0 nebo různě podobně jinak. Jakási data tam tedy tečou.
Co s tím?
Díky.

menom
Příspěvky: 2781
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: osciloskop přes sériový port

#2 Příspěvek od menom »

.

Kód: Vybrat vše

sudo chmod a+rw /dev/ttyS0
Zdar, jedine co zmeni tento prikaz je prava pre others, neclenov skupiny dialout, aby mohli citat a zapisovat do suboru /dev/ttyS0
z 660 na 666.

Takze tvoj uzivatel je clenom skupiny dialout, da sa zistit zadanim prikazu:

Kód: Vybrat vše

groups
Nezabudol si restart po pridani do skupiny _?

Mozno skontrolovat v dmesg ci je to skutocne /dev/ttyS0
alebo syslog, aj ked to je piplacka najst .... ci sa to /dev/ttyS0 nemeni casom na ine cislo tty /dev/ttyS1 ......

.
.

Zamčeno