Rozdiel medzi prostrediamy-Cinnamon,Mate,Xfce

Diskuze o ostatních prac. prostředích (MATE, Xfce, ...)
Zpráva
Autor
pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Rozdiel medzi prostrediamy-Cinnamon,Mate,Xfce

#21 Příspěvek od pepestar »

Nevyzerá zle ani desktop deepin a páči sa mi aj KDE a GNOME. Čo sa týka distra tak Ubuntu má problém s týmto mojim konkrétnym NTB Lenovo. Viac krát som to riešil a nič . Inak by som používal aj Ubu. Od verzie 20.04 nič moc. Teda za chvílku to budú asi 3 a pol roka? Na iné PC som inštaloval Ubu a išlo bez problémov, tak niečo mu nepasuje ...Netuším. Čo už
Budem teraz testovať MX keď mi ide

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1395
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Rozdiel medzi prostrediamy-Cinnamon,Mate,Xfce

#22 Příspěvek od alojz »

...na cestovnom notbuku lenovo s ryzen5 mam ubuntu mate 20.04-ku,s 10 rocnou podporou...na stolnom,a na druhom notbuku lenovo uz mam mint mate...ubuntu mate 22-ka nijak neni dobré,vela snapu atakdalej...a hlavny dovod-neni tam advanced mate menu,co v mint mate funguje vynikajuco... :oops: :mrgreen: :roll:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Rozdiel medzi prostrediamy-Cinnamon,Mate,Xfce

#23 Příspěvek od pepestar »

Na minte som teraz nevedel spraviť Redshift. ani podľa rôznych návodov na nete. Stále mi vypisoval chybu. Inak super distro. Na Tomto NTB Lenovo mi ide. Len Redshift mi nejako nešiel. Dokonca mi išla Fedora 38, len teraz naposledy sem tam zamrzol PC. Inak išlo PC s Distro Fedora -Kernel 6.5

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Rozdiel medzi prostrediamy-Cinnamon,Mate,Xfce

#24 Příspěvek od Livan »

pepestar píše: 06 říj 2023, 20:46 Na minte som teraz nevedel spraviť Redshift. ani podľa rôznych návodov na nete.
Bez Redshiftu vieš fungovať. Ja som v minulosti Redshift skúšal, avšak potom som zistil, že sa bez neho zaobídem. Nepáčil sa mi ten farebný posun, čo spôsoboval.

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Rozdiel medzi prostrediamy-Cinnamon,Mate,Xfce

#25 Příspěvek od pepestar »

A namiesto neho čo používaš?

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2791
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Rozdiel medzi prostrediamy-Cinnamon,Mate,Xfce

#26 Příspěvek od Ventero1 »

Nic asi, kdyz se mu nelibil ten barevny posun.
Nejak asi nekomu obcas ujde, ze to neni o krase, ale o zdravi. Taky nekomu obcas ujde - bo nema trpelivost, ze behem par minut ten posun mozek prestane vnimat, bo se prenastavi na nove pomery ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Rozdiel medzi prostrediamy-Cinnamon,Mate,Xfce

#27 Příspěvek od pepestar »

Mne vadí rozdiel, keď je večer jasný obraz. Zase mi teraz prestal fungovať Redshift aj pri MX Linuxe. Tu Prvý krát. Neviem čo mám teraz robiť

menom
Příspěvky: 2781
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Rozdiel medzi prostrediamy-Cinnamon,Mate,Xfce

#28 Příspěvek od menom »

pepestar píše: 10 říj 2023, 19:15 Mne vadí rozdiel, keď je večer jasný obraz.


Co znizit jas na nizsiu hodnotu, to nepomoze ?

.
.

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Rozdiel medzi prostrediamy-Cinnamon,Mate,Xfce

#29 Příspěvek od pepestar »

Jedine tak. Dá sa. Teraz som si všimol, že asi po 2-3 minútach sa nastavila- teda určila Location- Poloha kde sa nachádzam a aktivoval sa Redshift. Inak mi asi 2x zaplo chybové hlásenie. Asi chvílku počkám keď zapnem PC. Vyskúšam to, či nepotrebuje nejaký čas.

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Rozdiel medzi prostrediamy-Cinnamon,Mate,Xfce

#30 Příspěvek od Livan »

Ventero1 píše: 09 říj 2023, 23:15 Nic asi, kdyz se mu nelibil ten barevny posun.
Nejak asi nekomu obcas ujde, ze to neni o krase, ale o zdravi. Taky nekomu obcas ujde - bo nema trpelivost, ze behem par minut ten posun mozek prestane vnimat, bo se prenastavi na nove pomery ..
Ja skôr v tme znižujem jas. A pochybujem, že je to o zdraví. Som toho názoru, že tvrdenia o škodlivosti modrej farby sú iba marketingom. Znížiť v tme jas je v poriadku ale posúvať farby je podľa mňa kontraproduktívne. Nikdy som nemal problém so zaspávaním aj keď redshift ani f.lux nepoužívam.

Zamčeno