Tlačiareň HP tlačí pol stránky

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Tlačiareň HP tlačí pol stránky

#11 Příspěvek od labeent »

Napadá mi opravdu vyzkoušet nějakou starší verzi HP-LIPu. Může být chyba mezi Ubuntu 20 a HP-Lip obsažené v repo nebo poslední verze na stránkách ...
Obrázek

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2791
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Tlačiareň HP tlačí pol stránky

#12 Příspěvek od Ventero1 »

Je to sance. Ja to tenkrat zkousel se stejnou verzi a na 18.04 slo, na 20.04 vytisklo jen pul stranky - takze bych to videl spis na bug v Ubuntu, ktery za 3 roky neporesili - jak typicke pro dnesni vyvojare a v Canonical tuplem ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Lacike
Příspěvky: 5
Registrován: 28 pro 2023, 16:37

Re: Tlačiareň HP tlačí pol stránky

#13 Příspěvek od Lacike »

Seriem na to idem na Win-10!Už sa dá zohnať za 10-15€-keď som šiel na Linux chceli odo mňa 110€+100€ kancelársky balík...

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Tlačiareň HP tlačí pol stránky

#14 Příspěvek od labeent »

Lacike píše: 04 led 2024, 06:35 Seriem na to idem na Win-10!Už sa dá zohnať za 10-15€-keď som šiel na Linux chceli odo mňa 110€+100€ kancelársky balík...
Pokud chceš přecházet, tak si nainstaluj W11. Je blbost přecházet na systém, kterému bude končit podpora v relativně blízké době. Licence je stejná, hw požadavky se dají obejít.
Obrázek

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2791
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Tlačiareň HP tlačí pol stránky

#15 Příspěvek od Ventero1 »

Za me je zase blbost prechazet na nedoladeny, vice poruchovy a mene funkcni system. Takze W10 - ono se to s tou podporou tak nezblazni - doted provozuji nejake kompy s W7 a zadny problem.

Take je treba leckdy zohlednit HW a stari kompu..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Tlačiareň HP tlačí pol stránky

#16 Příspěvek od labeent »

Ventero1 píše: 05 led 2024, 10:12 Za me je zase blbost prechazet na nedoladeny, vice poruchovy a mene funkcni system. Takze W10 - ono se to s tou podporou tak nezblazni - doted provozuji nejake kompy s W7 a zadny problem.

Take je treba leckdy zohlednit HW a stari kompu..
Víš, tomu se docela směju.
Víte o tom, že jsem Linuxák, ale Win jsem musel používat v práci. I teď občas musím a tam, kde je mám, z W10 přecházím na W11. Nikde jsem nezaznamenal menší funkčnost Jediná nedodělanost je v rozhádání systému nastavování, což způsobil už W8 a W11 to ještě nedotáhnul do konce. Ale ten systém mi fakt připadá lepší.

Pokud máš W10, tak chápu, že se Ti zatím nechce. Pokud se chystáš kompletně přecházet a nově instalovat, tak je blbost tam W11 nedát.

A s tou podporou? Jasně, nemusí se nic stát, vždy je to i o Vašem chování na internetu, ostatním zabezpečení apod.
Jenže časem se stane, že nebudou ovladače, nové verze programů nepůjdou apod. A skončí to stejně, jako dnes končí 32-bit. Za chvíli po něm neštěkne ani pes.
W7 jsem opouštěl nerad, ale MS to umožnil na stávající licence, což byl dobrý krok. Od W XP se čím dál tím méně objevuje modrá smrt, což je dobře. Navíc je vidět, že někde se Windows poučil z Linuxu, někde to samozřejmě nejde.
Někde je zase podpora Linuxu to, co bude vyhovovat a bude to pro uživatele důvod přejít z W7 a W10 na Linux. To je fajn. Ale také budou stále problémy, jako tady popisuje autor dotazu. A na rovinu, nefunkční tiskárna je důvod k přechodu. Buď nejlevněji na jiný Linux, dráž na Windows a nejdráž na jinou tiskárnu. Ale pokud se to nepodaří rozchodit, tak nic jiného nezbývá ...
Obrázek

Odpovědět