Po startu PC nenajede FF korektně

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Odpovědět
Zpráva
Autor
orel
Příspěvky: 10
Registrován: 07 úno 2024, 08:10

Po startu PC nenajede FF korektně

#1 Příspěvek od orel »

Zdravím, nainstaloval jsem si před měsícem Mint 21.1 64-bit Mate. Mám novou desku, paměti, GPU, disk. Používám dualbut s W10.

Po startu PC se mi má automaticky načíst firefox. V něm mám nastaveno "načíst panely z minula". Jednou za čas se stane, že panely a prostředí FF se nenačte a zůstane průsvitné okno firefoxu. Mám odzkoušeno, že mi to stejné dělá i když spouštím jen thunderbird po startu PC. Stejně mi to dělalo i na starém PC a se staršími verzemi Mintu.

Co je ale ke vzteku je, že když to pořádně nenačtené okno zavřu, tak po znovu otevření FF se mi nenačtou ty panely z minula. Mám tam většinou obsah, který budu potřebovat další den při práci.

Existuje v mintu nějaký výpis, proč dojde k takovému stavu?

Na přiloženém obrázku je vidět, jak je okno průhledné a zůstane jen horní okraj okna.

orel
Příspěvky: 10
Registrován: 07 úno 2024, 08:10

Re: Po startu PC nenajede FF korektně

#2 Příspěvek od orel »

Chtěl jsem vložit obrázek plochy, ale nevidím nikde možnost "vložit obrázek".
Nahrál jsem to na úschovnu https://www.uschovna.cz/zasilka/ODM76NWY3GHU8BD3-3G3

menom
Příspěvky: 2781
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Po startu PC nenajede FF korektně

#3 Příspěvek od menom »

.

To vypada, ze okno je zrolovane, staci klik na napis na vrchu okna a odrolovat.

Mozno to mate nastavene niekde, asi koliecko mysi to roluje, zmenit nastaveni...

.
.

orel
Příspěvky: 10
Registrován: 07 úno 2024, 08:10

Re: Po startu PC nenajede FF korektně

#4 Příspěvek od orel »

V Aplikacích po spuštění jsem zakázal FF a povolil Thunderbird. Dělá to taky, ale je vidět, že okno není srolované, ale špatně načtené. Dole na liště je pak tlačítko s otevřeným TB, na které když kliknu, tak mi to prázdné okno sjede na lištu. To samé dělá i ten FF, když byl povolen.
Jo a když jsem měl povolené při startu oba programy, tak to dělal vždy FF a TB se načetl správně.

Nemám možnost tady posílat obrázky, tak zase posílám přes uschovnu. https://www.uschovna.cz/zasilka/ODH5DJ54AVJG68WP-9KC/

RadekD
Příspěvky: 315
Registrován: 19 lis 2012, 19:28
Bydliště: Nedaleko Vyškova

Re: Po startu PC nenajede FF korektně

#5 Příspěvek od RadekD »

Zkusil bych nastavit mu pár sekund zpoždění spuštění, je to v "Aplikace spouštěné po přihlášení", tak aby se stihl načíst celý systém a přihlásit se do sítě. Kdysi mi to pomohlo, ale už nevím u čeho...
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC, Celeron J3455, 4GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, LAMP...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

orel
Příspěvky: 10
Registrován: 07 úno 2024, 08:10

Re: Po startu PC nenajede FF korektně

#6 Příspěvek od orel »

dík, zkusím. To by mohlo zafungovat. Ale jak se říká, nechval babu před dupačkou... uvidím tak po týdnu. Pak dám vědět

Odpovědět