Nastavení routeru jako AP

Témata mimo Linux, o dění okolo světa PC a o moderních technologiích

Moderátor: Ventero1

Pravidla fóra
Tato sekce obsahuje témata, která se nemusí týkat distribuce Linux Mint. I zde ale dodržujte pravidla fóra.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2791
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Nastavení routeru jako AP

#1 Příspěvek od Ventero1 »

Potřebuji poradit.

Mám 3 TP-Link routery a jde o to udělat doma síť, odkud by všichni mohli sdílet tiskárnu. Dostal jsem radu, že mám koncipovat stylem modem/router - AP - AP
1. bude nastaven na PPPoE a bude hlavní - adresu přidělím např. 192.168.0.31
2. bude nastaven jako AP se Static IP 192.168.0.32 a vypnutým DHCP (dle návodů na netu) a k tomu bude připojena tiskárna via wifi
3. bude nastaven jako AP na 192.168.0.33 a také vypnuté DHCP

Nicméně jsou tam, v případě AP, ještě hodnoty Default Gateway a Primary DNS, kdy první se po změně na Static IP (z nějakého smart něco) přednastaví na stejnou hodnotu jako je samotná přidělená IP a druhá se nastaví na 192.168.0.254
Neměla by být Deafault Gateway spíše v obou AP nastavena na hlavní router, tedy 192.168.0.31, aby fungovalo to sdílení odkudkoliv?
Nebo co to vlastně znamená a v mém případě ovlivňuje?
A hodnota Primary DNS má být správně jaká a ovlivňuje co? Neměla by také být adresována jako IP hlavního zařízení?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...


Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2791
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Nastavení routeru jako AP

#3 Příspěvek od Ventero1 »

Diky. Sice jsem to nakonec udelal jinak, protoze uz jsem nemel nervy na to, ale rsd si to proctu, abych se to naucil pro priste ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Odpovědět