Prázdná plocha

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zamčeno
Zpráva
Autor
Majkl1
Příspěvky: 55
Registrován: 28 led 2015, 20:27

Prázdná plocha

#1 Příspěvek od Majkl1 »

Zdravím.
Po instalaci Mintu 17 a restartu mi krátce správně naběhne plocha a pak zmizí hlavní panel a všechny ikony. Na obrazovce zůstane jen plocha. Vše funguje, jde spustit terminál, klávesové zkratky taky fungují. Ale v žádném případě se mi nedaří zviditelnit panel a ikony. V prohlížeči jsou v umístění plochy soubory vidět i jdou spouštět, ale na ploše není nic.
Ještě když spustím gimp, tak tam chybí hlavní okno. Při minimalizaci jakéhokoli okna ho již nejde aktivovat - chybí hlavní panel.
Stejně se to chovalo i při spuštění z live a to jak z CD, tak i Flash. ISo soubory jsou správné - kontrola MD5.
Na notebooku byl před windows. Instalaci jsem zvolil čistou na celý disk.

Stejně se mi choval i druhý noŤas s W7. Tam jsem chybu odstranil v BIOSU v "main" , kde jsem nastavil "jiné OS". Ale na tomto biosu žádná taková položka není.

Kde může být chyba?

Uživatelský avatar
Allconius
Příspěvky: 820
Registrován: 06 čer 2013, 18:42
Bydliště: Brno

Re: Prázdná plocha

#2 Příspěvek od Allconius »

Ahoj, našel jsem diskuzi kde se to řešilo http://unix.stackexchange.com/questions ... p-is-blank a mohlo by pomoci obnovení manažera plochy přes:
sudo apt-get remove openbox
ale je to pro MATE záleží co máš za prostředí a zda to zabere netuším :-(
LinuxMint 19 MATE (64bit) # MSI Z77A-G43, i3-3220 CPU @ 3.30GHz, NVIDIA GeForce GT 730, KHX1600C9D3P1K2/32G, WD20EFRX, Kernel: 4.15.0-43-generic x86_64

Majkl1
Příspěvky: 55
Registrován: 28 led 2015, 20:27

Re: Prázdná plocha

#3 Příspěvek od Majkl1 »

Takže nový poznatek. Monitor na notebooku neznatelně podsvicuje, takže při správným úhlu je přece jen něco vidět. Na něm je vše vpořádku. Ale na externím monitoru chybí ten panel, respektive problikne a zmizí, stejně tak ikony. Vypadá to na ovladače, s kterými si ty na livecd neporadí. Problém, že se nelze ani připojit k netu. Ani přes wifi ano přes kabel.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Prázdná plocha

#4 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Zkusil bych tohle - distribuci Puppy linux, ta je fakt nenáročná, ale kupodivu toho umí docela dost. http://distro.ibiblio.org/puppylinux/pu ... 20-6.0-CE/ (stahnout tahr-6.0-CE_PAE.iso) Někde nasosat a připravit na butování na CD nebo flešku. Pak na tom notebuku, kterej zlobí, nastavit bios do default stavu, případně abgrejdovat bios na nejnovější (nevíme, co je to za notas). Jestliže se ti ale nepovede korektně rozjet Puppyho, tak bych to viděl na HW problém, prvně bych zkoumal graf. kartu, pak paměti.

Majkl1
Příspěvky: 55
Registrován: 28 led 2015, 20:27

Re: Prázdná plocha

#5 Příspěvek od Majkl1 »

Ninstalil jsem mezitím lubuntu. To se zobrazuje korektně. Ale nejde se mi připojit k síti. Ani přes kabel ani přes WIFI. Přijde mi, jak kdyby to už bylo zakázaný někde v biosu, ale nerozumím tomu.
V network manageru mi to píše, že interface nenalezen. Peru se s tím celý den, ale nic.
Mám automatické přidělení adresy či jak se to jmenuje (DHCP), takže nevím, co kde a kam nastavit. Žádné postupy z netu zatím nezabraly.

admin

Re: Prázdná plocha

#6 Příspěvek od admin »

Pánové, toto fórum je o řešení problémů v Linux Mintu, nikoliv jiných dister. Od toho tu máme fórum Obecné příspěvky, tak to prosím respektujte, Díky.

DrShame
Příspěvky: 145
Registrován: 12 dub 2014, 11:44

Re: Prázdná plocha

#7 Příspěvek od DrShame »

Vyzkoušej:

sudo service network-manager stop
sudo rm /var/lib/NetworkManager/NetworkManager.state
sudo service network-manager start

Zamčeno