instalace LM na pc bez dvd mechaniky a bez usb boot

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
petr384
Příspěvky: 3
Registrován: 17 kvě 2015, 08:53
Bydliště: Praha 13

instalace LM na pc bez dvd mechaniky a bez usb boot

#1 Příspěvek od petr384 »

Zdravím,chtěl bych nainstalovat linux mint na počítač ,který nemá dvd mechaniku,jen cd mechaniku.Usb nelze nastavit jako bootovací.Lze stáhnout mint iso obraz,aby šlo instalovat z cd mechaniky?Dík za radu.petr384

Uživatelský avatar
Allconius
Příspěvky: 820
Registrován: 06 čer 2013, 18:42
Bydliště: Brno

Re: Instalace, poinstalační a bootovací problémy

#2 Příspěvek od Allconius »

Ahoj, z CD jsem naposledy instaloval nejakou ocesanou verzi LM13 a pak to rucne upgradoval na aktualni verzi. Nemas moznost si nekde pujcit externi DVD mechaniku? Jeste jsem zkousel boot ze site, ale nejak jsem se v tom ztratil. Jeste se da primo z disku: http://www.linux-mint-czech.cz/jak-nain ... eho-disku/ ale to uz musis mit system. Taky mi jednou fungovalo, ze jsem vytahl HDD dal ho do jinyho notebooku s mechanikou nainstaloval a pak vratil zpatky do toho bez mechaniky a jelo to :-D
LinuxMint 19 MATE (64bit) # MSI Z77A-G43, i3-3220 CPU @ 3.30GHz, NVIDIA GeForce GT 730, KHX1600C9D3P1K2/32G, WD20EFRX, Kernel: 4.15.0-43-generic x86_64

petr384
Příspěvky: 3
Registrován: 17 kvě 2015, 08:53
Bydliště: Praha 13

Re: Instalace, poinstalační a bootovací problémy

#3 Příspěvek od petr384 »

Ahoj,tak ta očesaná verze LM13 by mě zajímala.Jinak dík za ostatní rady,ale mít externí DVD mechaniku,tak jsem v pohodě.

kamowski

Re: Instalace, poinstalační a bootovací problémy

#4 Příspěvek od kamowski »

Allconius píše:Taky mi jednou fungovalo, ze jsem vytahl HDD dal ho do jinyho notebooku s mechanikou nainstaloval a pak vratil zpatky do toho bez mechaniky a jelo to :-D
osobne sa prikláňam k tejto možnosti ako k najjednoduchšiemu riešeniu
po vrátení hdd do pôvodného pc urobiť update, upgrade a malo by to fungovať
ak to nebude dokonalé, v tomto stave je tu potom možnosť inštalácie priamo z hdd
Allconius píše:Jeste se da primo z disku: http://www.linux-mint-czech.cz/jak-nain ... eho-disku/ ale to uz musis mit system
ak to nemá dvd mechaniku, zrejme je to nejaké staršie železo, skús tam nahodiť xfce, hoci aj novú rc verziu

Kód: Vybrat vše

System requirements:

    512MB RAM (1GB recommended for a comfortable usage).
    9GB of disk space (20GB recommended).
    Graphics card capable of 800×600 resolution (1024×768 recommended).

RadekD
Příspěvky: 315
Registrován: 19 lis 2012, 19:28
Bydliště: Nedaleko Vyškova

Re: instalace LM na pc bez dvd mechaniky a bez usb boot

#5 Příspěvek od RadekD »

Bohužel, Mint nemá MiniISO, nebo jsem ho nenašel. Můžeš použít třeba Minimal CD Ubuntu (ke stažení třeba zde: http://www.ubuntu.cz/ziskejte/stahnout ) nebo zkusit najít totéž pro Linux Mint Debian, ale o tom taky nevím. To "ubuntí" miniISO má cca 31 MB, takže na CD pohoda, dělá se s tím dobře a když si při instalaci vybereš místo Unity GnomeShell, dostaneš tam i Cinnamon. Ale už to není Mint :(.

Edit: Ještě mne napadlo - nainstalovat jen základní systém, přidat repozitáře Mintu a pak by měl jít nainstalovat "čistý Mint".
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC, Celeron J3455, 4GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, LAMP...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

vivalin
Příspěvky: 61
Registrován: 28 srp 2014, 10:39
Bydliště: Klatovy

Re: instalace LM na pc bez dvd mechaniky a bez usb boot

#6 Příspěvek od vivalin »

vytvoř si USBinstalačku linux mint :shock: Stahni si ISO Ploplinux - vytvoř bootCD. Udělej boot CD a a instaluj z USB. funguje to na 100%. Na starší železo bych dal XFCE
PC - HP linux Mint  MATE 20.2  (kernel 5.13.0-051300-generic)
ThinkPad L380  linux Mint  MATE 20.2  (kernel 5.4.0-84-generic)

Zamčeno