Nejde spustit liveUSB

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
jojtoi
Příspěvky: 8
Registrován: 24 zář 2015, 13:27

Re: Nejde spustit liveusb

#11 Příspěvek od jojtoi »

Zkusím se na to mrknout i když tomu moc nerozumím (bios). Dám vědět, asi zítra. Mohlo by to být i ide v biosu?

Uživatelský avatar
paveha
Příspěvky: 17
Registrován: 07 zář 2015, 18:09
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nejde spustit liveusb

#12 Příspěvek od paveha »

Mám taky notebook Asus a spouštění z usb disku si musíš nastavit v biosu a jde to dost složitě, takže pokud v tom nejsi zběhlý, tak si radši vypal LiveDVD. Jinak zasuneš flashdisk do usb, restart pc, vstoupit do biosu a nahradit HDD flash diskem, který se ti při startu PC načetl. Bohužel se tato volba dlouhodobě neuloží a tak při dalším startu PC, pokud není přítomen flashdisk v usb se už načítá normálně HDD nebo znovu musíš zadat v biosu start z usb disku.
Přišel jsem, viděl jsem, přečetl jsem :o :o Nechápu, odcházím :D :D

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Nejde spustit liveusb

#13 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Jestli butuju z USB, DVD, nebo HD se u hápéčka volí F9, takže před butováním zkus něco pomačkat, Ašus to bude mít podobný ... Dovolím si nyní ocitovat z diskuze tady http://1url.cz/ynr4 Ahoj, mám uplně stejný problémy s notebookem jako ty! Bliká monitor a to už mě fakt deptá a ta wifi taky nejde...schodou okolností ani bluetooth! Koupila sem ho v alze a za 14 dní začal blbnout. Poslala jsem to na reklamaci a ty idioti mi ho poslali zpět, že je funkční- zapnu to.. a bylo to ještě horší a přestal fungovat i touchpad! jako nepříjde mi,že sem si koupila notas za 15tis, ale nějakej našla v popelnici zadara!Pokud víš jak odsranit tyhle problémy tak mi prosím napiš na mail Diana.21@seznam.cz.... ted na něm píšu a furt to bliká:D a asi to co nejdřív omlátím o zed už bych si takovej KŘÁP BLBEJ NEKOUPLA ANI ZA NIC! A HLAVNĚ NE Z ALZY! Já to tvdím furt - vod těch šmejdů nic nebrat :!:

menom
Příspěvky: 2781
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Nejde spustit liveusb

#14 Příspěvek od menom »

paveha píše:Mám taky notebook Asus a spouštění z usb disku si musíš nastavit v biosu a jde to dost složitě, takže pokud v tom nejsi zběhlý, tak si radši vypal LiveDVD. Jinak zasuneš flashdisk do usb, restart pc, vstoupit do biosu a nahradit HDD flash diskem, který se ti při startu PC načetl. Bohužel se tato volba dlouhodobě neuloží a tak při dalším startu PC, pokud není přítomen flashdisk v usb se už načítá normálně HDD nebo znovu musíš zadat v biosu start z usb disku.
Na mojom Asuse ked zasuniem do USB kluc - Flesku tak po zapnuti notebooku zmacknem ESC a som v Menu

kde zvolim sipkami hore dolu tu Flesku pre boot nakonec Enter.

Vyskusaj podobne.


.
.

jojtoi
Příspěvky: 8
Registrován: 24 zář 2015, 13:27

Re: Nejde spustit liveusb

#15 Příspěvek od jojtoi »

Myslím, že budu muset upgradovat bios. Noťas mám od známýho cca 3 roky, a teď z něho vylezlo, že módnul bios, kvůli licenci W7, jenže nevím co to udělá až to budu chtít přehrát. Asi tohle bude příčina. Snad neodpálím desku. Spíš nechám to jak je, a Mint nainstaluji na normální pc vedle w7. Jen se chci zeptat, když budu instalovat, disk mám rozdělený na C a D. C jsou W7. D oddíl má 400GB z toho je 60GB volných. Mint si sám vezme těch volných 60GB z oddílu D? Aby mi nesmáznul celé Déčko.

menom
Příspěvky: 2781
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Nejde spustit liveusb

#16 Příspěvek od menom »

.

Linux sam od seba nic nemaze.

Musis vsak pozorne citat a rozmyslat nez stlacis Enter.

Pri instalovani sa mozes riadit podla velkosti particii (oddielov) pretoze nebudu oznacene C,D

ale sda , sdb a podobne.

Ked pojdes podla oficialneho navodu, tak by sa nemalo nic pokazit.


http://wiki.linux-mint-czech.cz/doku.ph ... acni_navod



.
.

jojtoi
Příspěvky: 8
Registrován: 24 zář 2015, 13:27

Re: Nejde spustit liveusb

#17 Příspěvek od jojtoi »

Zdravím, tak jsem přehrál bios, a je to přád stejný. Linux Mint jsem nainstaloval, do jiného pc vedle W7, a normálně jede. Ten noťas nechám jak je a budu zkoušet jiné distribuce.
Zatím díky za rady a váš čas.

Zamčeno