přetaktování procesoru AMD

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
prenoska
Příspěvky: 6
Registrován: 16 lis 2014, 20:01

přetaktování procesoru AMD

#1 Příspěvek od prenoska »

ahoj, mám notebook Lenovo G70-30 s čtyřjádrovým procesorem AMD A6 6310, který je taktovaný na 1,8 Ghz a ve specifikaci je uvedeno, že může být taktovaný na 2,4 Ghz, pro windows existuje program Ovedrive, ale protože mám na notebooku jen linux mint 18 KDE, tak by mě zajímalo, jestli pro něj existuje v linuxu nějaký program pro přetaktování, naivně jsem zkusil ten Ovedrive přes wine, sice se mi podařil nainstalovat, ale po spuštění, kromě chybové hlášky, píše, že nedetekuje procesor AMD, předem děkuju za odpovědi

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: přetaktování procesoru AMD

#2 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: prenoska
Taktovat nuceně procák v notebuku je poněkud nešťastné řešení, moc bych to nedoporučoval. Jednak samozřejmě frekvence jde nahoru i tak, když to necháš defaultně nastavený, přidej si na panel plugin na sledování změny frekvence CPU a pust si např. glmark2. Uvidíš, že procák v závislosti na výkonu jezdí s frekvení nahoru a dolu, poznáš to snadno dle otáček větráčku, kdy jede na max. Nebo si dej do prohlížeče tuhle stránku https://earth.nullschool.net/#current/p ... ,47.46,673 a procák za pár vteřin přetaktuje na maximum. Při trvalém přetaktování zkracuješ noťasu životnost, větráček jede furt na max a to je protivný. Na hrátky s HW je pochopitelně lepší klasický desktop, kde si můžeš zařídit chlazení jaký chceš, a taktovat bez rizika, že ti něco odejde (a máš to víc pod kontrolou). Navíc bios NTB není k přetaktování vhodný.

Zamčeno