Půjde do Cinnamonu 17.3 nějak dostat téma Y Dark z 18/18.1?

Problémy spojené s tématy, ikonami a wallpapery, nebo jejich vlastní tvorba
Zpráva
Autor
kamowski

Re: Půjde do Cinnamonu 17.3 nějak dostat téma Y Dark z 18/18

#11 Příspěvek od kamowski »

SuperUser píše: kde jsem udělal chybu, že na těch 3 adresářích s novými tématy byly ty křízky....
to fakt netuším, ako sa ti toto podarilo, do root adresára nakopírovať s krížikom, snáď to niekto vysvetlí :)
Stáhnul jsem zip, rozbalil ho a obsah /mint-y-theme-master/usr/share/themes jsem zkopíroval jako root do /home/user/.local/share/themes a nic. ...
áno, tak ako som písal v tom vymazanom príspevku, pomiešal si naše dva postupy
do home/user, teda do svojho domovského adresára nepotrebuješ root(sudo) práva,
---
tu trochu odbočím
v minte áno ale nie v každej distribúcii je to tak, že ak si jediný používateľ, zároveň si aj root, v niektorých musíš mať dve heslá, jedno ako root a jedno ako používateľ
---
ty si do svojho domovského adresára ako root pridal tie témy ale čítať ich, teda použiť môže tým pádom iba root, nie používateľ (aj keď si to teraz akože ty - dvojjediný :D)
ja som ti v mojom postupe nepísal nič o root ale redhawk áno, pretože on ťa navigoval do /usr/... a tam si bez root práv ani neškrtneš
a ty si toto pomiešal: root práva + kopírovanie do vlastného domovského adresára
---
takže si tie adresáre vymaž, v /home/ ... aj v /usr/... (tu použi root práva) a jednoducho ctrl+c a ctrl+v to nakopíruj ešte raz do /home/user/.local/share/themes alebo do /home/user/.themes/ (alebo hoci aj ťahaj+pusť)
alebo ako root do /usr/share/themes - v tomto prípade si to rozbaľ, ako root otvor oba adresáre, aj zdrojový aj cieľový, a kopíruj
to musí fungovať

Uživatelský avatar
SuperUser
Příspěvky: 152
Registrován: 26 zář 2015, 20:26

Re: Půjde do Cinnamonu 17.3 nějak dostat téma Y Dark z 18/18

#12 Příspěvek od SuperUser »

kamowski píše:
SuperUser píše: kde jsem udělal chybu, že na těch 3 adresářích s novými tématy byly ty křízky....
to fakt netuším, ako sa ti toto podarilo, do root adresára nakopírovať s krížikom, snáď to niekto vysvetlí :)
Stáhnul jsem zip, rozbalil ho a obsah /mint-y-theme-master/usr/share/themes jsem zkopíroval jako root do /home/user/.local/share/themes a nic. ...
áno, tak ako som písal v tom vymazanom príspevku, pomiešal si naše dva postupy
do home/user, teda do svojho domovského adresára nepotrebuješ root(sudo) práva,
---
tu trochu odbočím
v minte áno ale nie v každej distribúcii je to tak, že ak si jediný používateľ, zároveň si aj root, v niektorých musíš mať dve heslá, jedno ako root a jedno ako používateľ
---
ty si do svojho domovského adresára ako root pridal tie témy ale čítať ich, teda použiť môže tým pádom iba root, nie používateľ (aj keď si to teraz akože ty - dvojjediný :D)
ja som ti v mojom postupe nepísal nič o root ale redhawk áno, pretože on ťa navigoval do /usr/... a tam si bez root práv ani neškrtneš
a ty si toto pomiešal: root práva + kopírovanie do vlastného domovského adresára
---
takže si tie adresáre vymaž, v /home/ ... aj v /usr/... (tu použi root práva) a jednoducho ctrl+c a ctrl+v to nakopíruj ešte raz do /home/user/.local/share/themes alebo do /home/user/.themes/ (alebo hoci aj ťahaj+pusť)
alebo ako root do /usr/share/themes - v tomto prípade si to rozbaľ, ako root otvor oba adresáre, aj zdrojový aj cieľový, a kopíruj
to musí fungovať
Moc ti děkuji za vysvětlení.
Měj se dobře

kamowski

Re: Půjde do Cinnamonu 17.3 nějak dostat téma Y Dark z 18/18

#13 Příspěvek od kamowski »

ešte jednu poznámku:
každý "normálne" inštalovaný sw má konfiguračné súbory v systémovom adresári "/"
(niečo na dlhé zimné večery)
v /home/user/ sa do rôznych adresárov zapisujú konfigurovačné súbory pre konkrétneho užívateľa
niekedy pri prvom spustení toho sw, niekedy pri prvej úprave a niekedy treba konfikurák vytvoriť ručne :) (ak chceš zmenu oproti preddefinovaným vlastnostiam)
takže, ak si dal tú tému do /usr/..., je dostupná pre všetkých užívateľov a ak do /home/user/..., tak je len pre toho konkrétneho užívateľa
---
ono to možno na prvýkrát vyzerá zložito ale časom zistíš, že to je pekne logicky usporiadané a všetko ostatné bude vyzerať neusporiadane, chaotické :D

Uživatelský avatar
SuperUser
Příspěvky: 152
Registrován: 26 zář 2015, 20:26

Re: Půjde do Cinnamonu 17.3 nějak dostat téma Y Dark z 18/18

#14 Příspěvek od SuperUser »

kamowski píše:
SuperUser píše: kde jsem udělal chybu, že na těch 3 adresářích s novými tématy byly ty křízky....
to fakt netuším, ako sa ti toto podarilo, do root adresára nakopírovať s krížikom, snáď to niekto vysvetlí :)
Stáhnul jsem zip, rozbalil ho a obsah /mint-y-theme-master/usr/share/themes jsem zkopíroval jako root do /home/user/.local/share/themes a nic. ...
áno, tak ako som písal v tom vymazanom príspevku, pomiešal si naše dva postupy
do home/user, teda do svojho domovského adresára nepotrebuješ root(sudo) práva,
---
tu trochu odbočím
v minte áno ale nie v každej distribúcii je to tak, že ak si jediný používateľ, zároveň si aj root, v niektorých musíš mať dve heslá, jedno ako root a jedno ako používateľ
---
ty si do svojho domovského adresára ako root pridal tie témy ale čítať ich, teda použiť môže tým pádom iba root, nie používateľ (aj keď si to teraz akože ty - dvojjediný :D)

Tak jsem to zkusil znovu a funguje to. Jako root jsem otevřel zdroj a cíl a bez problémů.
Díky
ja som ti v mojom postupe nepísal nič o root ale redhawk áno, pretože on ťa navigoval do /usr/... a tam si bez root práv ani neškrtneš
a ty si toto pomiešal: root práva + kopírovanie do vlastného domovského adresára
---
takže si tie adresáre vymaž, v /home/ ... aj v /usr/... (tu použi root práva) a jednoducho ctrl+c a ctrl+v to nakopíruj ešte raz do /home/user/.local/share/themes alebo do /home/user/.themes/ (alebo hoci aj ťahaj+pusť)
alebo ako root do /usr/share/themes - v tomto prípade si to rozbaľ, ako root otvor oba adresáre, aj zdrojový aj cieľový, a kopíruj
to musí fungovať
Tak jsem to zkusil znovu a funguje to. Jako root jsem otevřel zdroj a cíl a bez problémů.
Díky

Uživatelský avatar
SuperUser
Příspěvky: 152
Registrován: 26 zář 2015, 20:26

Re: Půjde do Cinnamonu 17.3 nějak dostat téma Y Dark z 18/18

#15 Příspěvek od SuperUser »

kamowski píše:ono to možno na prvýkrát vyzerá zložito ale časom zistíš, že to je pekne logicky usporiadané a všetko ostatné bude vyzerať neusporiadane, chaotické :D
No, poprvé mi to složité přišlo, ale teď už ani ne. Když jsem to teď dělal znovu, tak mě to napadlo, že to můžu mít jen já (home/user), nebo všichni /usr/share/theme a tak jsem to dal pro všechny. Je to docela logické.

Mějte se všichni a díky za všechno :D
Zdarec ...

Zamčeno