Není vidět obraz na TV připojené přes HDMI

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
nhonza16
Příspěvky: 6
Registrován: 12 úno 2017, 18:15

Není vidět obraz na TV připojené přes HDMI

#1 Příspěvek od nhonza16 »

Ahoj, mám poměrně zákeřnej problém. Na fóru jsem stejnej/podobnej problém nenašel...

Připojil jsem NTB Dell 6230 přes HDMI k TV. Ale do TV stále nejde obraz. Zkoušel jsem vyměnit kabely, bez úspěchu. NTB jsem zkoušel na jiné TV a tam se obraz normálně zobrazí. Abych vyloučil chybu TV, připojil jsem k ní přes HDMI NTB s WIN10 a tam normálně obraz naběhnul. Takže TV je taky OK. Všechno jsem nechal jak bylo a akorát prohodil NTB, opět bez úspěchu.

Náhodou jsem udělal printscreen a na něm je vidět, že jsou zde dvě plochy. Akorát se mi ta jedna neobjeví na TV. V nastavení monitoru se normálně TV nahlásí, můžu s ní "pracovat" tj.měnit rozlišení atd... A stejně nic.

Mám Linux 18.0, cinnamon 3.0.7
NTB Dell 6230 x64bit
Jádro: 4.4.0-62-generic
Grafika:intel 3rd generation

Chyba kabelu vyloučena, chyba TV vyloučena, chyba NTB vyloučena. Jsem v linuxu nováček a tak jsem zkusil co mi dávalo smysl a dál už jsem bez nápadu.

Přemýšlel jsem, že nahraju na DELL ještě WIN 7 jako dualboot, ale vidím to jako poslední(nejhorší) řešení, protože jinak mi linux vyhovuje na 100%

Jen pro info: TV, kterou potřebuju uchodit je v hospodě a já k ní nemám neomezenej přístup, protože je to TV, na kterou běžně koukají lidi, takže si tam nemůžu hrát celej den, protože by mě obsluha i návštěvníci ukamenovali..

Díky za rady.

kocvara
Příspěvky: 2
Registrován: 06 led 2017, 18:50

Re: Není vidět obraz na TV připojené přes HDMI

#2 Příspěvek od kocvara »

A trváš na tom LM 18 cinnamon? Možností je celá řada - změna LM (xfce, KDE, mate), změna jádra, full abgrejd, atd. Akorát zde není vidět, jaký dvě plochy vidíš, není přiložen printskrýn.

nhonza16
Příspěvky: 6
Registrován: 12 úno 2017, 18:15

Re: Není vidět obraz na TV připojené přes HDMI

#3 Příspěvek od nhonza16 »

kocvara píše:A trváš na tom LM 18 cinnamon? Možností je celá řada - změna LM (xfce, KDE, mate), změna jádra, full abgrejd, atd. Akorát zde není vidět, jaký dvě plochy vidíš, není přiložen printskrýn.
Ne netrvám. Abych se přiznal, chtěl jsem linux mint a nijak jsem nezkoumal jestli Cinnamon nebo něco jinýho. Je nějaká pravděpodobnost, že by změna prac. prostředí mohla můj problém vyřešit? Printscreen viz. níže. Prakticky jde o to, že to co vidím na snímku obrazovky jako plochu 2, to se nezobrazuje na TV-na TV není prostě nic.

Obrázek
ake je nastavene rozlisenie pre TV? zvlada to? skusit nastavit nizsie rozlisenie.
Na ten notebook odporucam Mint 17.3 s Mate
rozlišení TV jsem zkoušel nastavit od nejmenšího po největší a nic. Zkoušel jsem i zrcadlení, taky nic. Z jakého důvodu doporučuješ 17.3 s Mate? Je obecně Mate v něčem lepší? Jak jsem psal výše je mi prakticky fuk jestli Cinnamon, Mate nebo něco jinýho. Ptám se jen, abych byl o něco chytřejší:)

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Není vidět obraz na TV připojené přes HDMI

#4 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: nhonza16
Třeba odsud https://www.linux-mint-czech.cz/ke-stazeni/ stahni LM 17.3 mate a zkus ho nabutovat tímto způsobem - https://www.linux-mint-czech.cz/jak-nai ... eho-disku/ Jde o utilitku grml, umožňuje butování obrazů, který máš stažený na hardisku, přímo při zavádění linuxu. Trochu mě zaráží jedna věc - na jiné televizi to obraz ukáže, a na té "tvojí", jako na potvoru, nikoliv. Asi takle - na venkově mám k dispozici TV, která má 3 HDMI vstupy, ale je mezi nima rozdíl ! Na to se mrkni, jestli ten tebou používanej vstup v hospodě je ten správnej, ale předpokládám, že si to asi zkoušel ...

nhonza16
Příspěvky: 6
Registrován: 12 úno 2017, 18:15

Re: Není vidět obraz na TV připojené přes HDMI

#5 Příspěvek od nhonza16 »

:arrow: redhawk a munu.
Ještě se vrátím k otázce, která jaksi zapadla. Existuje opravdu reálná možnost, že změna na vámi doporučovanou verzi 17.3. bude fungovat?
:arrow: nhonza16
Třeba odsud https://www.linux-mint-czech.cz/ke-stazeni/ stahni LM 17.3 mate a zkus ho nabutovat tímto způsobem - https://www.linux-mint-czech.cz/jak-nai ... eho-disku/ Jde o utilitku grml, umožňuje butování obrazů, který máš stažený na hardisku, přímo při zavádění linuxu. Trochu mě zaráží jedna věc - na jiné televizi to obraz ukáže, a na té "tvojí", jako na potvoru, nikoliv. Asi takle - na venkově mám k dispozici TV, která má 3 HDMI vstupy, ale je mezi nima rozdíl ! Na to se mrkni, jestli ten tebou používanej vstup v hospodě je ten správnej, ale předpokládám, že si to asi zkoušel ...
díky za radu, TV ma 3 HDMI, zkoušel jsem všecky a se stejným (ne)výsledkem. Zkusím tebou zmíněný postup nebo live boot z flashky.

nhonza16
Příspěvky: 6
Registrován: 12 úno 2017, 18:15

Re: Není vidět obraz na TV připojené přes HDMI

#6 Příspěvek od nhonza16 »

redhawk píše: jedine to vyskusat, staci live boot z 17.3
Díky zkusím a dám vědět.

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Není vidět obraz na TV připojené přes HDMI

#7 Příspěvek od pepestar »

ja by som skúsil verziu 18.1 mate alebo 18.1 Xfce Serena.novú inštaláciu.za pokus to stojí.mám v počítači na ide mi skvelo.je ešte aj 18.1 serena KDE.treba skúsiť.ale skúsil by som čistú inčtaláciu.

nhonza16
Příspěvky: 6
Registrován: 12 úno 2017, 18:15

Re: Není vidět obraz na TV připojené přes HDMI

#8 Příspěvek od nhonza16 »

Tak nakonec jsem zkusil rovnou windows 7-z důvodu úspory času. A ukázalo se, že obraz se nezobrazuje ani pod WIN 7. Takže se domnívám, že je problém ve zpětné kompatibilitě HDMI.
TV je starší než můj NTB a obraz se na ní zobrazuje pouze ze staršího PC než je ona TV.

Kdyby mi někdo znalejší potvrdil nebo vyvrátil mojí domněnku budu rád.

Děkuji.

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Není vidět obraz na TV připojené přes HDMI

#9 Příspěvek od Livan »

nhonza16 píše:Tak nakonec jsem zkusil rovnou windows 7-z důvodu úspory času. A ukázalo se, že obraz se nezobrazuje ani pod WIN 7. Takže se domnívám, že je problém ve zpětné kompatibilitě HDMI.
TV je starší než můj NTB a obraz se na ní zobrazuje pouze ze staršího PC než je ona TV.

Kdyby mi někdo znalejší potvrdil nebo vyvrátil mojí domněnku budu rád.

Děkuji.
Ještě další možnost je, že na notebooku není přepnutý výstup na HDMI. Na mém je tlačítko F8, které cyklicky přepíná zobrazování - jenom displej/jenom HDMI/displej+HDMI. Skontroluj to, samozřejmě to tlačítko múže být na tvém notebooku jiné - podívej se do dokumentace k notebooku.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2791
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Není vidět obraz na TV připojené přes HDMI

#10 Příspěvek od Ventero1 »

Moje teorie Tě nepotěší už vůbec:

Je také možné, že máš odkouřený HDMI na GK či na TV. Pravděpodobnější je však GK. Takhle se to přesně v takovém případě chová - v OS je nastavena rozšířená plocha - jen ji nikde nevidíš a nemůžeš s ní pracovat.

Zkus jiný monitor či jinou GK spíš na Woknech - budeš mít jistotu selekce a určení ...

Máš PC a TV zapojeny do jiných zásuvek vzdálených od sebe? Nekolísá síť? U táty reklamuju každý rok GK, protože odchází HDMI - je totiž citlivé na rozdílové napětí na I/O AV kabelu a dodnes není dořešena ochrana. NTB s odkouřeným HDMI jsem už také viděl dost.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno