Ztráta dat po "dokončení" instalace

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
Morebundus
Příspěvky: 17
Registrován: 04 bře 2015, 13:00

Ztráta dat po "dokončení" instalace

#1 Příspěvek od Morebundus »

Ahoj,
nainstaloval jsem si Mint pomocí OEM instalace pro výrobce(distributry). Po instalaci jsem to nomálně používal jako oem, ale následně jsem měl problém s přístupem a právy při připojení např SD karty. Pak jsem si všiml že je na ploše ikona Příprava pro koncového uživatele. Spustil jsem to a neuvědomil jsem si, že bych mohl přijít o data vytvořená pod oem. Po dokončení této akce jsem bez původních dat. Moje otázka zní jak se dostat k těm datům která byla vytvořena ještě půvvodně v režimu OEM.
Díky za pomoc

kamowski

Re: Ztráta dat po "dokončení" instalace

#2 Příspěvek od kamowski »

najprv vyskúšaj live Linux Mint, či sa dostaneš k svojim dátam, ak áno, máš vyhraté, zálohuj ich na externé médium, preinštaluj, ....
ak sa k nim nedostaneš lebo si ich prepísal, pozri si tento článok: https://www.linux-mint-czech.cz/2014/09 ... de-nejhur/
je tam napr. test-disk, o ňom je dosť popísané kde-kade, celkom často sa odporúča a používa, iste nájdeš návod v zrozumiteľnom jazyku
napr: https://www.linux-mint-czech.cz/2013/03 ... anych-dat/

Morebundus
Příspěvky: 17
Registrován: 04 bře 2015, 13:00

Re: Ztráta dat po "dokončení" instalace

#3 Příspěvek od Morebundus »

Přes Live Cd jsem to zkusil. Je tam vlastně čerstvá instalace Mintu, samozřejmě bez původních dat. Myslím si, že původní účet OEM nahradil novým účtem. Otázka je jestli system původní účet někam uložil v rámci nějakého img souboru nebo nějak podobně.
Photorec mi tu zrovna běží, problém je, že v něm nemůžu najít která položka v FileOption odpovídá obnovení .ods souborů. Když dám všechny tak i .ods obnoví, ale to je zbytečné a hlavně to zabírá strašně moc místa a času.
Ideální by bylo kdyby existovalo něco jako Recuva pro Win, kde vidí strukturu a dresáře, protože mi jde pouze o jeden adresář.

Zamčeno