Jak automaticky spustit startx při bootu? [vyřešeno]

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dsucha1
Příspěvky: 4
Registrován: 14 srp 2013, 13:08
Kontaktovat uživatele:

Jak automaticky spustit startx při bootu? [vyřešeno]

#1 Příspěvek od dsucha1 »

Ahoj,
přešla jsem z Ubuntu 13.04 Unity na Linux Mint 15 Cinnamon, jsem nadšená, ale jak jsem se v tom vrtala, něco jsem podělala a teď, když spustím počítač, nebo se odhlásím, dostanu se jen do terminálu (konsole), kde musím zadal login a heslo a potom (po nějaké době googlování jsem na to přišla) startx. Pak už funguje vše perfektně. Z čehož usuzuji, že jediným problémem je, že se mi nespouští X-server při bootu.

Píše mi to:

Kód: Vybrat vše

xinit: connection to x server lost
waiting for x server to shut down Server terminated succesfully (0). Closing log file.
Ještě doplním, že mám nainstalované mdm, initscripts, upstart,... nevím, co je nezbytné pro spuštění startx..

Návody na automatické spuštění X-serveru jsem našla jen pro OpenSuse, nebo Debian..

Prosím, můžete mi někdo poradit, jak to nastavím?

Mnohokrát děkuji. :)
Daniela
Linux Mint 15 Olivia (x86-64), Cinnamon (ver 1.8.8)
na NTB Dell Inspiron 14z, Intel Core i5 (1,70GHz x 2), RAM 3,7GB, 500GB HDD, 32GB SSD, grafika 3rd Gen Core Intel

Uživatelský avatar
dsucha1
Příspěvky: 4
Registrován: 14 srp 2013, 13:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak automaticky spustit startx při bootu?

#2 Příspěvek od dsucha1 »

Tak nakonec byli rychlejší kolegové z fóra Ubuntu..

Všechno vyřešil příkaz:

Kód: Vybrat vše

sudo dpkg-reconfigure mdm
a ještě bych doplnila (pokud bude mít někdy někdo stejný problém):
Při spouštění systému po rekonfiguraci mdm, jsem byla dotázána, zda chci nastavit sezení xclient jako výchozí, protože mi chybí něco z ubuntu-desktop, vybrala jsem možnost "Just log in", poté jsem v Nastavení systému/Login screen v záložce Obecné vybrala jako výchozí sezení Cinnamon, čímž pádem to funguje, po restartu systému jsem nezaznamenala problém.. ;-)

Troška teorie: je možné použít od nejstarších xdm gdm i kdm i když to bude vypadat dost blbě a natahá spoustu balíků z KDE prostředí.
startx samotný nedovoluje přihlásit kohokoliv, proto se používá správce v něm je možno přepínat uživatele.
Pro spuštění startx je nezbytný základ z balíku Xorg-X11.
K automatickému spuštění X je potřeba správně nastavený X-server (autodetekce většinou stačí) pak spuštěná služba při spouštění ještě před správcem přihlášení.

Takže kolegům díky a snad to třeba v budoucnu pomůže jěště někomu.. ;-)
Linux Mint 15 Olivia (x86-64), Cinnamon (ver 1.8.8)
na NTB Dell Inspiron 14z, Intel Core i5 (1,70GHz x 2), RAM 3,7GB, 500GB HDD, 32GB SSD, grafika 3rd Gen Core Intel

Zamčeno