Error při instalaci Linux Mint 15 [vyřešeno]

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
Qwizz
Příspěvky: 7
Registrován: 14 zář 2013, 19:11

Error při instalaci Linux Mint 15 [vyřešeno]

#1 Příspěvek od Qwizz »

Zdravím, mám na netbooku win7 a chtěl jsem jako dualboot instalnout i LM 15. Zkoušení z CD proběhlo bez problémů a tak jsem začal s instalací, ale už po minutě kopírováíní souborů mi to napíše, že se stal error, který je pravděpodobně způsoben chybou CD nebo disku. Přiom ostatní OS jdou bez problémů, setkal jste se s tím někdo prosím?

Děkuji

admin

Re: Error při instalaci Linux Mint 15

#2 Příspěvek od admin »

Ahoj,
a jaký error ti to přesně vypíše? Jaké parametry jsi zadal při instalaci? Máš na vypáleném médiu v pořádku součet MD5?

Qwizz
Příspěvky: 7
Registrován: 14 zář 2013, 19:11

Re: Error při instalaci Linux Mint 15

#3 Příspěvek od Qwizz »

Přesně nevím, ale něco ve smyslu že instalátor selhal, že bude problém na CD nebo s Harddiskem a jen tlačítko ukončit, kliknu a napíše to že instalátor naboural a že bude ukončen. O MD5 nevím nic, parametry jsem žádné nenastavoval, jen spustil, dal instalaci a pokračoval dle pokynů.

EDIT: stahoval jsem z jiné stránky, protože při pokusu o stažení z této mě to řekne že soubor nebyl nalezen.

admin

Re: Error při instalaci Linux Mint 15

#4 Příspěvek od admin »

Tak si zkontroluj součet MD5, vypadá to na špatně vypálený obraz ISO.

Qwizz
Příspěvky: 7
Registrován: 14 zář 2013, 19:11

Re: Error při instalaci Linux Mint 15

#5 Příspěvek od Qwizz »

Ok, dobře, a co se tím vlastně udělá? Jinak rozhodl jsem se že to stáhnu znovu, ale nevím odkud, aby to iso bylo v pořádku, nevíš prosím tě odkud to stáhnout, když zde to stávkuje?

admin

Re: Error při instalaci Linux Mint 15

#6 Příspěvek od admin »

Stáhni si to z našeho webu, už je to funkční, na Ignum.cz změnili strukturu adresářů, proto to zde nešlo, ale už jsem to napravil a odkazy ke stažení na našem webu fungují. Součty MD5 jsou uvedeny v tabulce na stránce http://www.linux-mint-czech.cz/ke-stazeni/. Poté si zjisti součet MD5 u staženého ISO obrazu - ve widlích je na to řada prográmků. Bude-li souhlasit, vypal ho a můžeš instalit.
Jinak díky za upozornění na nefunkční odkazy ke stažení. To víš, já už tak často ISO nestahuji, tudíž se může stát, že mi to uteče.

Qwizz
Příspěvky: 7
Registrován: 14 zář 2013, 19:11

Re: Error při instalaci Linux Mint 15

#7 Příspěvek od Qwizz »

Spíš já děkuju tobě, zkusím a dám vědět co a jak :)

Qwizz
Příspěvky: 7
Registrován: 14 zář 2013, 19:11

Re: Error při instalaci Linux Mint 15

#8 Příspěvek od Qwizz »

Tak se zadařilo, stáhl jsem to odsud, kontrola MD5 a potom instalace bez problémů, děkuju za rady a pomoc :)

Faber
Příspěvky: 3
Registrován: 06 pro 2013, 20:58

Re: Error při instalaci Linux Mint 15

#9 Příspěvek od Faber »

Zdarec, kontroluje sa MD5 aj na už napálenom CD, alebo lepšie na inštalačnom USB? Je niečo zvláštne na čo treba dať pozor pri inštalácii z USB?
Tiež mi to stále hlási chyby.
Ďakujem

menom
Příspěvky: 2781
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Error při instalaci Linux Mint 15

#10 Příspěvek od menom »

Ako pisal satapouch:
Součty MD5 jsou uvedeny v tabulce na stránce http://www.linux-mint-czech.cz/ke-stazeni/. Poté si zjisti součet MD5 u staženého ISO obrazu - ve widlích je na to řada prográmků. Bude-li souhlasit, vypal ho a můžeš instalit.
V Linuxe spusti terminal, prepni sa v nom do adresara, kde je stiahnuty subor .iso.
Napriklad:

Kód: Vybrat vše

cd /home/Faber/Stiahnuté
Spusti kontrolu prikazom:

Kód: Vybrat vše

md5sum Nazov_iso
Miesto Nazov_iso napis, alebo kopiruj presny cely nazov .iso suboru.
Ako vystup dostanes retazec ktory porovnas s tym na stranke.

Ak chces kontrolovat po vypaleni dvd, tak ako pise segfault:
Zkontrolovat MD5 staženého isa a při bootovací obrazovce zvolit "zkontrolovat integritu média".
http://forum.linux-mint-czech.cz/viewto ... +md5#p2867
.

Zamčeno