Zvažujem kúpu mini PC

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 511
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#311 Příspěvek od stani »

Já jsem psal o nemalé komunitě, ne o každém...
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2792
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#312 Příspěvek od Ventero1 »

Jinak jsem ještě koukal, ten Herobox prý nemá pixlu z plastu, ale z polykarbonátu a byla zkoušena odolnost na pády z jednoho metru. Sice nepsali, jestli na beton nebo na perský koberec, ale asi jsem jim křivdil. Tím spíše to mohli perforovat hustěji z vrchu.
Poptával jsem náhradní krabičku u výrobce - že bych dělal casemoding pokusy, ale ani neodpověděl.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 511
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#313 Příspěvek od stani »

Mají ho nyní za dobrou cenu, a i hodnocení má dobrá.

Ovšem design-provedení hrozné, navíc toto už jsou "staré" procesory, chtělo by to už něco novějšího...
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2792
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#314 Příspěvek od Ventero1 »

Jenže model PRO už je s ventilátorem i když má CPU stejné TDP 6W - asi ho deska natlačuje, aby měl lepší výkon. Nicméně vykutit by se dal do pasivu.
Ta cena je supr s ohledem na to, že je to s 8GB RAM a NVME 256GB SSD. Je to kupodivu, že Amazon ho má o 1/3 levněji, než Alík a ještě ke všemu už začali vybírat to clo - nestíhají tak rychle přesunout sklady do Polska a asi to nebude platit pro všechny fiirmy, že to tam budou lifrovat.

Jinak tady od Minisforum ta cena taky není přestřel, pokud by byl free shiping.
https://store.minisforum.com/collection ... 9320470689
Je však divné, že píšou fanless design, ale obrázek vypadá, jak kdyby tam ventík byl ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 511
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#315 Příspěvek od stani »

Ventero1 píše: 09 lis 2021, 15:15 Jenže model PRO už je s ventilátorem i když má CPU stejné TDP 6W...
No jasně, při té výšce krabičky, a bez perforace horního dílu.. tam to jinak ani udělat nešlo. To není určitě tím, že by procák "natlačovala" deska.

Jinak Amazon.de je dobrý obchod co se koupě mini pc týče, vždyť jsem tam sám koupil Minisforum N40 za výbornou cenu. Občas mají akce, nebo alespoň dobré ceny. Alík začíná být (alespoň co se elektroniky týče) silně minusový...

Ohledně Minisforum GK50, dle obrázků na americkém ani na německém Amazonu to nevypadá, že by to neměl být fanless...

Obrázek
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2792
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#316 Příspěvek od Ventero1 »

Tak předchozí model Heroboxu v pasivu je za úplně stejných podmínek - ty krabičky jsou identické vyjma oranžových designových prvků ve starším modelu.

Na německém Amazonu ten obrázek od tebe není vůbec - tam je obrázek bez chladiče.
Tohle je obrázek z oficiálního Minisforum store - to vypadá úplně jinak - asi mají chybu, ale dle popisu mají chybu oni a na Amazonu.com správný:
-
minisforum.JPG
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 511
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#317 Příspěvek od stani »

Ventero1 píše: 09 lis 2021, 18:38 Tak předchozí model Heroboxu v pasivu je za úplně stejných podmínek - ty krabičky jsou identické vyjma oranžových designových prvků ve starším modelu.
No právě, asi udělali revizi, neb ten předchozí model se musel v pasivu přehřívat - z důvodů které popisuji výše. No a z pohodlnosti to "vyřešili" větrákem.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 511
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#318 Příspěvek od stani »

Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2792
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#319 Příspěvek od Ventero1 »

Tohle byly jedny z prvních fanless PC spolu s XCY na Alíku, na které jsem koukal, když jsem začal diskutovat v tomto vláknu.
Jsou ty Asrock ale mazec drahý a asi by ani nebylo zrovna jednoduché je sehnat - nejspíše na firmu. Otázka taky, kolik těch modelů je jen teoretických - je to podle mě z velké části prototipální nabídka, čekající na objednávku z fabrik - proto asi i tak velké ceny.
Jinak ty miniPC mávají často mizernou zvukovku (analog výstup) - na druhou stranu Asrock je jiné kafe, než nějací Číňani - na stranu třetí, proč by měl v industry být dobrý zvuk ..,
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2792
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#320 Příspěvek od Ventero1 »

Tak první ARM vlaštovka. No zatím spíš Jiřička:
https://www.svethardware.cz/ecs-liva-qc ... i-11/56415
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Odpovědět